Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu: Dünya güreş şampiyonasına damgamızı vurduk

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda güreş milli takımının elde ettiği başarılardan dolayı Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Şeref Eroğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

“GREKOROMEN GÜREŞTE TAKIM HALİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUK”

TGF Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette Destici ve Eroğlu’nun yanı sıra parti ve federasyondan yetkililer yer aldı. Eroğlu, 1957 yılından bu yana ilk defa bir şampiyonada 4 altın madalya alıntını belirterek, “Grekoromen güreşte takım halinde dünya şampiyonu olduk. En son 2009 yılında olmuştuk. 2022 yılında dünya güreş şampiyonasına Türk güreşi olarak eskiden olduğu gibi yeniden damgamızı vurduk. Türk güreş tarihinde ilkler oldu. Rıza Kayaalp 130 kilo grekoromende 5’inci kere dünya şampiyonu oldu ve Türk güreş tarihinde bir ilke imza attı. 5’inci dünya şampiyonluğuyla bütün rekorları kırdı. Ayrıca kadınlar güreşte ilk defa bir kadın sporcumuz 2 defa dünya şampiyonu oldu. Yasemin Adar 2’nci defa dünya şampiyonu olmuş oldu. Yasemin Adar hem TGF yönetim kurulu üyesi, hem kadınlardan sorumlu asbaşkanı hem de sporcu. Bu da dünya güreş tarihinde eşi benzeri olmayan bir başarı” dedi.

“SÖZ VERDİLER, 2023 DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BİZE ALTIN KAZANDIRACAKLAR”

Şampiyonada elde edilen başarıları sıralayan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “82 kiloda Burhan Akbudak ilk defa büyükler dünya şampiyonu oldu. Taha Akgül 3’üncü defa dünya şampiyonu oldu. Onun dışında 3 tane bronz madalyamız var. Daha önce dünya şampiyonasında hiç madalya almayan pırıl pırıl gençlerimiz var. Ufak tefek nüanslarla şampiyonluğu kaybettiler ama bize söz verdiler, 2023 dünya şampiyonasında bize altın kazandıracaklar.”

2022 yılının Türk güreşi için hayırlı bir yıl olduğunu belirten Eroğlu, emeği olan herkese teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

“TÜRK MİLLETİNİ GURURLANDIRDILAR”

Güreşe ilgili olduğunu ve yakından takip ettiğini kaydeden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Eroğlu göreve geldikten sonra güreşte büyük başarılar elde edildiğini söyledi. Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde şampiyon olan Türk milli takımını tebrik eden Destici, “Rıza Kayaalp kardeşimiz, 5’inci defa dünya şampiyonu olarak bir rekor kırdı. Yine grekoromende Burhan Akbudak da ilk şampiyonluğunu kazandı. Yasemin Adar’ın da 2’nci şampiyonluğu oldu. Taha Akgül de bizim evladımız, Sivas’ın yiğidosu. Tüm sporcularımızla yakından görüşüyoruz. Gerçekten bizi gururlandırdılar. Türk milletini gururlandırdılar. Türkiye Cumhuriyeti devletini onurlandırdılar, Ay-Yıldızlı bayrağımızı orada 4 kere göndere çektirdiler. İstiklal Marşı’mızı okuttular. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

DHA

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Müthiş koleksiyoncu: Rıza Kayaalp!

Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek, Belgrad'da 5. kez Dünya Şampiyonu olarak bir rekora imza atan Rıza Kayaalp'le röportaj için buluşmamız Türk ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]