Oksana Semenishina: Profesyonel boks Türkiye’de daha çok yaygınlaşacak

Dünya Boks Konseyi’nin profesyonel boks federasyonu için Türkiye’nin lisanslarını kabul ettiğini belirten Oksana Semenishina, “Bu Türkiye’ye ilk gelişim değil. Daha önce birçok kez Türkiye’ye geldim. Bu Türkiye’deki ikinci seminer. Geçtiğimiz aylarda da bir seminer verilmişti. Türkiye’de profesyonel boks federasyonu kuruldu. Adı profesyonel boks komisyonu olarak geçiyor. Bunu bizim komisyonumuz yani Dünya Boks Konseyi (WBC) kabul etti. Güzel bir çalışma oldu ve WBC, Türkiye’nin lisanslarını kabul etti” dedi.

“SEREN AY, BU KEMERİ ALARAK DAHA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONU OLABİLECEĞİNİ HERKESE GÖSTERDİ”

Türkiye’de bu sene önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ifade eden Oksana Semenishina, “Bu sene Türkiye’de önemli bir organizasyon oldu. Bir ilk yaşandı. WBC Silver unvanı alındı. Türkiye tarihinde ilk kez kadın bir boksör WBC Silver unvanını aldı. Bu büyük bir organizasyondu. Seren Ay Çetin, silver kemeri alarak herkesi gururlandırdı. Kendisini buradan bir kez daha tebrik ediyorum. Seren Ay, bu kemeri alarak daha sonra dünya şampiyonu olabileceğini herkese gösterdi. Kemer maçında yendiği isim de Eva Voraberger’in daha önce 2 kez WBC Dünya Şampiyonluğu bulunuyor” şeklinde konuştu.

“ZAMAN GEÇTİKÇE PROFESYONEL BOKS TÜRKİYE’DE DAHA ÇOK YAYGINLAŞACAK”

Profesyonel boksun Türkiye’de daha da yaygınlaşacağına inandığını belirten Semenishina, “WBC, Türkiye Profesyonel Boks Federasyonu’nda hakem olacak kişiler ve yöneticiler için burada bir seminer düzenledi. Bu çok önemli bir durum. Çünkü; daha önce Türkiye’de böyle bir şey olmadı. Türk boks tarihi için bu çok önemli. Hakemlerin gelişimleri, profesyonel boksu daha iyi öğrenebilmeleri için çok önemli bir şey. Türkiye’de çok fazla profesyonel boksör ve hakem adayları var. Zaman geçtikçe profesyonel boks daha çok yaygınlaşacak. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popüler bir hal alacak. Profesyonel boksun Türkiye’de gelişeceğine emimin. Profesyonel olmak isteyen birçok isim var. Gelecek vaat eden başarılı birçok isim var. Onlara sadece doğru dokunuşlar lazımdı. Federasyon kurulduğu için bunlar artık yapılacak. Boksun burada gelişeceğinden adım gibi eminim” ifadelerini kullandı.

“SERDAR AVCI’NIN BU MAÇI KAZANMASI TÜRK BOKSU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Serdar Avcı’nın 16 Ekim’de Bakü’de oynayacağı karşılaşma için de düşüncelerini aktaran WBC Yönetim Kurulu Üyesi Oksana Semenishina, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu kemer önemli bir kemer. Serdar Avcı’nın kariyeri için en önemli maçlardan bir tanesi. Sporcuların hazır olup olmadığını her zaman ring gösterir. Serdar Avcı’nın bu maçı kazanması Türk boksu için çok önemli. Herkes için hayırlısı olsun. Hak ediyorsa kazanacaktır.”

SERDAR AVCI: BU KEMERİ ALACAĞIMA İNANIYORUM

16 Ekim’de Bakü’de Tonny Salam ile WBC International Silver kemer maçında karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde hazırlıkların iyi gittiğini belirten Serdar Avcı, “Hazırlıklarım güzel gidiyor. Sabah ve akşam olmak üzere çift antrenmanla hazırlıklarımı sürdürüyorum. Şu ana kadar 16 kilo verdim. Maç tarihine kadar 8 kilo kaldı. Onu da bu ay içerisinde düşeceğim. Kendimi iyi hissediyorum. Benim için çok önemli bir karşılaşma. Dünyada çok geçerliliği olan bir unvan. Dünyanın en büyük federasyonu olan WBC’nin 3 numaralı kemeri. Umarım bu kemeri alırım. Bu kemeri alırsam sonrasında ciddi bir unvan maçı daha olacak. Bu kemeri alacağıma inanıyorum. Hazırlıklarım bu yönde devam ediyor. Kemeri alırsam, bu WBC dünya şampiyonluğuna yaklaştığımı gösterir. Tabii ki bu unvanı alabilirsek. İnşallah alacağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

“PROFESYONEL BOKS FEDERASYONUN KURULMASI TÜRK BOKSUNA ÇOK ŞEY KAZANDIRACAK”

Profesyonel boks federasyonun kurulmasının Türkiye’ye çok faydalı olacağını ifade eden Serdar Avcı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Profesyonel boks federasyonun kurulması Türk boksuna çok şey kazandıracak. Eski milli boksör Suat Karlıdağ arkadaşımızın önderliğinde, ben kuruculuğunu yaptım. Benimle beraber sağ olsun Erol Ceylan, Levent Çukur, Ahmet Öner hepsi mücadele verdi. Hepimiz ülkemizde profesyonel boks federasyonu kurulsun diye mücadele ettik. Sonunda da kurduk. Bundan sonrası Türk boksu için çok faydalı olacak. Çünkü; her seferinde yurt dışından hakemlerin getirilmesi gerekiyordu. Örneğin, unvan maçı yapmak istiyorduk bize ‘Ülkenizde profesyonel boks federasyonu yok, hakem yok’ diyorlardı. Bu konularda çok zorluklar çektik. Rahmetli Sinan Şamil Sam ağabeyimiz, Selçuk Aydın olsun daha birçok ismini sayamadığım boksör yurt dışında kaldılar. Dünya şampiyonluğunu kıl payı kaçırdılar. Aslında hepsi şampiyon olabilecek potansiyelde isimlerdi. Sebebi de federasyonumuzun olmaması. Hakem kadromuz, masamız güçlü olmadığı için olamadılar. Ancak şimdi bunu da çok güçlendireceğiz. Masada hakkımızın yenilmesine izin vermeyeceğiz.”

Olgucan KALKAN/İSTANBUL,(DHA)

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Müthiş koleksiyoncu: Rıza Kayaalp!

Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek, Belgrad'da 5. kez Dünya Şampiyonu olarak bir rekora imza atan Rıza Kayaalp'le röportaj için buluşmamız Türk ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]