Kenan Ören: Bizler zoru başarmaya çalışıyoruz

Yüksekova ilçesinde, tekerlekli kayak sporcuları, antrenmanlarını Yüksekova-Esendere ya da köy yolunda yapıyor. Şu ana kadar onlarca milli sporcu yetiştiren Yüksekova Tekerlekli Kayak Takımı’nın 60 sporcusu, Türkiye Tekerlekli Kayak Şampiyonası’na hazırlanıyor. Yüksekova- Esendere kara yolunda zaman zaman araç trafiği arasında antrenman yapan sporcular, pist sıkıntısından dolayı her yıl çalışmalarını bu şekilde yaptıklarını belirtti.

Genç sporcuları müsabakalara hazırlayan milli takım kayak antrenörü Kenan Ören, takımın daha iyi başarılar elde etmesi için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi. Yüksekovalı sporcuların önemli başarılara imza attıklarını anlatan Ören, “33 yıldır kayak sporu ile uğraşıyorum. Hem milli takımlarda hem de Yüksekova’da antrenörlük yapmaktayım. Yüksekova’da ilkel koşullarda yalnızca gençlik sporun, valiliğin ve kaymakamlığın destekleriyle dünyanın en pahalı sporunu, kayak sporunu 60 öğrenciye ilkel koşullarda yapıyoruz. 11 yaş ve üzeri sporcularımız ulusal müsabakalara burada hazırlanıyorlar. Türkiye şampiyonasında derece alan sporcularımız, uluslararası arenada ülkemizi temsil ediyor” dedi.

“TRAFİKLE İÇ İÇE ANTRENMAN YAPIYORUZ”

Ören, yılın 11 ayında ilçenin değişik yerlerindeki kara yolunda trafikle iç içe antrenman yaptıklarını ifade ederek,” Memleketimizin doğası, iklimi, rakımı ile kış sporları için en verimli bir şehirdir. İmkansızlıklara rağmen zoru başarmaya çalışıyoruz. 1990’da ilk müsabakalara katıldım. 32 kez milli oldum. 2005 yılından bu yana da 124 defa Türkiye’de milli takımın başında en fazla antrenörlük kariyerine sahip oldum. Bu spor sayesine üniversiteyi okudum, dünyayı gezdim, ekonomi özgürlüğümüzü kazandık. Bunlar tamamen bu sporun sayesinde oldu. Hiçbir şekilde tanımı benzeri olmayan bir şehirde sporun olmadığı bir şehir de bizler böyle başarılara imza attık. Bizler şehrimize sporu tanıttık. Spor kültürünü kazandırdık” diye konuştu.

“12 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUM VAR, 72 KEZ MİLLİ SPORCU OLDUM”

2010 yılından beri hem milli takımı hem de Yüksekova’daki sporcuları çalıştırdığını belirten antrenör Bayram Ören ise “72 defa milli sporcu olarak ülkemizi temsil ettim.12 defa Türkiye şampiyonluğum var. Tekerlekli kaya dünya 6’ncılığım var. Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüksekova’da yılın 11 ayı boyunca antrenmanlarımız devam ediyor. Genel hazırlık dönemlerimizi bitirdik. Şimdi özel hazırlık dönemindeyiz. Koşu kuvvet çalışmalarımız var. Çalışmalarımızı tekerlekli kayak olarak devam ediyor. Sporcularımız çeşitli dereceler elde etti. Amacımız buradaki çalışmaların sonucunda sporcularımız uluslararası müsabakalarda milli takım adına derece almaktır” dedi.

Tekerlekli kayak sporuna 3 yıl önce başladığını belirten 5 Mayıs Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Ecrin Şirin Canan da 6 aylık bir çalışma sonunda Türkiye Şampiyonasına katıldığını ve bu şampiyonada Türkiye birincisi olduğunu, şimdi ise dünya şampiyonu olmak için çabaladığını söyledi. (DHA)

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Müthiş koleksiyoncu: Rıza Kayaalp!

Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek, Belgrad'da 5. kez Dünya Şampiyonu olarak bir rekora imza atan Rıza Kayaalp'le röportaj için buluşmamız Türk ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]