İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda şampiyon Radu Albot oldu

Türkiye’nin en köklü spor organizasyonlarından biri olan İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası sona erdi. Bu yıl QNB Finansbank’ın katkılarıyla 74. kez Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada yıldızlar sahne aldı. Eleme turu, ana-tablo ve çiftler de dahil olmak üzere 8 gün içerisinde 3 set üzerinden 74 maç oynandığı İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nda finalde Lukas Rosol (Çekya) ve Radu Albot (Moldova) karşı karşıya geldi.

Kıyasıya rekabetle geçen final maçında rakibini setlerde 2-0 yenen Radu Albot şampiyon oldu. Final maçının ardından ödül töreni düzenlendi. Şampiyon tenisçi ödülünü QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve TED Spor Kulübü başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz’dan aldı. Turnuvada ikinci olan Çekyalı Raket ise ödülünü QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan’dan aldı. Turnuva, ödül töreninden sonra Enbe Orkestrası konseri ile sona erdi.

“UMARIM TÜRKİYE’DE BU TARZ ULUSLARARASI TURNUVALAR DEVAM EDER”

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’nın Türkiye açısından çok önemli bir turnuva olduğunu belirterek, “QNB Finansbank olarak biz içinde insan odağı olan spor, sanat, çocuk, kadın ve çevreyle ilgili elimizden ne geldiyse destek vermeye çalışıyoruz. İstanbul Challenger Turnuvası da 1946 yılından beri devam eden çok önemli uluslararası bir turnuva. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda da elimizden geldiğince desteklemeye devam edeceğiz. Çok iyi bir katılım oldu, burada çok iyi bir tenis seyircisi vardı. Özellikle kadınlar ve çocukların aileleriyle birlikte gelmesi bizim açımızdan çok daha mutlu bir görüntüye sebep oldu. Umarım Türkiye’de bu tarz uluslararası turnuvalar devam eder. Bunların artarak kesintisiz devam etmesi hem sporun gelişmesi hem de ülkemizin uluslararası arenada kendini duyurması açısından çok önemli olacak” dedi.

“İSTANBUL’U SEVİYORUM BURADA TURNUVA KAZANMAK BENİM İÇİN ÇOK GÜZEL”

Turnuvanın şampiyonu Radu Albot, “Turnuvayı kazanmak her zaman çok güzel. İstanbul’a daha önce çok geldim. İstanbul’u seviyorum burada turnuva kazanmak benim için çok güzel” diye konuştu.

“AMACIMIZ TÜRKİYE’YE TENİSİ YAYMAK”

Tenis maçı sonrası turnuvayı değerlendiren TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, “Tenis açısından bu bizim kulübümüzün bayramı diyebilirim. 74 senedir yapıyoruz. Dünyada da bu kadar uzun süre aynı kulüpte yapılan turnuva sayısı kısıtlı. Belki biz 10-12 turnuvadan biriyiz. Onun için bugün bir mutluluk yaşıyoruz. Gerçekten çok iyi geçti. Amacımız Türkiye’ye tenisi yaymak. Bunda da bugün başarılı olduğumuza inanıyorum. Tabi ki bizim istediğimiz her zaman şu; Burada seyirci birtakım organizasyonlarla bu tip eğlencelere geliyor ama önemli olan Türk tenisçilerinin burada final oynamaları. Bugüne kadar bizim kulübün turnuvasında hiçbir Türk tenisçisi final oynamamıştı. İlk defa kulübümüzün tenisçisi Koray Kırcı bu turnuvada ilk 4’lere kaldı. Aynı zamanda Türkiye’nin en iyi tenis oynayan takımı olan Davis Kupası takımı da Kolombiya’da maçta Türk oyuncular burada yok. İnşallah seneye onlarda katılırlar turnuvamızın daha iyi daha güçlü geçmesi sağlanır” ifadelerini kullandı.

ÇİFTLERDE ŞAMPİYON PUROV RAJA-DİJİV SAHARAN

İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası’da çift erkekler finalinde rakiplerini yenen Purov Raja-Dijiv Saharan ikilisi turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Erkekler tenisinin önemli isimlerini ağırlayan organizasyonda Türk tenisçilerden Berk İlkel, Koray Kırcı, Sarp Agabigün, Tuncay Duran ve Cegiz Aksu mücadele ederken, geçen yılın şampiyonu James Duckworth, Dünya eski 7 numarası Fernando Verdasco da korta çıkan oyuncular arasında yer aldı.

8 GÜNDE 74 MAÇ OYNANDI

İstanbul Challenger’da tek erkekler ve çift erkekler kategorileri bulunuyor. Eleme turu, ana-tablo ve çiftler de dahil olmak üzere 8 gün içerisinde 3 set üzerinden 74 maç oynandı. Her sette Tie-Break sistemi uygulandı ve her maçta asgari 4 top, her 7 ve 9 oyunda değiştirildi. Turnuvada yaklaşık olarak toplam 3000 adet top kullanıldı. Turnuvada yabancı 5 orta hakem görev alırken çeyrek finale kadar her maçta 4 ve sonra 7 çizgi hakemi, 3 ile 5 top toplayıcı görev yaptı.

1946 YILDAN BERİ ORGANİZE EDİLİYOR

Dünya tenisini idare eden ‘Association of Tennis Professionals ATP Tour’ güdümünde gerçekleştirilen ve Challenger serisi turnuvalarından biri olan İstanbul Challenger, ülkemizde aralıksız olarak 74 yıldır gerçekleştiriliyor. Eski adı ile Uluslararası İstanbul Tenis Turnuvası, yeni adıyla ‘İstanbul Challenger’, 1946 yılından beri Türkiye’de hiç aksamadan uluslararası olarak düzenleniyor. 2003 yılında organize edilen ATP tarafından seride yer alan 129 turnuva içinde en başarılı organize edilen turnuva seçilerek ‘2003 Challenger Award’ ödülüne layık görüldü. Ödül, bizzat dönemin bir numarası Roger Federer tarafından TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz Fransa’da takdim edildi.

74 YILDA DÜNYA TENİSİN YILDIZLARI SAHNE ALDI

İstanbul Challenger geçtiğimiz yıllarda, Fabrice Santoro, Ivo Karlovic, Mario Ancic, Garcia Lopez, Phillip Kohlschreiber, Richard Gasquet, Robin Söderling, Thomas Berdych ve Nikolay Davydenko, Karen Khachanov, Alexsander Zverev, Grigor Dimitrov, Stefanos Tsitspas gibi dünya tenisinin zirvesinde yer alan yıldızları ağırladı. Turnuvaya dünya klasmanında ilk 200 içerisinde yer alan tenisçilerden yaklaşık olarak 50’si katılıyor. İstanbul Challenger, Türk tenisçiler için bir sıçrama tahtası niteliğinde olmakla birlikte Türk tenisine dünya arenasında sınıf atlatıyor.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Müthiş koleksiyoncu: Rıza Kayaalp!

Kaderin garip bir cilvesi olsa gerek, Belgrad'da 5. kez Dünya Şampiyonu olarak bir rekora imza atan Rıza Kayaalp'le röportaj için buluşmamız Türk ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]