Türkiye şampiyonu özel sporcu Yağmur, yeni madalyalar için ter döküyor

MALATYA (AA) – Malatya’da eğitim gördüğü okuldaki öğretmenleri tarafından spora yönlendirilen 19 yaşındaki otizmli sporcu Yağmur Aladağ, koşu ve uzun atlama branşlarında kendini geliştirerek katıldığı müsabakalardan madalyalarla döndü.

Son olarak Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunca 4-6 Aralık’ta Antalya’da düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’na katılan Yağmur, uzun atlama kategorisinde 3,60 metrelik derecesiyle Türkiye şampiyonu oldu.

Milli takım antrenörlerinden Mürsel Kurt yönetiminde çalışmalarını sürdüren Yağmur, başarılarına yenilerini eklemek için yoğun çalışıyor.

Yağmur’un antrenörü Mürsel Kurt, AA muhabirine, küçük yaşta keşfettikleri sporcusunun atletizmde yetenekli olduğunu söyledi.

Kurt, Yağmur’un atletizmde 400 metre ve uzun atlama kategorilerinde çeşitli Türkiye şampiyonlukları ve derecelerinin bulunduğunu ifade etti.

Hedef milli takım

Antalya’daki şampiyonada 400 metre koşu ve uzun atlamada yarıştıklarını hatırlatan Kurt, şöyle devam etti:

“Yağmur, müsabakalarda 400 metrede Türkiye ikinciliği, uzun atlamada ise Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Türkiye genelinde belirli barajları geçen 166 sporcu Antalya’ya çağrıldı, bunlardan birisi de Yağmur. 400 metre yarışında yaşadığımız bazı olumsuzluklar nedeniyle istediğimiz performansı alamadık ve ikinci olduk ama uzun atlamada Türkiye şampiyonu olarak altın madalyayı Malatya’ya getirdi, çok mutluyuz.”

Kurt, sporcusuyla daha büyük hedefleri bulunduğunu vurgulayarak, “Amacımız milli takımla uluslararası yarışmalara katılmak. Bunun için derecelerimizi daha üst seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yağmur Aladağ: “Daha çok çalışacağım, daha çok kazanacağım”

Özel sporcu Yağmur Aladağ ise spor yapmayı çok sevdiğini vurgulayarak, “Hedefim milli takıma girmek. Daha çok çalışacağım, daha çok kazanacağım. Milli takımda dereceler elde etmek istiyorum. Çok mutluyum.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan ise özel sporculara büyük önem verdiklerini söyledi.

Özel sporcuların başarısını artırmak için her türlü desteği verdiklerini anlatan Kayhan, Antalya’daki Türkiye Şampiyonası’ndan sporcularının başarıyla dönmesinin kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.

Muhabir: Volkan Kaşik

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

PFDK’den Ali Koç’a 90 gün hak mahrumiyeti cezası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]