Türkiye şampiyonu milli kuraşçı Azra Özkan’ın hedefi Avrupa şampiyonluğu:

ÇANKIRI (AA) – Çankırı’da yaşayan 18 yaşındaki Azra Özkan, 11 yıl önce başladığı judoda önemli dereceler elde etti. Genç sporcu, 4 yıl önce geçtiği kuraşta da başarılarını sürdürdü.

Son olarak Çankırı’da mayıs ayında gerçekleştirilen Türkiye Kuraş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Azra, 21-23 Haziran’da Edirne’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası ile kasım ayında yapılması planlanan Dünya Şampiyonası’nda kürsünün zirvesini hedefliyor.

Azra Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7-8 yaşlarından itibaren düzenli olarak spor yaptığını söyledi.

Kuraşta ilk kez 2020 yılında katıldığı şampiyonada üçüncü olduğunu belirten Azra, “En son Çankırı’da büyükler kategorisinde birinci oldum. Bundan sonraki hedefim Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olmak.” dedi.

Yoğun bir antrenman süreci geçirdiğini anlatan Azra, “Antrenmanlarımız kondisyon ve teknik olarak ayrılıyor. Zorlandığımız zamanlar oluyor. Yazın bizim için daha tempolu geçiyor. Çift antrenman, bazen 3 antrenman yapabiliyoruz. Okul döneminde biraz daha az oluyor. Çok zorlandım ama tempoyu tutturuyorum bir şekilde. Kendime çok vakit ayıramadım belki ama bu şekilde güzel sonuçlar alıyorum.” diye konuştu.

“Avrupa şampiyonu olacağına inanıyorum”

Azra Özkan’ın antrenörü Hayriye Başak da yoğun bir tempoda çalıştıklarını dile getirerek, “Başarı, kısa sürede, kolay şekilde gelmiyor. Çok şükür şu anda istediğimiz hedeflere ulaşıyoruz. Asıl hedefimiz Avrupa, dünya ve olimpiyatlar. İnşallah oralarda da dereceler geleceğine inanıyorum. Azra zorlu süreçlerden geçti. Çok şükür, güzel yerlere gidiyor. Avrupa şampiyonu olacağına inanıyorum. Ondan sonra Dünya Şampiyonası’nda da kendisine güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

Kuraşın Türkiye’de çok fazla bilinmediğini anlatan Başak, “Avrupa Şampiyonası’na en az 35 ülkenin gelmesi bekleniyor. Yaygın bir spor ama Türkiye’de çok bilinmiyor. Biz aslında küçük bir ildeyiz, küçük ilde başarı çok zor. Biraz daha duyulmak istiyoruz. Çocuklarımız bireysel sporlarda çok güzel şeyler yapıyorlar ama kimse bilmiyor. Biraz daha destek olsun istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Muhammed Kaygın

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

2024 Kupa Amerika’da şampiyon Arjantin oldu

Arjantin, normal süresi 0-0 tamamlanan 2024 Kupa Amerika (Copa America) finalinde Kolombiya'yı uzatma bölümünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]