Türk hentbolunun Uzak Doğu’daki elçisi milli takımla Avrupa şampiyonasını hedefliyor

ESKIŞEHIR (AA) – Uzak Doğu ekibinde yaklaşık 4 aydır forma giyen 33 yaşındaki deneyimli hentbolcu, devre arası tatilini ailesinin yanında geçirmek üzere geldiği Eskişehir’de AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Yunus, Almanya’da VB 1898 Bittenfeld Stuttgart, Macaristan’da Oroshazi FKSE-LINAMAR, Yunanistan’da AEK oynadıktan sonra kariyerini 4’üncü ülkede sürdürdüğünü söyledi.

İlk kez Asya’da bir takımda oynadığını belirten Yunus, “Oradaki spor ve yaşam kültürü Avrupa’ya ve bize göre alışılmışın çok dışında farklı bir kültür. O yüzden farklı durumlar, yaşantılar ve yeni hikayeler ortaya çıkıyor. Bu açıdan da benim için heyecanlı oluyor. Şu ana kadar her şey yolunda gidiyor.” dedi.

Yunus, transfer sürecinde farklı alternatifleri olsa da Asya kıtasının ailesi ve kendisi için hep bir merak konusu olması nedeniyle tercihini SK Hawks’tan yana kullandığını anlattı.

Güney Kore’de bir Türk hentbolcunun ve Türk bayrağının var olmasının kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Yunus, “SK Hawks, ülkenin en önemli takımlarından biri, Güney Kore’de son üç yıldır ligi ikinci bitiriyorlar. Bu yıl şüphesiz amaç şampiyonluk, hedefimiz şampiyonluk. Öncelikle oraya şampiyon olmak için gittim. Orada takımla podyumda en üst sırada yer almak için bulunuyorum ve bu sezonu şampiyon olarak tamamlayıp önümüze bakmak istiyorum.” diye konuştu.

Yunus Özmusul, uyum sürecinde zorlandığı anlar olduğunu ancak zamanla bu durumun üstesinden geldiğini aktardı.

“Milli takımda çok kaliteli ve iyi sporcular var”

Milli takımın bütün sporcular için çok önemli olduğunu kaydeden Yunus, milli formanın, armanın ve bayrağın bütün formaların üzerinde olduğunu vurguladı.

EHF Erkekler EURO 2024’e katılma yolunda ay-yıldızlı takıma elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığını dile getiren Yunus, şöyle devam etti:

“Şu ana kadar da her şartta, her fırsatta, elimden geldiğince o forma için, o bayrak için layık olmaya çalıştım. Şu anki süreç de hem uzakta olmamızdan kaynaklı hem de bebeğimin olmasından kaynaklı. Bu süreçte biraz affımı istedim. Elimden geldiğince tekrar milli takım forması altında performansım yeterli görüldüğü takdirde sonuna kadar mücadele edip destek vermek isterim. Milli takımda şu anda çok kaliteli ve iyi sporcular var. Her zaman orada sahaya 16 kişi çıkar ve 16 kişi sonuna kadar o forma için mücadele eder. Bundan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Şu an tabii ki bir alışma süreci de var. Milli takımda bir yapılanma süreci var. Her zaman olduğu gibi arkadaşlarımız sonuna kadar mücadeleyi devam ettirecek. İstedikten sonra aşılmayacak engel yok. Çünkü her zaman, her an o formayı giymek nasip olmuyor. Onun için de sonuna kadar üzerime ne zaman görev düşerse yapmaya hazırım. O çok başka bir durum çünkü. Çok başka bir duygu. O açıdan da ben o duyguları yeterince hissettiğimi düşünüyorum.”

“Yurt dışında oynayan Türk sporcuları birer spor elçisi olarak görüyorum”

Yunus Özmusul, kariyer anlamında farklı ülkelerde farklı ekoller gördüğünü belirtti.

Ayrı özelliklere sahip spor kültürleriyle tanıştığını, bu ülkelerde spora bakış açılarının Türkiye’den ne kadar farklı olduğunu ve sistemin nasıl işlediğini gördüğünü anlatan Yunus, şu ifadeleri kullandı:

“Gittiğim her ülkede ‘Kendi ülkemde kendi gençlerimize nasıl yardımcı olabilirim?’ diye zaman zaman bunları düşünerek izlenimlerde bulunuyorum. Bu açıdan da yurt dışında oynayan Türk sporcuları birer spor elçisi olarak görüyorum. Oradaki iyi noktaları gelip burada aşılamak, bizler için önemli noktalar. Kariyerim bittiğinde öncelikle tabii ki memleketim Eskişehir’e ve genelde de tüm ülkeme yönetici, antrenör veya menajer olarak neler yapabilirsem sonuna kadar yardımcı olmaya çalışacağım. Kariyerimde ilk hedefim olan Eskişehir’de hentbol oynadığım Porsuk Spor Salonu’na milli forma ile gelme hayalini başardım. Daha sonraki hedefim dünyanın en iyi liginde olmaktı. Bundesliga’da oynayan ilk Türk hentbolcu oldum. Orada forma giydim, ülkemi temsil ettim. Milli takımımızda şu an kalan tek hedefim, Avrupa şampiyonası veya dünya şampiyonasına katılmak. Bundan sonraki kariyerimde yapmak istediğim en önemli hedefim bu.”

Muhabir: Yavuz Emrah Sever

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mavericks, NBA final serisinde durumu 3-1’e getirdi

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) finalinde Boston Celtics'i 122-84 yenen Dallas Mavericks, seriyi 3-1'e getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]