Türk halterinde altyapıdan yetişen sporcular umut vadediyor

ANKARA (AA) – Başkan Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk ve dünya halterinin unutulmaz ismi Naim Süleymanoğlu’nun anısına Ankara’nın Pursaklar ilçesinde “Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası”nı güzel bir şekilde düzenlediklerini belirtti.

Ünlü, “Üç kez olimpiyat şampiyonu olmuş, sayısız rekorlar kırmış, bunların ötesinde üç milyon soydaşımızın sesi soluğu, Time dergisine kapak olmuş, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda konuşmuş büyük bir sporcu. Türk milletinin hafızasında her zaman yer almış bir büyük deha Naim Süleymanoğlu. Onu unutamayız.” diye konuştu.

Uluslararası Halter Federasyonu Başkanı Mohammed Hasan Jalood Alshammari’nin Pursaklar’da gerçekleştirilen turnuvanın organizasyonunu çok beğendiğini aktaran Ünlü, şöyle konuştu:

“Pursaklar Belediyesi sponsorluğunda Naim Süleymanoğlu’na yakışır vaziyette çok güzel bir turnuva oldu. Sayın Alshammari’nin, ‘Bir dünya ya da Avrupa Şampiyonası olsaydı, ancak bu kadar güzel yapılabilirdi.’ demesi çok güzel bir şey. Yıllardır uluslararası turnuvalara gidip geldiğim için biliyorum, bir ilçe spor salonunda böylesine güzel organizasyonu başarıyla yapmak her babayiğidin harcı değil. Pursaklar Belediye Başkanı’mıza ve çalışanlarına, Pursaklar halkına teşekkür ediyorum.”

Kolombiya’da 5-16 Aralık’ta düzenlenecek Büyükler Dünya Şampiyonası’nın çok önemli olduğunu vurgulayan Ünlü, “Yeni Naim’ler, Halil Mutlu’lar ve Taner Sağır’lar yetiştirmek için de zamana ihtiyacımız var. Belki yeni bir Naim, yeni bir Halil yetiştiremeyiz ama onlar gibi Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk kürsüsüne çıkacak, olimpiyatlarda madalya alacak sporcular yetiştirebiliriz. Çünkü altyapımız gerçekten güçlü bir şekilde geliyor. Antrenörlerimizin bilinçli ve disiplinli programlarıyla birlikte sporcularımız da tabii birçok şeyi daha iyi kavradılar.” ifadelerini kullandı.

“2024 Paris için tabii ki madalya umudum var”

“Benim sporcularımın yüzü gülüyorsa, ‘Demek ki ilerleyen zamanda daha güzel neticeler gelecek.’ diye düşünüyorum” açıklamasında bulunan Başkan Ünlü, şunları kaydetti:

“Öncelikle bizim 2024 Paris Olimpiyatları için öngörümüz, çok sayıda sporcuyma kota alabilmek. Şimdi eskiye nazaran kota mücadeleleri çok daha çetin oldu. Biliyorsunuz olimpiyatlarda sporcularımızın sıklet sayısı azaldı. Kadınlarda ve erkeklerde 5’er tane sıklet var ve sporcu sayısı 60’a düştü. Her sıklette maksimum 12’şer kişi yarışabilir. Ayrıca her sıklette o ülkeden sadece bir sporcu yarışabilir, ikinci bir kişi yarışamaz. Bu da kota mücadelelerini zorlaştırdı. Kota almak o yüzden eskisi kadar kolay değil. Biz önce kotamızı alacağız, daha sonra da madalya programımızı yapacağız.”

Olimpiyat madalyası kazanabileceklerine olan inancını dile getiren Ünlü, “Elbette umutluyuz çünkü 2020 Tokyo’da da madalya alabilirdik ama olmadı. Özellikle 2024 Paris için tabii ki madalya umudum var ancak 2028 Los Angeles Olimpiyatları için çok daha güzel şeyler söylemek mümkün.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağır: “Gidişatımız gayet güzel”

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları sahibi eski milli sporcu olan Türkiye Halter Federasyonu Asbaşkanı Taner Sağır, “Türk halteri adına gidişatımız gayet güzel. Bu sezon Avrupa Şampiyonası’nda 56 madalya almıştık. Arkasından gençlerde de Avrupa’da, dünyada çok madalya kazandık. Tabii bu madalyaların hepsinden ziyade, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkartmamız gerektiğinin farkındayız. Biz de sporcularımızı ona göre çalıştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Halterde ülke olimpiyat kotası alma döneminin bittiğini belirten Sağır, “Paris Olimpiyatları için sporcular kendi kotalarını kendileri alacak. Olimpiyatta hedefi olan sporcular, Dünya Şampiyonası’nda ve bundan sonraki şampiyonalarda kendilerini göstermek zorunda. Şu anda olimpiyatlara gitmeyi gerçekten hak edecek 3-4 sporcumuz var. Bu sayıyı artırmak için çalışmalarımız devam ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: Fatih Çakmak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trabzonspor, Avrupa’da her ülkede “TS Fan Club” açmayı hedefliyor

Trabzonspor Kulübü Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yahya Karahasan, öncelikle Türklerin yoğun olduğu yerlerden başlayıp Avrupa'da her ülkede TS Fan Club açmayı istediklerini belirtti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]