Trabzonspor’un gruptan çıkma ihtimalleri

Trabzonspor’un başında 2. yılını doldurmak üzere olan Abdullah Avcı, toplam 99 maçta 55 galibiyet ve 30 beraberlik alırken, sadece 14 kez yenildi. Tecrübeli hoca, Avrupa’da ise deplasmanda hiç kazanamadı. Başarılı teknik adam, 100. maçında Sırbistan’da bir ilki başarıp, üst turun kapısını aralamak istiyor.

10 Kasım 2020’de Bordo Mavili takımın başına geçen Abdullah Avcı, tarihi lig şampiyonluğunun yanı sıra 2 yıllık sürece 2 de Süper Kupa sığdırdı. Tecrübeli hoca, artık gözünü Avrupa’da başarıya dikti. Bu doğrultuda Perşembe gecesi Sırbistan’da oynanacak Kızılyıldız karşılaşması çok önemli. Fırtına, zorlu deplasmanda kazanıp, turun kapısını aralamak istiyor. Avcı, aynı zamanda 100. maçını zaferle taçlandırmayı hedefliyor…

Puan ortalaması: 2,06

Öyle ki Trabzonspor ‘da Süper Lig , Avrupa, Türkiye Kupası ve Süper Kupa dahil olmak üzere toplam 99 maça çıkan başarılı teknik adam, Perşembe günü ‘dalya’ diyecek. Geride kalan 99 maçta Avcı’nın 55 galibiyet ve 30 beraberliği bulunuyor. Trabzonspor, deneyimli hoca yönetiminde sadece 14 kez yenildi. Ligde 81 maçta 2,06’lık puan ortalaması yakalandı.

5 maçta 4 yenilgi…

Bordo-Mavililer, Avrupa Kupaları’nda deplasmanda çıktığı 5 maçta ise hiç kazanamadı. Molde ile 1-1 berabere kalan Fırtına, Roma, Kopenhag, Ferencvaros ve Monaco’ya yenildi. Avcı, 100. maçında Sırbistan’da galibiyete uzanıp, bir ilki başarmak amacında. Trabzonspor, Akyazı’da mağlup ettiği Kızılyıldız’ı kendi evinde de yenmekten başka bir şey düşünmüyor.

Akıl oyunları

Avrupa Ligi’nde grupta ilk 4 maçta 6 puan toplayan Trabzonspor, 2’de 2 yaparsa lider olarak çıkabilir. Ferencvaros, Perşembe günü Monaco’yu yenerse 4 puan da üst tur için yetiyor. İşte ihtimal hesapları…

– Bu hafta Ferencvaros Monaco maçı berabere biter ve Trabzonspor 2 maçını da kazanırsa lider olarak gruptan çıkar.

– Ferencvaros, Monaco’yu yenerseson 2 maçta temsilcimize 4 puan gruptan çıkmak için yeterli. 2’de 2 yaparsak, Bordo-Mavililer’in Ferencvaros karşısında alacağı en az iki farklı galibiyetler bizi yine lider yapar.

– Monaco, Ferencvaros maçından galibiyetle ayrılırsa, Trabzonspor’un da Kızılyıldız’ı yenmesi son haftaya 3 takımın 9 puanla girmesi demek olur. Fırtına’ya, Ferencvaros karşısında alınacak galibiyet üst tur için yeterli olur. Liderlik şansı Monaco’nun puan kaybetmesi ya da 2’li averajda Fransızlar’la puan ve gollerimiz eşit olduğu için genel averaja kalır.

– Son hafta maçları tamamlandığında 10 puanla Trabzonspor, Ferencvaros ve Monaco’nun eşitleme ihtimali var. Bu durumda bu 3 takımın arasındaki puan cetvelinde Ferencvaros 7 puanla lider, Monaco 6 puanla 2. olurken, Trabzonspor ise 4 puanla Konferans Ligi’ne kalıyor.

Abdullah Avcı’nın 2 yıldaki başarıları…

– Trabzonspor’u 37 yıl sonra ligde şampiyon yaptı.

– Trabzonspor’da 2019- 2020’deve2021-2022’de Süper Kupa kazandı.

– Bordo-Mavililer’in 1979- 1980’deki 28 haftalık liderlik rekorunu 41yıl sonra geride bıraktı ve tam 30 hafta ligin zirvesinde kaldı.

– Trabzonspor; ligde iç sahada 30 maçtır kaybetmiyor. Avcı; en son 29 Ekim1988 ile 7 Nisan 1991’deki 43 maçlık serinin ardından Trabzonspor’a 31 yıl sonra en uzun serisini yaşatıyor.

– 17 sezon sonra Trabzonpor’a en uzun galibiyet serisini yaşattı. Fırtına en son 2003-2004’te 11 maç üst üste kazanmıştı, Avcı’yla geçen sezon 8 ve 15. haftalar arası 8 galibiyet aldı.

– Bu 8 maçlık galibiyet; Abdullah Avcı’nın teknik direktörlük kariyerindeki en uzun seri oldu.

– Trabzonspor’a tarihinin deplasmandaki en uzun serisini yaşattı. Avcı’lı Fırtına’nın; tam24 maç üst üste rakip sahada bileğini büken olmadı.

– Geçen sezon içinde farklı haftalarda tekrarlanan en büyük farkları attı. Tarihte şampiyonluğa gittiği sezonda üç büyüklerle aynı anda arayı en çok açan teknik adam yine Abdullah Avcı’ydı!

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Paralimpik yüzücü Sevilay Öztürk, Avrupa şampiyonu oldu

Portekiz'de devam eden Avrupa Para Yüzme Şampiyonası'nda milli sporcu Sevilay Öztürk, altın madalya kazandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]