TFF binasına saldıranlar için karar çıktı!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’da bulunan merkez binasına düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili fezleke hazırlandı. Fezlekede, tutuklu şüpheli Cüneyd Uslu ve Oğuzhan Güneysu hakkından ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 19 müşteki için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 171’er yıldan 285’er yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TFF’nin Riva’da bulunan merkez binasına 1 Eylül 2022 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili 1’i tutuklu 2 şüpheli hakkında soruşturma tamamlandı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekede, şüphelilerin TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin iki katlı yönetim binasının birinci katında bulunan toplantı salonunu doğru silahla ateş ettiği anlatıldı. Olay sonrasında TFF binasına 150 metre uzaklıktaki olay yerinde silahın ele geçirildiği ve 12 adet boş kovan bulunduğu kaydedildi. Yönetim kurulunun toplantı halinde olduğu sırada birkaç el silah sesi duydukları, mermilerden birinin Hamit Altıntop’un arkasındaki pencereden içeri girdiği anlatıldı.

“RASTGELE ATEŞ ETTİM”

Fezlekede şüphelilerin savunmalarına da yer verildi. Tutuklu şüpheli Cüneyt Uslu savunmasında kendisine ait olan ve ‘yüzen ev’ diye tabir edilen yerde arkadaşı Oğuzhan Güneysu ile birlikte oturmaya gittiklerini söyledi. Uslu, savunmasının devamında alkol aldıklarını, alkolün etkisiyle yanında bulunan ruhsatsız tabanca ile rastgele hava ateş ettiğini ifade etti. Uslu, yaşanan olayda her hangi bir kastının olmadığını, mermilerin TFF binasına isabet ettiğini bir saat sonra öğrendiğini söyledi. Şüpheli Oğuzhan Güneysu savunmasında arkadaşı Cüneyd Uslu ile birlikte alkol aldıklarını, kendisi yanındayken ateş etmediğini söyledi. İhtiyaçları almak için uzaklaştığı sırada Cüneyd Uslu’nun ateş etmiş olabileceğini belirtti. Güneysu, olay sonrasına Uslu’nun bir bez içerisinde silahını saklaması için kendisine verdiğini söyledi. Güneysu bez içerisinde verilen silahı arka bahçede bulunan domates tarlasına sakladığını da kaydetti. Üzerinde atış artığı çıkmasının nedeninin ise, olay esnasında üzerinde olan kıyafetlerin polis merkezinde aynı poşete konulmasından dolayı olabileceğini ifade etti.

TFF BİNASI HEDEF ALINDI

Fezlekede, şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiği belirtildi. Olay yeri inceleme raporunda mermilerin dik açı ile geldiği tespitine yer verilerek, olayın gerçekleştirdiği bölge ile hedef alınan federasyon binası arasında 150 metre mesafe olduğu, tesisin büyük bir alan olmasına rağmen isabet eden 3 merminin de birbirine yakın olduğu bildirildi. Hedef alınan bina içerisindeki müştekilerin isabet almasının mutlak ve kaçınılmaz olduğu belirtilen fezlekede, şüphelilerin bu durumu öngörmesine rağmen ateş ettiği, eylemin sonucunu bilerek ve isteyerek gerçekleştirdiği, mermilerin müştekilere isabet etmemesi nedeniyle eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı kaydedildi.

Tutuklu şüpheli Cüneyt Uslu ile Oğuzhan Güneysu hakkında ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 19 müşteki için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 171’er yıldan 285’er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Hazırlanan fezleke, dava açılması talebiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]