TFF Başkanı Büyükekşi: “Bütün kulüpler borçlu”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalya’daki programı kapsamında kulüp başkanlarıyla yemekte buluştu.

TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen Kış Semineri’ne katılmak için Antalya’ya gelen Büyükekşi, ilk olarak Antalyaspor Kulübünü ziyaret etti.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde kırmızı-beyazlı kulübün başkanı Aziz Çetin tarafından karşılanan Büyükekşi’ye Antalyaspor Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Planlama Departmanı tarafından kulübün faaliyetleri ve projeleriyle ilgili sunum gerçekleştirildi.

Daha sonra tesisleri gezen Büyükekşi’ye, başkan Aziz Çetin ve futbol sorumlusu Nuri Şahin tarafından forma hediye edildi.

“KULÜP BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalyaspor ziyaretinin ardından Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig kulüplerinin başkanlarıyla akşam yemeği yedi.

Burada yaptığı konuşmada Büyükekşi, göreve geldikleri günden bu yana teknolojiyi daha yoğun kullanmaya çalıştıklarını söyledi.

Hayata geçirecekleri projelerden bir tanesinin kulüp binalarında lisans ve transfer işlemlerinin yapabilmesi olacağını dile getiren Büyükekşi, “Türkiye’de e-devlet sistemi var. Bütün her şeyimizi nasıl e-devlet üzerinden yapabiliyorsak, transfer ve lisans işlemlerini de aynı şekilde yapmamız lazım. Yani ‘Son dakikada kurye evrakları yetiştirdi, yok şöyle oldu, yok böyle oldu’ gibi şeylerin olmaması lazım. Bununla ilgili de yönetim kurulumuzda kararımızı aldık. İnşallah hedefimiz, ağustos ayında başlayan transfer dönemimizde, bütün kulüplerimizin artık bir şifreyle bu işlemleri kendilerinin yapabilmelerini sağlamak olacaktır.” diye konuştu.

Gelecek sezondan itibaren Süper Lig takımlarına akademi zorunluluğu getireceklerini, 1. Lig takımlarında ise bir sonraki sezon bu zorunluluğun başlayacağını anlatan Başkan Büyükekşi, “Amacımız, önce yurt dışından antrenör yetiştirecek hoca getirmek. Daha sonra hedefimiz ilk yıl 400 tane altyapıya yönelik hoca yetiştirmek. Açılacak akademide de onların eğitim vermesini sağlamak. Maalesef takımlarımızın çoğu alt yapıdaki hocalara asgari ücret veriyor. Bu asgari ücretle hiçbir yere gidemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Büyükekşi, 4 yıl boyunca bir yandan kulüpleri denetleyeceklerini bir yandan da sistemin uygulanmasını sağlayacaklarının altını çizerek, birkaç yıl içerisinde farklı yaş gruplarında aynı eğitimi almış 4-5 bin farklı futbolcu yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bunu yapabilmeleri durumunda her takımda her yıl 1-2 tane futbolcunun A takıma çıkabileceğini aktaran Büyükekşi, “Milli takıma altyapı oluşturacak bir sistem geliştirmiş olacağız. Birkaç yıl sonra meyvelerini alabileceğiz. Maalesef birçok takımımız 32-33 yaşında, 30 yaşın üzerinde futbolcu transfer ederek burada günü kurtarmaya çalışıyor. Bazı takımlarımız şampiyonluk için, bazı takımlarımız da küme düşmemek için bunu yapıyor. Halbuki bizim kulüplerin ekonomisini daha iyi hale getirebilmemiz için artık bu işlerden sıyrılmamız lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

“BÜTÜN KULÜPLER BORÇLU”

Profesyonel liglerdeki takımların borç seviyesine dikkat çeken Büyükekşi, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu anda gördüğümüz kadarıyla bütün kulüplerin borcu 25 milyar lira civarı. 12 yıl vade ile yapılandırma yapılmış. Faizlerini de hesap edersek herhalde 50 milyar lira civarında bir rakama ulaşacağız. Sürdürülebilirliği sağlamak için mutlaka plan ve program yapıp, bütün kulüplerimizin altyapıyla ilgili çalışmalara başlamaları gerekiyor. Bunun finansmanıyla ilgili de şu anda Maliye Bakanı’mızla görüşüyoruz. En son cuma günü görüştüm. Kanun değişikliğiyle kulüplerimizin stopaj olarak yatırdığı vergilerin bir hafta içerisinde kulüplere iadesini sağlamayı hedefliyoruz. Alt yapıya destek vermek için ne yapabiliriz ona çalışıyoruz. Almanya’da 3 kategori yapmışlar. Kategori 1’de 300 bin, kategori 2’de 600 ve kategori 3’de 900 bin avro kulüplere destek veriyorlarmış. Biz bunun altyapısını nereden sağlayabiliriz? Ne yapabiliriz? Onunla ilgili çalışacağız. Netice itibarıyla bu konuda kararlılığımız net. Daha sonra Almanya, Hollanda ve Belçika’yı, ondan sonraki haftalarda da İspanya, Portekiz ve İngiltere’deki en iyi takımların alt yapılarını ziyaret edeceğiz. Buna göre de bir Türk modeli yapmayı planlıyoruz.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

PFDK’den Ali Koç’a 90 gün hak mahrumiyeti cezası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]