Servet Yardımcı, Türkiye ve İtalya’nın EURO 2032’ye ortak adaylığını değerlendirdi

İSTANBUL (AA) – Servet Yardımcı, Anadolu Ajansı’na yaptığı ziyarette, Türkiye ile İtalya’nın EURO 2032 ev sahipliği için ortak adaylık başvurusunu değerlendirdi.

Yardımcı, FIFA ve UEFA’da son yıllarda birçok büyük organizasyona ev sahipliği için ortak adaylık başvurusunun bir trende dönüştüğünü belirterek şöyle konuştu:

“Yeni Zelanda ve Avustralya FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nı organize ediyor. EURO 2028 için Birleşik Krallık’ın adaylığı var, İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda ev sahipliği için başvurdu. 2026 Dünya Kupası, ülkelerin arasındaki mesafe çok uzun olmasına rağmen ABD, Meksika ve Kanada’da düzenlenecek. 2030 Dünya Kupası için Portekiz, İspanya ve Fas ortak adaylığa hazırlanıyor. Böyle bir trend var. Türkiye ve İtalya’nın ortak adaylığı da çok olumlu bir adım. Türkiye ve İtalya önemli futbol ülkeleri, iki ülkenin de büyük bir tarihi ve kültürel mirası var. Ama tabii altyapı ve tesisleşme açısından bizim çok iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Organizasyonel yeteneklerimiz, tesislerimiz muazzam, kesinlikle büyük bir turnuvayı hak ediyoruz. Türkiye ve İtalya’nın EURO 2032’ye birlikte ev sahipliği çok doğru bir fikir. Bu süreçte hem futbol hem siyasi hem de birçok farklı alanda İtalya ile ilişkilerimizin ve iş birliklerimizin daha da pekişeceğine inanıyorum.”

“Turnuva en güzel Avrupa Şampiyonası olacaktır”

“EURO 2032’e ev sahipliği adaylığı için son başvuru tarihi geçen sene sonunda bitti. Bu nedenle EURO 2032 için Türkiye ve İtalya ortaklığından başka aday olmayacak.” açıklamasında bulunan Servet Yardımcı, şu ifadeleri kullandı:

“EURO 2032 için İtalya ile yarışacaktık ancak ortak adaylık kararıyla çekişme ortadan kalktı. Bu iki ülke adına da çok olumlu bir gelişme. EURO 2032 için Türkiye ve İtalya 5’er şehir belirleyecek. Toplam 10 şehirde şampiyona düzenlenecek. Türkiye ve İtalya, Akdeniz çanağının en güzel iki ülkesi. Böyle bir iş birliğinin olması çok değerli. Avrupa futbolu için en güzel çözüm ortaya çıkacak. Türkiye ve İtalya’nın ev sahipliğindeki turnuva en güzel Avrupa Şampiyonası olacaktır. Harika bir organizasyon olacağına inanıyorum.”

EURO 2028 ve EURO 2032 için ev sahipliği yapacak ülkelerin UEFA tarafından açıklanma süreci hakkında da konuşan Yardımcı şunları söyledi:

“İki ülkenin, UEFA’nın norm, kriter ve beklentilerini karşılayacak adaylık dosyalarını revize ederek ekim ayına kadar eksiksiz tamamlaması çok önemli. Çünkü bu dosyalar UEFA’da çok sıkı şekilde incelenir, ele alınır, uzun raporlar haline dönüştürülür ve yönetim kuruluna sunulur. Ardından da yönetim kurulunun oylamasıyla nihai karar verilir. Bu andan itibaren inşallah bir aksilik çıkmaz diye düşünüyorum. Son karar UEFA’nın ekim ayındaki toplantısında açıklanacaktır. Ekim ayındaki toplantıya kadar ev sahibi şehirleri belirlemesine gerek yok. Üç sene içerisinde açılış, kapanış, grup maçları ve finaller nerede oynanacak, bunlar netleşir.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bakış açısı ve desteği, Türkiye için büyük bir şans”

Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliğinin Türkiye için önemine de vurgu yapan Servet Yardımcı, “Böyle büyük turnuvalara ev sahipliği için aday olmak gerçekten kolay bir iş değil. Burada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği çok değerli. Futbolu çok seven ve adeta futbola aşık bir Cumhurbaşkanımız var. Türk sporuna her zaman büyük destekleri olmaktadır. Bu tip büyük organizasyonlar için ülkelerdeki siyasi desteğin olması çok önemli. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın buradaki bakış açısı ve desteği, Türkiye için büyük bir şans. Cumhurbaşkanımızın, Türk futbolunda statların yapımında ve tesisleşmesinde dünyada eşi benzeri olmayan bir katkısı var. Bugün Anadolu’da nereye giderseniz gidin mükemmel statlar ve tesisler karşınıza çıkıyor. Ülkemiz, statları, tesisleri, modern altyapısı, havalimanları ve yollarıyla çok güçlü.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin bugüne kadar birçok önemli organizasyona ev sahipliği yaptığını ve deneyimi bulunduğunu hatırlatan Yardımcı, “İki Şampiyonlar Ligi finali, UEFA Avrupa Kupası finali, UEFA Süper Kupa finali, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Türkiye’nin UEFA’daki lobisi oldukça iyi. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi kura çekimlerini de son iki yılda İstanbul’da yaptık. İstanbul dünya futbolunun kalbi. UEFA için çok önemli. Diğer şehirlerimiz de çok önemli, EURO 2032 ile diğer şehirlerimizi de kültür, tarih ve mutfağıyla tanıtma fırsatını yakalayacağız. Bu şehirlerimizin de öne çıkması ülkemiz adına önemli.” şeklinde konuştu.

Muhabir: Hilmi Sever

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]