Şenol Güneş gelecekten umutlu

İSTANBUL (AA) – Tecrübeli teknik adam, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlediği toplantıda, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şampiyonluk yarışını bırakmayacaklarını anlatan Güneş “Bizim umudumuz da gücümüz de var. Yarışta geriden geliyoruz. Geriden gelen öne geçmez diye bir kural yok. Kışa giriyoruz, kış daha zordur. Ondan sonra bahar gelir, inşallah havalar daha güzel olur.” dedi.

Siyah-beyazlı camianın beklentilerini bildiklerini dile getiren Güneş, şunları söyledi:

“Taraftarımız mutlu etmek istiyoruz. Yeniden yarışın içinde olmak istiyoruz. Coşkulu ve keyifli bir dönem olacak. Devre arasına kadar 5 lig ve bir kupa maçımız var. Lig maçlarında alacağımız sonuçlar çok önemli. Zaman zaman bizim dışımızda bazı bilgiler verilirken, bu bilgiler kamuoyuna yanlış aktarılabiliyor. Elimizde bir oyuncu grubu var. Bu oyuncularla devre arasına kadar devam edeceğiz. Kimin gideceği, kimin kalacağı konusunda şu an bir kanaatimiz yok. Elimizde olan tüm oyunculara şans vermek istiyorum. Onlardan da takıma katkı yapmasını bekliyorum. Eğer katkı yapan oyuncu görürsek onlar bizimle kalır. Tüm oyuncuları kazanmak istiyoruz. Hiçbir oyuncumla ilgili kesin bir kanaatim yok.”

Performansı düşük olan bazı oyuncularının olduğunu ve bu konuda da değerlendirmelerini yapacaklarını aktaran Güneş, daha iyi bir takım olmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

FIFA Dünya Kupası nedeniyle verilen arada 5 hazırlık maçı yapacaklarını hatırlatan tecrübeli teknik adam, oyuncuları daha iyi tanımak istediğini vurgulayarak, “Oyuncu grubumuzla çalıştıkça, onları daha iyi tanıyorum. Yetki, görev ve sorumluluklarımız belli. Burada bir aile ortamı yapmaya çalışıyoruz. Burada o sıcak havayı sağlayabilirsek, çok daha büyük bir sinerji olacağını düşünüyorum. Bu yükü hep birlikte kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, daha istekli ve coşkulu bir mücadele ortaya koymak istediklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Oynayacağımız oyun, hepimizin keyif alacağı oyun olacak. Coşkulu bir oyun olacağını, geçmiş dönemki oyunlarımızdan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Ne yaptığını bilen bir takım olmak istiyoruz. Adaletli, özgür, yaratıcı, disiplinli ve çok çalışan bir takım oluşturmak istiyoruz. İşini iyi yapmayı ön plana çıkartacağız. Takım zaman zaman kırılganlık gösterdi. Benim dönemimde de bunu hissettim. Kaçmanın kimseye yararı yok, tam tersine üstüne gideceğiz. Kazanmak ya da kaybetmek duygusundan çok değerli olmayı, işini iyi yapmayı ön plana çıkaracağız. O zaten sonucu getirir.”

Dünya Kupası arasında gereksiz yükleme yapmadan takımın fiziksel anlamdaki eksikliklerini gidermeye çalışacaklarını belirten Güneş, “Takımda taktik anlamda değişiklikler olacaktır. Topa sahip olan, hücumu kendi oyunuyla oynayan, rakibi kovalayan değil rakibin kendisini kovaladığı bir oyun istiyoruz. Brezilya gibi tekniği olan, yaratıcılığı olan, pres ve baskıyla rakibi boğan bir oyun istiyorum. Onlar gibi mükemmel olamasak da onlar gibi olmaya çalışmak bize bir adım attırır diye düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Dele Alli’nin çalışmayla gelişeceğini düşünüyorum”

Şenol Güneş, İngiliz futbolcuları Dele Alli’nin çalışmayla daha fazla gelişeceğine inandığını aktardı.

Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş’taki ilk döneminde oynayan Alman Mario Gomez ile şu anda kadrolarında yer alan Hollandalı Wout Weghorst kıyaslanarak yöneltilen bir soru üzerine, şunları kaydetti:

“Weghorst ve Gomez aynı oyuncular değiller. Weghorst, kazanma hırsı olan, yeteneğini sonuna kadar kullanma isteği olan bir oyuncu. Dele Alli, Gomez ile kıyaslanabilir. O da futbol hayatında dibe vurmuşken, çıkış yapabilir. Gomez ilk geldiğinde o hırsla ve arzuyla çalışmayı düşünmeseydi, çıkış yakalayamazdı ve milli takıma gidemezdi. Dele Alli daha genç. Çalışmayla çok daha gelişeceğini düşünüyorum. Elimizde memnun olduğum ve olmadığım oyuncular var. Buradan bir takım çıkartmak istiyoruz. Takım büyüsün, iyi sonuç alsın, taraftar ve camia mutlu olsun diye buradayım. Oyuncular buradaysa, aynı duyguyu ve düşünceyi paylaşacağız. Yoksa ne olursa olsun değişime gideceğiz.”

“Rosier bu takımın direkt oyuncusu”

Şenol Güneş, Fransız futbolcuları Valentin Rosier’in bu yıl dalgalı bir performans sergilediğini belirterek, “Elinizde Rosier gibi bir oyuncu varken oyuncu almayı doğru bulmam. Bu takımın direkt oyuncusu, öyle olduğu için buraya transfer edildi. Şu anda bir dalgalanma geçiriyor. Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığımız toplantıda da söyledim. Çok zeki öğrenciler vardır ama yaramazdırlar. Onu da buna benzetiyorum. Zekası, oyun yeteneği iyi. Onu bu tarafa getirmeye çalışıyoruz, gelmezse başka yere gider” diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, Yukatel Kayserispor Onur Bulut’u beğendiğini dile getirerek, “Onur, başarılı bir oyuncu, burada olmasını isterim. Ama bu istekler, oyuncuya, takıma, şartlara bağlı. Onur, çok değerli ve Türkiye’nin en iyi beklerinden birisi.” dedi.

Güneş, takımda bu sezon yaşanılan sakatlıkların birçok nedeni olduğunu vurgulayarak, doğru antrenman, beslenme ve dinlenme yöntemleriyle sakatlıkları en aza indirmeye çalışacaklarını söyledi.

“Ghezzal’ın bir an evvel iyileşmesini bekliyoruz”

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yaşadığı sakatlık sonrasında ameliyat edilen Rachid Ghezzal’ın kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, “Ghezzal iyi bir oyuncu ve iyi bir karakter. Elimizde böyle oyuncular var zaten. Ghezzal’ın bir an evvel iyileşmesini bekliyoruz. Ameliyatını oldu, çalışmalarını yapıyor. Doktorlar, ocak sonu veya şubat başına takıma katılacağını söyledi. Ne kadar verimli olacağını sahaya indiği zaman göreceğiz.” açıklamasını yaptı.

Ghezzal’ın gol yollarında takıma önemli katkı yaptığını ancak takımın gol anlamında fazla sorun yaşamadığını ifade eden Güneş, “Beşiktaş gol attığı zaman çok da gol yedi. Önce bunu çözmek istiyoruz. Tüm bunlar değişecek. Çok gol yiyen bir takımın başarı kazanması mümkün değil. Gol atmakta sorunumuz yok. Ghezzal’ın bir an önce dönmesini isterim ama elimizdeki oyuncuların da ellerinden geleni yapacağını düşünüyorum.” şeklinde görüş belirtti.

“Aralık ayında oyuncu almayacağız”

Şenol Güneş, transfer çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine, “Aralık ayında oyuncu almayacağız. Oynayacağımız 6 maçta takımı ayağa kaldıran oyuncuları tutacağım. Ondan dışında kim olursa olsun kulüple konuşacağım. Tek başıma karar verebileceğim bir şey, karar değil. Oyuncu bakıyoruz. Aynı şekilde elimizdeki oyuncuları değerlendiriyoruz. Ama bizim başarıya, sonuca ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

“Ronaldo’yu şu anda alamayız”

Şenol Güneş, bir basın mensubunun “Ricardo Quaresma ile Beşiktaş’ta tekrar birlikte çalışmak ister miydiniz? Bir de Cristiano Ronaldo şu an kulüpsüz, hiç gündeminize geldi mi?” şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı:

“Quaresma’nın o yaşta ve o durumdaki çalışması, herkes için örnektir. Beşiktaş’a çok büyük katkılar yaptı ve çok mütevazıydı. Antrenör olarak gelse sevinirim. Çünkü zekası ve yeteneği var. Ronaldo’yu şu anda alamayız. İz bırakanlar unutulmuyor. Ben de oyunculara söylüyorum, siz de bir hikaye yazın, kahramanı siz olun. Burak Yılmaz da öyle. 36 yaşında gidip, Lille’i şampiyon yapabiliyorsa, demek ki Türk oyuncu da bunu başarabiliyor.”

Dünya Kupası’nda ülkelerinin takımlarında görev yapan Beşiktaşlı futbolcuları takip ettiğini anlatan Güneş, kupada Brezilya ile İngiltere’nin final oynamasını istediğini dile getirdi.

Kadrolarında milli takımda görev yapan kalecilerin olduğunu ve kaleci konusunun gündemlerinde yer almadığını aktaran Güneş, eski futbolcuları Anderson Talisca ile ilgili soruya ise “Rakamlara baktığınız zaman bunu konuşmaya gerek yok. Beğendiğim bir oyuncu. Bedava gelirse, gelsin oynasın ‘hayır’ demem. Şu anda öyle bir durum yok.” yanıtını verdi.

A Milli Takım’ın başında ikinci kez Dünya Kupası’na gidememenin hayal kırıklığını yaşadığını anlatan Güneş, “Hayat her zaman size istediğinizi vermiyor. Tedavisi tekrar mücadele etmek. Gecelerden hoşlanmayan bir güneş var. Geceleri arkada bırakıp, gündüz aydınlığına kavuşacağız inşallah.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Muhabir: Ercan Çakar

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Macaristan, İskoçya’yı mağlup etti

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) A Grubu üçüncü maçında Macaristan, İskoçya'yı 1-0 yendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]