Sasha Djordjevic’ten Fenerbahçe itirafları

Fenerbahçe Beko’da göreve gelen başantrenör Dimitris Itoudis büyük bir başarıya imza attı. Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi ve Basketbol Süper Ligi’nde yenilgi yüzü görmedi. Öte yandan sarı-lacivetlilerin eski başantrenörü Sasha Djordjevic, Fenerbahçe macerasıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

“KUPAYI EFES’E KAPTIRDI SONRA YENİLGİ YÜZÜ GÖRMEDİ”

Sezonun ilk resmi maçında Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ile karşı karşıya gelen sarı-lacivertli ekip, sahadan 71-62 mağlup ayrılarak kupayı rakibine kaptırdı. Bu maçın ardından Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ve Turkish Airlines EuroLeague’de toplamda 10 maça çıkan sarı-lacivertliler yenilgi yüzü görmedi.

Euroleague’de deplasmanda son olarak Anadolu Efes ile deplasmanda karşılaşan Fenerbahçe baştan sona üstün oynadığı müsabakayı 88-79’luk galibiyetle tamamladı.

“NEZAKETİMİ, ZAYIFLIKLA KARIŞTIRMAYIN”

Sarı-lacivertlilerin eski başantrenörü Sasha Djordjevic, Fenerbahçe macerasına yönelik açıklamalar yaptı. Sarı-lacivertli takımı 4 yıllık aranın ardından Basketbol Süper Ligi’nde mutlu sona ulaştıran Djordjevic, Twitch’te Area 52 adlı kanala konuk oldu.

“Virtus ile şampiyon oldun, kabul görmedin. Fenerbahçe ile şampiyon oldun, kabul görmedin?” sorusuna Sırp başantrenör, “Amerikalıların bir lafı var. ‘Nezaketimi, zayıflıkla karıştırmayın.’ Fakat kazanılan bu başarılar aslında bir çalışmanın, bir sistemin kabulü. Ben kendi yolumdan gidiyorum ve bu yolda da içimde ne varsa onu aktarmaya çalışıyorum.” dedi.

“FENERBAHÇE’DE BU HİÇ OLMAMIŞTI”

Kasım-Aralık aylarında şampiyonluk kazanılmıyor. Bu bir süreç, bu her antrenmana yönelik bir çalışma, her sabaha hazırlık, her toplantıya hazırlığın ürünü. Çalıştığınız, dinlendiğiniz, konuştuğunuz, iletişim kurduğunuz bir sistem oluşturmanın ürünü. Bir keresinde Fenerbahçe’deki bir fizyoterapist dedi ki bana ‘Teşekkürler koç. Her gün buraya gülümsemenizi getirdiniz. Bu hiç olmamıştı. Bunun için çok teşekkürler.’

‘Şunu yaptım, böyle yaparım’ demek için söylemiyorum. Yaptığınız şeyler orada kalıyor fakat bunlar doğru deneyimler.

“SÖZLEŞMEMDE MADDE VARDI”

Fenerbahçe konusunda sözleşmemde bir çıkış maddesi vardı. Ben bu maddeyi kendim kabul ettim. Takımı ben kurmamış olsam da. Sadece 1 oyuncuyu ben getirdim. Şehmus Hazer. Daha doğrusu, ben takıma katıldıktan sonra onay verdim diyelim. Ben EuroLeague’de playofflara kalınamaması hâlinde şampiyon olunsa da bir karar verebilmelerine yönelik maddeyi kabul ettim. Bu durumda da sözleşmeden çıkabiliyorlardı.

Çünkü Fenerbahçe gibi bir camia için playofflara kalamamanın ne demek olduğunu biliyorum. Dolayısıyla kendimi kurtarmaktan ziyade kendimi öne atarak camiayı korumaya çalıştım.

Ama sonra finalde Shane Larkin gibi ‘altıncı bir Türk oyuncu’ ile oynayan Anadolu Efes’e karşı oynadık. Micic & Larkin muazzam bir guard ikilisi. Orada da tabii güzel bir hazırlık yapabildik. Oyuncularımla çok büyük gurur duyuyorum o final eşleşmesinden dolayı. Bunu da biliyorlar. Onlar da ben de bunu nasıl başardığımızı biliyoruz. Güzel bir başarıydı gerçekten.

55 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe’nin başında toplam 69 maçta görev aldı. Sarı lacivertliler Basketbol Süper Ligi’nde oynanan 41 karşılaşmada 32 galibiyet ve 9 mağlubiyet alırken, takımın Turkish Airlines EuroLeague karnesi 10 galibiyet ve 18 mağlubiyet oldu. EuroLeague’de playofflara katılım sağlamayı başaramayan Fenerbahçe Beko, ligde ise Anadolu Efes’i finalde geçerek 2021-22 sezonunu şampiyonlukla tamamladı.

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Fenerbahçe – Beşiktaş

ING Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşılaşıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]