Saraçoğlu ailesinden Atatürk Stadyumu açıklaması

Fenerbahçe’de son günlerde gündemde olan stadyum isminin ‘Atatürk’ olmasına yönelik çalışmalarla ilgili Saracoğlu ailesinden ilk açıklama geldi. 1907 Derneği’nin önerisi ve Başkan Ali Koç’un da çalışmalara başlayacaklarını açıklamasıyla başlayan süreçte, sarı-lacivertli camiada büyük heyecan yaşanmıştı. Koç, Saracoğlu ailesine de bu konuda danışacaklarını belirtmişti.

Türkiye Cumhuriyet 5. Başbakanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 16 yıl başkanlık yapan Şükrü Saracoğlu’nun oğlu Yılmaz Saracoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Biz bundan onur duyarız aile olarak. Stadyuma Atatürk isminin gelmesi bizi mutlu eder. Atatürk’ü hepimiz çok seviyoruz. Atatürk bizim ulu önderimiz. Babam Şükrü Saracoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ü çok severdi. Atatürk de babamı severdi, birlikte çalıştılar. Unutamadığımız birçok hatıramız var. Babam Şükrü Saracoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde 3 önemli vazifede bulunmuştu. Maarif Vekilliği, Adliye Vekilliği ve Maliye Vekilliği görevlerini Atatürk zamanında yaptı. Daha sonra da 1938’ten sonra da Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık görevlerinde bulundu” 

Yılmaz Saracoğlu, Fenerbahçe’yi her zaman yakından takip ettiğini ve Milliyet Gazetesi’nde önceki gün yayınlanan Atatürk ve Fenerbahçe hatıraları sayfasını da ilgiyle okuduğunu sözlerine ekledi.

‘Fenerbahçe’yi çok severdi’

Yılmaz Saracoğlu, babası Şükrü Saracoğlu’nun Fenerbahçe’yi çok sevdiğini ve başkanlık görevinde hep yakın ilgi gösterdiğini belirtti.
Unutamadığı bir anısını da paylaşan Saracoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Babam, Fenerbahçe’de başkan ve aynı zamanda Başbakan iken bir karşılaşmayı yerinde takip ediyordu. Gittiği bir maçta da Fenerbahçe’nin o dönemki sağ hafı Esat Kaner sakatlanıyor. Tabii o zamanlar böyle ambulans ya da sağlık görevlileri yok. Babam hemen bir araç hazırlatıp, Esat Kaner’in hastaneye götürülmesini sağlıyor. Babam maçlardan yarım saat sonra hep eve gelirdi. Ancak o gün 2 saat oldu, gelmedi ve merak ettik. Meğerse maçtan sonra hemen Numune Hastanesi’ne Esat Kaner’in yanına gitmiş, durumuyla ilgilenmiş. Babam Fenerbahçe’yi çok severdi.”

“Aziz Yıldırım unutmadı”
1998 yılında Aziz Yıldırım tarafından Fenerbahçe Stadı’nın isminin Şükrü Saracoğlu Stadı olmasını da anlatan Yılmaz Saracoğlu, “Aziz Yıldırım, henüz başkan olmamışken bir toplantıda öneride bulunmuştu. Aziz Yıldırım, Osman Yalçın ve Köksal Özbek, stadyum isminin Şükrü Saracoğlu olmasını istemişlerdi. O günlerde bu kabul edilmedi. Fakat Aziz Bey, 1998 yılında başkan seçilince ilk işlerinden biri stada babamın ismini vermek oldu. Bu hareketi bizi mutlu etmişti, unutmamıştı çünkü” dedi.

Tarihte yeri büyük

Fenerbahçe tarihinde Şükrü Saracoğlu’nun büyük bir önemi bulunuyor. 1934-1950 yılları arasında tam 16 sene Fenerbahçe’ye başkanlık yapan Saracoğlu, Kenan Onan’ın da destekleriyle 27 Mayıs 1932 tarihinde, 9 bin TL bedeli 10 ayda ödemek kaydıyla stadı Fenerbahçe Kulübü’ne kazandırmıştır. Böylece Fenerbahçe, Türkiye’de stat mülkiyetine sahip ilk kulüp olma özelliğini Şükrü Saracoğlu sayesinde elde etmiştir.

Yine aynı şekilde 23 Şubat 1934 günü oynanan ve olaylı geçen Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra Fenerbahçe’ye sahip çıkması da Saracoğlu’nu kulüpte büyük bir simge haline getirmiştir. Şükrü Saracoğlu’nun başkanlığında sarı-lacivertliler futbolda 21 kupa kazanmıştır.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, hayatını kaybetti

İngiltere Premier Lig ekipleri Arsenal ve Everton'da forma giyen eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, 54 yaşında hayatını kaybetti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]