Şampiyonluğa uzanan yolda milli kick boksçuyu hastalığı bile yıldıramadı

KONYA (AA) – Küçük yaşta kick boksa yönelen 19 yaşındaki Karadağ, katıldığı iki Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda derece elde etti.

Azmi ve çalışkanlığıyla dikkati çeken Karadağ, antrenmanları sırasında rahatsızlanınca hastaneye başvurdu.

Geçen yılın başlarında çekilen tomografide, nadir görülen “Nutcracker Sendromu” teşhisi konulan genç sporcunun, kalp aort damarıyla böbrek toplardamarı arasına sıkışan bir damarın, sol böbreğine zarar verdiği görüldü.

Sporu bırakmak yerine daha çok hırslanarak, doktor ve antrenörlerinin gözetiminde antrenmanlara devam eden Karadağ, 30 Eylül-8 Ekim’de İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda altın madalya alarak, Türkiye’nin gururu oldu.

Ülkeye döndükten sonra başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşan ve eski gücüne ulaşmaya çalışan Karadağ’ın hedefi, yeni şampiyonluklar elde etmek.

“Hastalığın beni durdurmasına izin vermedim”

Yaşadığı süreci AA muhabirine değerlendiren milli sporcu Karadağ, her şey istediği gibi ilerlerken bir anda ilk başta tanısı konulamayan hastalığa yakalandığını bu süreçte, fiziksel ve mental olarak yıprandığını söyledi.

Güçten düştüğü için çift idman yapmak zorunda kaldığını ifade eden Karadağ, “Hastalığın beni durdurmasına izin vermedim. Süreci çift antrenmanla atlatırım diye düşündüm. Spor hayatıma doktorların gözetiminde devam etmeye başladım. Geçen yılın başlarında hastalığın tanısı konduktan sonra doktorlar spora ara vermem gerektiğini söyledi.” dedi.

Bu duruma çok üzüldüğüne değinen Karadağ, arkadaşları ve antrenörleriyle vedalaşmak için spor salonuna gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Salondan çıkarken arkama dönüp baktım. Bütün hayallerim ve emeklerim buradaydı. Bırakıp gidemeyeceğimi anladım. Çünkü kendime söz vermiştim. Dalgalandırılacak bir bayrak, okutulacak bir İstiklal Marşı vardı. Ertesi gün yine spor salonuna gelip antrenmanlara başladım. Hocalarım sağlığımın daha önemli olduğunu söyleyip bana kızdı. Ancak hastalığın benden daha güçlü olmadığını düşünerek spora devam ettim. Salon bana çok iyi geliyordu. Yılmadan çalıştım. Ailem ve hocalarım bu süreçte bana çok destek oldu. İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’na hazırlandım. Göğsümde gururla taşıdığım ay yıldızlı bayrağı en iyi şekilde temsil edip dünya şampiyonu olma şerefine nail oldum.”

“Daha kazanılacak nice madalyalar var”

Karadağ, başarılı geçen ameliyatın ardından, eski gücüne kavuşmak için çok çalıştığını aktardı.

Sporla daha hızlı toparlandığına dikkati çeken Karadağ, “Herkes sporun hastalık sürecini daha kötü etkileyeceğini düşünmüştü. Ancak doktorlar bile şaşırdı. Çünkü spor beni hem fiziksel hem de mental anlamda güçlendirdi. Önümdeki şampiyonalara hazırlanmaya başladım. Bundan sonraki hedeflerim, daha fazla çalışıp, olimpiyat seviyesinde ülkemi temsil etmek ve Türkiye’ye daha fazla altın madalya getirmek. Elimden geldiğince vatanıma daha fazla hizmet etmek istiyorum. Daha kazanılacak nice madalyalar var.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Savaş Güler

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Galatasaray-Trencin karşılaşması D-Smart ve D-Smart GO’da canlı yayınlanacak

- Galatasaray, 18 Temmuz 20.30'da Slovakya takımlarından Trencin ile karşılaşacak

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]