Rıza Çalımbay: “Tek amacımız yenilmemek”

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu’nun 6. ve son haftasında perşembe Çekya temsilcisi Slavia Prag’a konuk olacak Demir Grup Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, bu etabı lider bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çalımbay, karşılaşmanın oynanacağı Eden Arena’da düzenlediği basın toplantısında, gruptaki bütün maçların çekişmeli geçtiğini belirtti.

Puanların birbirine yakın olduğunu aktaran Çalımbay, “Gruptan çıkmayı garantilediğimiz için çok mutluyuz. Çünkü zor bir gruptu. Slavia Prag takımı da bana göre favori takımların başında geliyordu.” dedi.

“Tek amacımız yenilmeden dönmek”

Gruptan birinci çıkmanın önemli olduğunu ifade eden Çalımbay, şunları kaydetti:

“Buradan birinci çıkma şansımız var ve bunu sonuna kadar zorlayacağız. Bir başka avantajımız da CFR Cluj’un galip gelmesi durumunda yine birinci çıkma şansımız var. Karşımızdaki çok iyi bir takım. Sahamızda oynadığımız karşılaşma da çok zor geçti. Buradaki maç da tabii ki çok zor geçecek, bunun farkındayız. Spor Toto Süper Lig’de de çok kritik maçlarımız var. Onları düşünerek burada tam net bir kadroyla çıkamayabiliriz. Onun için hem ligi hem burayı götürmemiz gerekiyor. Buradaki tek amacımız yenilmeden dönmek. O zaman birinciliği garanti etmiş olacağız. Tek amacımız da bu. Gruptan çıkmayı garantiledik ama birinci olmak çok önemli. Çünkü birinci olduğunuz zaman 16 takım arasına, ikinci olduğunuz zaman ise son 32 takım arasında kalıyorsunuz. Onun için bizim buradan mutlaka puanla ayrılmamız gerekiyor. “

Süper Lig’de Fenerbahçe’ye karşı zorlu bir karşılaşmalarının olduğunu anımsatan Çalımbay, üç günde bir maç oynadıkları için çok zorlandıklarını aktardı.

Çalımbay, bu nedenle Slavia Prag maçında bazı futbolcuları riske etmek istemediğini belirterek, “Daha az oynamış, dinlenmiş, sakatlığını atlatmış arkadaşlarımızı oynatacağız. Böyle bir rotasyon yapacağız. Yani tam takım çıkma şansımız olmayacak. Ancak ne olursa olsun bizim buradan iyi bir şekilde çıkmamız gerekiyor. Burada alacağımız bir galibiyet, bir beraberlik, ligi de etkileyecek. Çünkü moral kazanacağız. O moralle Fenerbahçe maçının da iyi geçeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Sakatlığı bulunan ve yorgun olan oyuncuları oynatmamaya çalışacağını dile getiren Çalımbay, “Çünkü bu maç hem bizim için hem de Türkiye’nin alacağı puanlar açısında çok önemli. Onun için burada elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak ligdeki Fenerbahçe maçı da bizim için çok önemli. Sadece Fenerbahçe maçı değil, herhangi bir lig maçı da olsa bizim için çok önemli. Ligdeki konumumuz maalesef istediğimiz gibi değil. Onun için kalan maçlarımızı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Ligde iyi olacağız ki Avrupa kupası maçlarımızı da rahat bir şekilde oynayalım.” değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın: “Türkiye için puanlar kazanmak istiyoruz”

Sivasspor’un orta saha oyuncusu Robin Yalçın, maçı kazanmak istediklerini dile getirdi.

Grupta lider olduklarını ve bu şekilde Türkiye’ye dönmek istediklerini belirten Robin, “Üç gün önce ligde hiç beklemediğimiz kötü bir maç oynadık. Onu telafi etmek istiyoruz. Puan için oynamıyoruz, galibiyet için oynuyoruz. Bunun için geldik. Türkiye için puanlar kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]