Rıdvan Gültekin: 8 ayda 10 milyon TL harcadık

Bursaspor Asbaşkanı Rıdvan Gültekin önemli açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Gültekin, “Göreve başladığımızdan itibaren tesislerimizi bakıma aldık. Ama bu tesisler yapıldıktan sonra hep pansuman yapılmış. Biz bunların gerekli çalışmalarını yaptık. Ayrıca göreve geldiğimizde 120 personelimiz vardı. 80 ile yola devam ettik, 40 ile yollarını ayırdık. Hepsinin tazminatını ödedik. Bu yol ayrımı tamamen maddiyattan dolayıydı. Bu kişilerin çoğuna iş imkanı da sağladık. Çünkü bu kişiler Bursa’nın evlatları, Bursaspor’umuzun sevdalılarıydı. Şu anda kulübümüzde çok güzel bir aile havası var. Birbirimize yetiyoruz” dedi.

“Sadece günübirlik bakımlar yapılmış”

Gültekin şöyle devam etti; “Vakıfköy Tesisleri’mize değinmek istiyorum. Burası bizim yuvamız. Çocukların beslenmelerini ve yattıkları yerleri görünce vicdan azabı çektim. İlk önce buraya el atmayı düşündüm. 18 odamın rutubet içerisindeydi. Hepsinin boyası, badanası, çatısı, tüm bakımları yapıldı. Sayın yöneticimiz Selim Yolgeçen’in de çok büyük katkıları var. 4 tane çim sahamız var. Sadece günübirlik bakımları yapılmış. Biz hepsini yeniledik. Vakıfköy’le alakalı da çalışmalarımız devam ediyor.”

“Futbolcularımızın odaları bakımsızdı”

Özlüce Tesisleri’nden bahseden Rıdvan Gültekin, “Rahmetli Hikmet Şahin bize çok güzel tesis yapmış. Buraya girerken heyecanlanarak ve tüylerim diken diken olarak girdim. Ama içine girince çok üzüldüm. Bu kadar güzel tesis nasıl bu kadar bakımsız kalabilir? Geçmiş yönetimler hiçbir şey yapmamış, günübirlikte hamleler yapılmış. Futbolcuların odalarında tavanlar simsiyah, halılar kokuyordu. Yemekhanede yenen yemekleri görseniz biz nasıl Bursaspor’uz dersiniz. Her şeyin en kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Klimaların çoğu çalışmıyordu. Hepsini revize ettik. Çim makinaları arızalıydı. Dışarıdan birilerine rica ediyorduk. Bunları da hallettik.”

“Tarla sular gibi sulama yapılıyordu”

‘Özlüce Tesisleri’mizde 4 tane sahamız var’ diyerek sözlerine devam eden Asbaşkan Rıdvan Gültekin, “Bunlar çok güzel yapılmış. Ben saha uzmanı değilim. Ama ben 6 ayda sahalara nasıl bakılacağını öğrendim. Fakat daha önce kum, gübre, tohum dışında hiçbir şey yapılmamış. Biz bu 4 tesisimize de el attık. Sulama tesisatları dahi çalışmıyordu. Tarla sular gibi sulama yapılıyordu. Bunları da değiştirdik. Çim kalitesi kötü olan sahalarımızı yaktık, kuruttuk, oralara serme yapacağız. Altyapı çalışmalarımız bitti. Ekim de olacak. Sahalarımız Avrupa standartlarında olacak” ifadelerini kullandı.

“8 ayda 10 milyon TL harcadık”

Rıdvan Gültekin ayrıca, “Türkiye’nin gözbebeği stadyum yapıldı. Gurur duyduk. Stat yapıldığında bize natamam teslim edildi. Bize devreden yönetimler, biliyorum ki stadyumu gezmemişler. İddia ediyorum. Maloz yığınları ile karşılaştık. Fareler cirit atıyordu. Hep arıza olmuş hep kenara atılmış. Biz 8 ayda Vakıfköy, Özlüce ve stadyuma 10 milyon TL’ye yakın para harcadık. Kulüp böyle sıkıntıdayken nasıl böyle harcama yaptınız derseniz de, biz kulübün kasasından 1 kuruş para harcamadık. Ben yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Biz stadyumun geleceğini de düşünüyoruz. Bakım sözleşmeleri yapıyoruz” dedi.

“1 ay sonra sahayı görünce inanamayacaksınız”

Günü kurtarmak için çalışmıyoruz diye konuşan Gültekin, “Kadınlar Dünya Kupası maçı aldık. İki gün antrenman yapıldı, sonra maç yapıldı üstüne de Almanya antrenman istedi. Sahamız zarar gördü ve ilk maçımızda istemediğimiz görüntüler oldu. Biraz müsade edin, 15-20 gün en geç 1 ay sonra sahayı görünce inanamayacaksınız. Ben günü kurtarmak için çalışmıyorum. Biz hep geleceği düşündük. Bir sonraki çimin çalışmasını yaptım, serim yapacağız, İzmir’de bizim adımıza yetiştiriliyor. Sahamıza serildikten sonra en güzel zemin bizim olacak” ifadelerini kullandı.

“Bütün siyasetçiler Bursaspor’a hizmet etmek zorunda”

Bursaspor Asbaşkanı Rıdvan Gültekin, “Sosyal medya kullanmıyorum. Ama ‘Siyaset Bursaspor’dan elini çeksin’ diyorlarmış. Ne demek bu? Siyasetçi bütün damarlarına kadar Bursaspor’un içinde olsun. Siyaset Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Seçilirken hepsi boynuna Bursaspor atkısı takmayı biliyor ama Seçildiniz ama Bursaspor bu durumda? Bütün siyasetçiler Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Bursaspor, sizin siyasetinizde daha büyük. Hepiniz bu kulübe hizmet etmek zorundasınız” şeklinde konuştu.

“Evet, biz 13 tane deliyiz”

Gültekin şöyle devam etti; “Biz öyle bir dönemde geldik ki bize herkes deli diye bakıyor. 1 milyar TL borç var. Evet, biz 13 tane deliyiz. Ama bu şehirde hepimiz delirmedikçe Bursaspor kurtulmayacak. Tahta açıldı mı açılmadı mı diye yazılar yazılıyor. Bunlar kolay şeyler. Gelip geçici şeyler. Bir tane Bursaspor var. Herkes hizmet etmek zorunda. Bu şehirden para kazanıyorsan, bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Bu şehirde siyaset ediyorsan, o atkıyı boynuna asıyorsan bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Taraftar duygusaldı, bugün bağırır çağırır küfür eder, zoruma gitmez. Bugün buradayım yarı tribündeyim. Bu işler böyledir. Ama bu kulübü kurtaracak kişiler siyasetçilerdir. Bir tane kalıcı gelir elde edeceğimiz malımız yok.”

“Bursaspor camiasına müjdeli haber vermek basın mensuplarının elinde”

Bursaspor Asbaşkanı Rıdvan Gültekin, “‘Bursaspor camiasına müjdeli haberiniz var mı?’ sorusuna şu cevabı verdi: “Bursaspor camiasına müjdeli haber vermek basın mensuplarının elinde. Siz şehrin dinamiklerini hareketlendirin biz o haberleri veririz. Biz konuşmaya korkuyoruz. Müjde falan açıklamak istemiyorum. İcraatları sahada göreceksiniz. Tahta meseleleri, maç kaybetmek vs bunlar günlük meseleler. Biz altyapımızı sağlam yapalım da tahtayı vura vura, kıra kıra açarız. Biz birlik beraberliğimizi sağlayalım. Biz göreve geldik sanki Belediye göreve gelmiş gibi icra kağıtları geldi kulübe. Bu şehir için 100, 200, 300 milyon TL’ler basit rakamlar. Biz yeter ki birlik beraberliği sağlayalım. Biz Manchester United’la oynadık. Bu takımı TFF 2. Lig’e bu şehir düşürdü. Şehir sahip çıkmadı takıma. Oturalım hepimiz kendimizde kabahat arayalım. Empati yapalım. Sonra ayağa kalkalım ve armamızı şahlandıralım.” Bu arada Bursaspor Yönetim Kurulu Sözcüsü Ramazan Çetin Kaya, “Stadyumdan 250 bin TL kira gelirimiz var” dedi.

İHA

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Galatasaray, 24. lig şampiyonluğuyla Avrupa’da ilk 10’da

Trendyol Süper Lig'de 2023-2024 sezonunu zirvede tamamlayan Galatasaray, Avrupa'da en fazla lig şampiyonluğu yaşayan takımlar arasında bulunuyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]