Recep Uçar: “İspanya, Ümraniyespor gibi”

HangiKredi Ümraniyespor Teknik Direktörü Recep Uçar, kalan bölümde ligin ilk 13 haftasına göre daha verimli olabileceklerini söyledi.

Dünya Kupası sebebiyle lige verilen arada kamp çalışmalarını Antalya’da sürdüren İstanbul temsilcisinin teknik direktörü, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Lige verilen aradan sonra çalışmalarına geçen hafta çarşamba günü İstanbul’da başladıklarını hatırlatan Uçar, “Pazartesi gününden itibaren Antalya’da çalışıyoruz. Bizim adımıza alışkın olmadığımız bir periyot. İlk defa bu tarihlerde oynanan bir Dünya Kupası oldu. İlk defa bu tarihlerde yaptığımız bir nevi devre arası kampı oldu ama iyi başladık. Geçen hafta 6 idmanı İstanbul’da yaptık. Burada devam ediyoruz, şu anda genel itibarıyla iyi gidiyor.” ifadelerini kullandı.

Sezonun ilk bölümünde gol yollarında problemler yaşadıklarını vurgulayan deneyimli teknik adam, bu sorunun üzerine gideceklerini belirtti.

Ligde geride kalan dönemde rakip ceza sahasına en çok giren, ciddi gol beklentisine ulaşmış ve maçlarda yüksek ortalama pozisyon yakalan bir takım olduklarını aktaran Uçar, şöyle devam etti:

“Kampta problemlerimizi aşmak istiyoruz. Oynadığımız oyunun karşılığını alamıyoruz. Hücum bölgesinde pozisyonları istediğimiz, arzu ettiğimiz derecede sonlandıramadık. Bu bazen daha becerili vuruşlar yapamadığımız için oluyor, bazen yeteri kadar o bölgede çoğalamadığımız için. Bunun türlü türlü sebepleri var, biz bunları oyuncularımıza aktarıyoruz. Zaten şu anda amacımız, ligde geçtiğimiz bölümdeki sorunlar üzerine kampta belli çalışmalar yapıp onları daha iyi hale getirmek.”

“Hakkım olsa ara olmamasını isterdim”

Recep Uçar, kendileri için kötü bir dönemde Dünya Kupası arasına girildiğini ifade etti.

Ligdeki son 2 maçta oyunun karşılığını puan olarak aldıklarını dile getiren Uçar, “Son 2 maçta 4 puan toplayan bir takımın teknik adamı olarak bir hakkım olsa ara olmamasını isterdim ama maalesef önceden ayarlanan bir takvime uymak zorundayız. Biz bugüne kadar oynadığımız oyunların ne hikmetse karşılığını tam manasıyla puan anlamında alamadık. Son 2 maç puan olarak karşılığını aldığımız maçlardı. İnşallah aradan sonraki sürece kaldığımız yerden devam ederek başlamak en büyük arzumuz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bütçe olarak ligin en düşük iki ekibinden biri olduklarını anlatan Recep Uçar, “Ben olayın çözümünü hiçbir zaman transferde aramadım. Mevcut oyunu ve oyuncuyu geliştirmek benim teknik adam olarak her zaman birincil amacım oldu. Oyuncularımız da ciddi gelişim halinde. İlk defa Süper Lig’de oynayan çok oyuncumuz var. Bu lige yeni yeni alışıyoruz. Dolayısıyla her geçen hafta onlarda bu alışma devresini atlatıp 3’te 1’i biten bir ligin kalan 3’te 2’sini daha verimli geçirebileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İhtiyaçları halinde ekonomik şartlarında uyması durumunda transfere yönelebileceklerinin de altını çizen Uçar, “Ligde ilk 5 haftayı maalesef Olimpiyat Stadı’nda, Kasımpaşa’da, İstanbulspor’un oynadığı statta oynayabildik. Bizim için ciddi bir handikaptı, artık stadımız açıldı ve ilk oynadığımız akşam maçında da galip gelebildik. O bizim için bir moral oldu. Avantaj oldu. Umarım bu gibi birçok şeyin kendi lehimize döndüğü, bizim adımıza daha futbol şansının da yanımızda olduğu daha verimli, daha üretken bir kalan ikinci bölümü geçirmek en büyük arzumuz.” şeklinde görüş belirtti.

“Türk futbolunun sorunu yabancı kuralı değil”

Recep Uçar, yabancı kuralında rakamların hiçbir öneminin olmadığını ifade etti.

Bu konuda teşhisin doğru konamadığını anlatan Uçar, “Türk futbolunun sorunu yabancı kuralı değildir. İnanın serbest bıraksanız ya da 8+3, 7+4 bu gibi istediğiniz rakamları kullanın çok büyük bir farklılıklar olacağını düşünmüyorum. Ne işin ekonomisinde ne genel işleyiş düzeni açısından. Elbette teknik adam elindeki kadrosunda mevcut en iyi oyuncularla sahada bir kadro yapmaya çalışır. En büyük amacı budur. Ama bizim burada senelerdir yapmadığımız, ihmal ettiğimiz Türk oyuncuları geliştirmek istiyorsak en başta altyapıları geliştirmemiz lazım.” diye konuştu.

Altyapılar için fiziksel şartların geliştirilmesi gerektiğine değinen Uçar, şunları aktardı:

“Futbola, bir futbol sahasında 4-5 kulübün çalıştığı altyapılardan başlıyoruz. Ülkemizde belki yeni yeni güzel statlar yapılıyor, çok teşekkür ediyoruz bunlar güzel şeyler ama bizim onun en az 5-10 katı oranında antrenman sahaları yapmamız lazım. Eğitimcilerimizi geliştirmemiz lazım. Bu sorun anca böyle çözülür. Ben rakamlarda çözüm görmüyorum. Bu işin en önemli paydaşlarının hepsinden görüş alınması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla Kulüpler Birliğinin bu konuda bir çalışması var ama başkanlar ve sportif direktörler düzeyinde. Çok fazla bizlerden görüş alınıyor mu derseniz çok fazla bizden görüş alındığını söyleyemem.”

“Dünya Kupası planlı oynanan oyunlar anlamında memnun ediyor”

Recep Uçar, 2022 Dünya Kupası’nın geçtiğimiz yıllardakilere göre daha planlı oynandığını söyledi.

Turnuvanın, farklı zamanda oynanması açısından ilk defa test edildiğini anlatan Uçar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu dönemde olması belki seyirci sayısını ve izlenme oranını artırıyordur tabii elimde herhangi bir veri yok. Ben genel olarak oynanan farklı farklı oyunlar, düzenler, formasyonlar geçmiş dünya kupalarına göre daha planlı oynanan oyunlar görüyorum o anlamda beni memnun ediyor. İlk 16’ya kalma anlamında çok büyük aşırı sürprizlerin yaşanmadığı bir Dünya Kupası görüyoruz. Özel bir favorim yok. Oynanan oyunlardan değerlendirirsem İspanya’nın oyunundan kendi oyunumla da benzerlik yaşadığı için bahsedebilirim. Fransa, Brezilya, İngiltere’nin iyi oyunları var. Elenmiş Meksika’nın bile iyi oyunu vardı bence. Makasın biraz daha daraldığı, güçsüzlerin güçlü takımlara doğru oyun planlarıyla direnç gösterdiği bir turnuva oluyor.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Macaristan, İskoçya’yı mağlup etti

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) A Grubu üçüncü maçında Macaristan, İskoçya'yı 1-0 yendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]