Penaltıyı bilerek dışarı atan Giresunspor’un genç takımında öncelik dürüstlük

GİRESUN (AA) – TFF U16 Futbol Gelişim Ligi 8. Grup’ta, Çaykur Rizespor ile oynadıkları maçta kazandıkları penaltıyı haksız olduğu gerekçesiyle auta atan Bitexen Giresunspor’da futbolcular ve antrenörleri verdikleri kararın gönül rahatlığını yaşıyorlar.

Giresun 75. Yıl Futbol Sahası’nda, 8 Ocak Pazar günü oynanan karşılaşmada, rakip takım futbolcusunun sakatlık yaşaması üzerine Rizesporlu oyuncu centilmenlik anlayışı ile oyunu durdurarak topu eline aldı. Kural gereği hakem penaltı noktasını gösterdi ancak Bitexen Giresunsporlu futbolcular fair-play ruhu ile hareket ederek topu auta attı.

Takımın antrenörü Tanzer Bıyık, AA muhabirine, maç 0-0 devam ederken kendi oyuncularının taç çizgisinde düşmesi üzerine rakip takım oyuncunun maçın hakeminin oyunu durduğunu düşünerek ceza sahası içinde topu eline aldığını söyledi.

Hakemin doğal olarak kuralı uyguladığını aktaran Bıyık, “Hakem penaltı noktasını gösterdiği anda oyuncular yanıma geldi, biz tabii oyuncunun maçın durduğunu sandığı için eline aldığını düşündüğümüz için oyuncularımızla birlikte bir karar aldık, ‘oyuncu iyi niyetliydi biz fair-play örneği gösterelim topu dışarıya vuralım’ dedik.” ifadesini kullandı.

Bıyık, kendisinin beden eğitimi öğretmeni olduğunu dile getirerek, “Bu çocuklardan belli bir oran futbolcu olabiliyor, bunlar ileride iyi bir insan olmak zorundalar, çünkü bunlar bizim karşımıza çıkacaklar, bu oyuncular yarının babaları olacak, çocuklarını da yetiştirecekler, iyi nesil, sağlıklı nesil önceliğimiz bu.” dedi.

“Amacımız dürüst insan, iyi insan”

Yeteneğin futbolcuyu zirvede çıkaracağını ancak karakterin zirvede tuttuğunu vurgulayan Bıyık, bunu oyunculara aşılamaya çalıştıklarını aktardı.

Bıyık, maçın ardından “hocam atsaydınız da kimse bir şey söylemezdi” diyenlerin olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Biz bunu tercih ettik, çünkü bizim için önemli olan fair-play ruhu. Biz empati yeteneğini kullanmamız gerekiyor, karşı takımın yerine kendimizi koyduğumuzda biz de atılmasını istemezdik, biz de o şekilde davrandık. Doğru olan buydu, pozisyon yine tekrarlansın, istersek biz bununla şampiyon olalım ben o penaltıyı kesinlikle attırmazdım, oyuncularımız da bunu biliyor. Çünkü her zaman bunu dile getiriyoruz, amacımız dürüst insan, iyi insan, dürüst olmadıktan sonra istediğiniz kadar yetenekli olun, istediğiniz kadar başarılı olun.”

Penaltıyı auta atan Çakıroğlu: “Topu auta atmaya karar verdik. Benim gönlüm de bundan yanaydı”

Penaltıyı dışarıya atan oyuncu Miraç Muhammet Çakıroğlu ise hakemin penaltı kararını verdiğinde olayın farkında olmadığını belirterek, “Yerde arkadaşımız vardı, penaltı olduğunu sonradan öğrendim. Takım arkadaşlarımız ve hocamızla konuştuktan sonra topu auta atmaya karar verdik. Benim gönlüm de bundan yanaydı.” diye konuştu.

Doğru bir karar verdiklerinin altını çizen Çakıroğlu, tekrar aynı bir durumla karşılaşması halinde yine topu dışarıya atacağını söyledi.

Çakıroğlu, okuldaki arkadaşlarının kendisine “neden golü atmadın, keşke atsaydın” dediğini dile getirerek, “Çünkü maçı 1-0 kaybettik, atsaydık 0-0’dı. Yenebilirdik veya berabere de kalabilirdik. Sınıf arkadaşlarım ‘atsaydın keşke’ dedi ama ben de ‘olmaz’ dedim. Doğru olanı yaptık, penaltıyı auta attık.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: Gültekin Yetgin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]