(ÖZET) Anadolu Efes – Galatasaray maç sonucu: 77-68

Basketbol Süper Ligi’nin açılış haftasında Anadolu Efes, ev sahibi konumunda olduğu karşılaşmada Galatasaray Nef’i konuk etti. Geçtiğimiz sezon yarı final serileri büyük heyecana sahne olan iki takımın eşleşmesi yine oldukça çekişmeli geçerken kazanan son bölümde yakaladığı 12-0’lık seri neticesinde 77-68 ile ev sahibi Anadolu Efes oldu. Galatasaray, son 2:56’lık bölümde sayı üretemeyerek karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois, 21 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Vasilije Micic 16, Elijah Bryant 12 sayıyla oynadı. Galatasaray Nef’te ilk 5 başlayan isimlerden hiçbiri çift hanelere ulaşmazken kenardan gelen isimler Sadık Emir Kabaca 17, Braian Angola 15, Yunus Emre Sonsırma 14 sayı ürettiler.

Maçtan bölümler

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf, Anadolu Efes oldu. Ev sahibi ekip, ilk çeyreğin bitimine 6:17 kala 9-0 ile üstün olan taraftı. Amath M’Baye ve Ante Zizic ile etkinliğini sürdüren Anadolu Efes, 3:52 kala da 13-2’lik üstünlüğü yakaladı. Kalan bölümde Yunus Emre Sonsırma ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Galatasaray, farkı kısmen azalttı ve ilk çeyrek 15-9’lik Anadolu Efes üstünlüğüyle sona erdi.

İlk çeyrek sonucu: Anadolu Efes 15-9 Galatasaray Nef

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinin ilk bölümünde de etkinliğini sürdüren Galatasaray, 6:36 kala Braian Angola’nın üçlüğü ile 18-18’i yakaladı. Eşitlik sonrası gelen moladan Egemen Güven’in basketleri ile iyi dönen Anadolu Efes, 4:33 kala 27-20 ile üstünlük sağladı. Farkı yeniden indiren Galatasaray, 1:43 kala Dylan Ennis’in basketiyle skoru 34-33 yaptı. Kalan bölümde rakibine sayı şansı vermeyen Anadolu Efes, devreyi 38-33 önde tamamladı. https://twitter.com/fanatik_basket/status/1576523408300544000

İlk yarı sonucu: Anadolu Efes 38-33 Galatasaray Nef

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Anadolu Efes, 7:01 kala Rodrigue Beaubois’dan gelen üçlükle skoru 46-37’ye getirdi. Mola sonrası reaksiyon göstermeyi başaran Galatasaray Nef, yakaladığı 9-0’lık seriyle 4:55 kala skoru 46-46 ile yeniden eşitledi. Çeyreğin son bölümünü de etkili geçen Galatasaray, Raymar Morgan’ın bitime 30 saniye kala bulduğu basketle 50-52’lik üstünlüğü yakaladı ve çeyrek de konuk ekibin 51-52’lik üstünlüğü ile sona erdi.

https://twitter.com/fanatik_basket/status/1576537077050638343

Üçüncü çeyrek sonucu: Anadolu Efes 51-52 Galatasaray Nef

Son çeyreğe etkili başlayan taraf yine Anadolu Efes oldu. Ev sahibi ekip 7:27 kala Elijah Bryant’tan gelen basketle skoru 60-54’e getirdi. Fakat mola sonrası iyi dönen taraf Galatasaray oldu. Konuk ekip 5:04 kala Göksenin Köksal’dan gelen üçlükle 63-65 öne geçmeyi başardı. Galatasaray, son 2:56’lık bölüme de 65-68 önde giren taraftı. Anadolu Efes’te bitime 1:10 kala Elijah Bryant’tan gelen üç sayılık isabet, ev sahibi ekibi 70-68’lik üstünlüğe taşıdı. 36.8 saniye kala Vasilije Micic’in basket faul isabeti ile Anadolu Efes, durumu 73-68’e getirdi. Kalan bölümde rakibine sayı şansı vermeyen Anadolu Efes, serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle karşılaşmadan 77-68’lik skorla galip ayrıldı.

Maç sonucu: Anadolu Efes 77-68 Galatasaray Nef

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Fenerbahçe – Beşiktaş

ING Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşılaşıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]