Osman Şenher: “Herkes farklı bir G.Saray seyredecek”

Spor Toto Süper Lig’de dev derbiye 1 gün kaldı, heyecan dorukta… Okan Buruk yönetiminde Fatih Karagümrük galibiyetiyle moral bulan Galatasaray Türk Telekom Stadı’nda Şenol Güneş’le yeni bir sayfa açan Beşiktaş’ı ağırlayacak. Zirve yarışında her iki takımın da puan kaybına tahammülü yok. Milliyet Gazetesi yazarı Osman Şenher, bu haftaki köşesinde zorlu derbiyi değerlendirirken, sarı-kırmızılı takımın yıldızının patlama yapacağını iddia etti. İşte Şenher’in ‘Yıldızlar büyük maçlarda parlar’ başlıklı yazısı…

“Galatasaray’dan herkes daha farklı bir futbol bekliyor. Böyle düşünenlerle ben de aynı fikirdeyim ama bir gerçek var ki bunu da göz ardı edemeyiz… Tamam, transferlerin hepsi yıldız futbolcular. Yeni bir takıma geldiler, takım arkadaşlarıyla uyumları, ülkeye alışmaları belli bir zaman alıyor, bu da gayet normal.

‘PALABIYIK MAÇA MÜDAHALE ETTİ!’

Yine de büyük maçlarda, Trabzonspor ve Adana Demir deplasmanlarında sarı-kırmızılılar harika futbol oynadı. Alanyaspor karşısında ise ilk 30 dakika zirve yaptılar. Ama maalesef 30. dakikada Ali Palabıyık ‘Siz bu kadar iyi futbol oynayamazsınız’ diyerek maça müdahale etti! Karagümrük maçında ise mutlaka kazanılması gereken bir karşılaşma stresiyle futbolcular en az 20 gol pozisyonuna girdi fakat bunların ikisini değerlendirebildi. Icardi ve Mertens gibi yıldızlar kafa karışıklığından, stresten son vuruşlarda başarısız oldular.

‘HERKES FARKLI BİR CİM BOM SEYREDECEK’

Cumartesi akşamı Beşiktaş derbisi oynanacak. 50 bin Galatasaray taraftarının desteğiyle ben bütün yıldızların patlama yapacağını düşünüyorum. Icardi, İtalya’da gol kralı oldu. Gerçek kalitesini Alanya maçının otuz dakikasında gösterdi. Beşiktaş mücadelesiyle beraber İtalya’daki Icardi’yi herkesin seyredeceğini düşünüyorum. Mertens çok büyük bir yıldız. Maç eksiği vardı, o da toparladı. Rashica, Torreira, Oliveira ve cezası biten Boey ile herkes farklı bir Cim Bom seyredecek. Takımda sıkıntı yok mu, var. Sezon başından beri var. Bunun da tek sebebi, Okan hoca başta olmak üzere hepimiz Kerem ve Yunus’tan çok farklı şeyler bekliyorduk ve bu iki isme çok güvenmiştik. İkisi de istenen performansı göstermeyince bazı maçlarda Galatasaray bir kişi, bazılarında iki kişi eksik oynadı.

‘AZ HATA YAPAN TARAF 3 PUANI ALACAK’

8+3 kuralı Okan Buruk’un elini ayağını bağladı. Kerem ve Yunus’a bu kadar güvenmeseydi, muhakkak transfer sezonunda kaliteli yerli oyuncular transfer ederlerdi. Şimdi bu transferler devre arasına kaldı ve hoca istese de istemese de bu yerlilerle devam etmek mecburiyetinde. Bu olumsuzluklara rağmen cumartesi akşamı Alanyaspor maçındaki ilk bölümdeki futbolun da üstüne çıkacak bir mücadele ortaya koyacaklarını düşünüyorum.

Şenol Güneş iyi bir teknik direktör. İlk maçta da dokunuşlarıyla Beşiktaş’ın futbolunu değiştirdi. Ancak siyah-beyazlıların da problemleri var. Her şeye rağmen ben Galatasaray’ın da, Beşiktaş’ın da taraftarlarına çok iyi futbol izleteceklerini düşünüyorum. Ortada bir maç olacak. Az hata yapan taraf üç puanı alacak.

‘DERBİ HAKEMİ ADALETLİ OLSUN’

MHK, Galatasaray-Beşiktaş maçına en doğru hakem Halil Umut Meler’i vererek tartışmaları önledi. Şimdi Meler’in önünde büyük bir şans var. Herkese adaletli bir maç nasıl yönetilir, futbol kuralları nasıl uygulanır bunu göstermesi lazım. Hakemlerin tartışıldığı bu ortamda buna o kadar çok ihtiyacımız var ki, biz yıllarca derbi maçlarını berabere bitirmeye uğraşan hakemler, adaletsiz karar veren hakemler yüzünden futbolumuzu hep tartıştık. Dilerim hakemin şansı da yanında olsun, maçtan sonra övgüler alacak bir derbi yönetsin. 

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]