Okçulukta hedef Avrupa şampiyonluğuna ulaşmak

SAMSUN (AA) – Topaloğlu, AA muhabirine, 2023 yılının ilk uluslararası turnuvasının, Samsun’da şubat ayında yapılacak Okçuluk Salon Avrupa Şampiyonası olduğunu belirtti.

Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanacaklarını dile getiren Topaoğlu, “Salon Avrupa Şampiyonası’na 28 ülkeden yaklaşık 300 sporcu katılacak. Bu şampiyona için milli takım seçmelerimiz yine Samsun’da gerçekleşecek. Hedefimiz, her zaman olduğu gibi Okçuluk Salon Avrupa Şampiyonası’nda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve yarışmaları takım olarak birinci bitirmek.” dedi.

Samsun’daki okçuluk salonunun Avrupa standartlarında olduğunu vurgulayan Topaloğlu, şöyle devam etti:

“Hatta Avrupa’da olmayan bir salona sahibiz. Samsun’da 10 günde federasyon olarak birkaç turnuva yapacağız. 6-13 Şubat tarihlerinde milli takımımızın kampı olacak. Sonrasında 13-18 Şubat tarihlerinde Avrupa Şampiyonası gerçekleşecek. Tüm Samsunluları Avrupa Şampiyonası’nda tribünlere milli takımımızı desteklemeye davet ediyorum. Samsun’da okçuluğun çok ciddi boyutlara ulaştığını da görüyoruz.”

“Sporcu sayımız her geçen gün artıyor”

Topaloğlu, Türk okçuluğunun altyapısının gelişmesine büyük önem verdiklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk okçuluğunun gelişmesinde ve sporcu sayısının artmasında Mete Gazoz’un olimpiyat altın madalyasının çok büyük önemi var ama temel nedenimiz, 2013 yılında başlattığımız projedir. Mete Gazoz da zaten o projenin içinden çıkmış bir sporcumuzdur. O projede gençlere, yani altyapıya verdiğimiz değer, bugün okçuluğu bu duruma getirmiştir. İlgiden çok memnunuz ve mutluyuz. Sporcu sayımız ve kulüp sayımız her geçen gün artıyor. Bunlar memnuniyet vericidir. Tabii burada federasyonumuzun gençlere yönelik çalışmaları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın federasyonumuza verdiği destek çok önemli etkenler. Bakanımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Onların bu büyük desteğine cevap vermeye çalışıyoruz. Türk okçuluğunu tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmenin çalışmaları içerisindeyiz.”

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nın son kota yarışması Türkiye’de

Türkiye’nin okçuluktaki başarılarının devam edeceğinin altını çizen Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye, okçuluk olarak dünya markası çoktan oldu. Bunun en güzel örneği, Mete Gazoz’un olimpiyat şampiyonluğu ve ondan önce Türkiye’de düzenlediğimiz uluslararası yarışmalardır. Türkiye, dünyada okçuluk anlamında saygın ülkelerin başında, hatta en başında gelir. Son olarak Antalya’da Dünya Okçuluk Federasyonunun yönetim kurulu toplantıları yapıldı. Bu toplantılar sonucunda 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nın son kota yarışmasının Antalya’da yapılmasına karar verildi. Bu, bizim açımızdan çok ciddi başarıdır. Çünkü o yarışmaya tüm ülkeler talipti, herkes yarışmayı organize etmek için sıraya girmişti ama bizler yaptığımız kulis çalışmasıyla yarışmayı Türkiye’ye, Antalya’ya almayı başardık. Bu da Türk okçuluğunun dünyadaki yerini ve saygınlığını gösteren en iyi başarıdır.”

Muhabir: İlyas Gün

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

2024 Kupa Amerika’da şampiyon Arjantin oldu

Arjantin, normal süresi 0-0 tamamlanan 2024 Kupa Amerika (Copa America) finalinde Kolombiya'yı uzatma bölümünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]