Nuri Şahin’den Galatasaray maçı itirafı!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor’un futbol sorumlusu Nuri Şahin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Nuri Şahin, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, iyi başladıkları sezonun devamında hem skor anlamında hem bireysel anlamda en sorunlu dönemlerini yaşadıklarını belirtti.

Dünya Kupası’nda Fransa ile Arjantin arasında 18 Aralık Pazar günü oynanacak final maçıyla ilgili soruyu yanıtlayan Şahin, gönlünün Arjantin’den yana olduğunu dile getirdi.

“Messi’nin Dünya Kupası ile resmini görmek isterim.” diyen Şahin, “Ronaldo da Messi de inanılmaz seviyede. Oğlum Messi’nin kazanmasını hiç istemiyor. O Messi ile Ronaldo’nun kıyaslanmasında Messi’nin bir adım önde olmasını istemiyor. İkisi aynı seviyede kalsın istiyor. Evde durumlar biraz değişik. Eşim tamamen Fas’ı destekledi. Güzel bir final olsun. Ama Fransa 2018’de kupa aldığı için özellikle bu turnuvada sergilediği performanstan ötürü Messi’nin kupayı almasını biraz da çok istiyorum” şeklinde konuştu.

“6 haftalık kaybedilen puanlardan sonra panik yaşamadım”

Ligde 6 haftalık puan kayıplarından sonra 3’te 3 yaparak yeniden çıkışa geçtiklerini hatırlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu 6 haftalık kaybedilen puanlardan sonra panik yaşamadım. Geçen sezon aldığımız skorlardan dolayı beklentinin farklı olduğunu biliyordum. İnsan uzun süre kaybetmeyince ve 6 haftalık böyle bir döneme girdiği zaman hem kendisini hem oyunu sorguluyor. Panikleme durumu olmadı. Biz oyunumuza ve takımımıza inanıyoruz. Panik yapıp her şeyi değiştirseydik belki de sonuç alamayacaktık. Yaptıklarımızın doğru olduğunu, bireysel hataları minimuma indirmek gerektiğini konuştuk. Oyuncularda elinden geleni yaptı ve 3’te 3 ile bitirdik”

“Haji Wright’ın Dünya Kupası kadrosuna alınmasını beklemiyorduk”

Oyuncusu Haji Wright’ın ABD milli takımıyla Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda forma giymesine çok sevindiğini vurgulayan Şahin, bu oyuncunun karşılaşmalarını da izlediğini söyledi.

Haji Wright ile tam bir sene önce çok net bir görüşme yaptığını hatırlatan Şahin, “Ondan sonra kariyerini çok farklı bir noktaya taşıma yoluna geçti. Dünya Kupası’na gitmeyi çok istiyordu. Açıkçası biz kadroya alınmasını çok beklemiyorduk. ABD Milli Takımı’nın teknik direktörüyle Karagümrük maçından sonra bir görüşme yaptım. O görüşmeden çağrılacak diye bir izlenim almadım. Kadroya çağrılmasına çok sevindim, her maçta süre alarak golünü de attı. Hem kulübümüz için hem kendisi çok çok büyük bir değer oldu.” dedi.

“Transfer tahtasını açmak için oyuncu gönderme durumunda olduğumuzu düşünmüyorum”

Kırmızı-beyazlı takımın transfer tahtasının kapalı olmasıyla ilgili soru üzerine Şahin, bu konuda yönetim ve başkanın çalıştığını dile getirdi.

Şahin, bu sorunun çözüleceğine inandığını belirterek, “Takımdaki oyunculara tekliflerin gelmesi ve konuşulması yaptığımız işi pozitif kılıyor. İnşallah çok teklif gelir ve çok iyi yerlerde kariyerlerini sürdürürler. Bu sezon için 11’de oynayan ya da direkt düşündüğümüz oyunculardan göndereceğimiz oyuncu olacağını düşünmüyorum. Transfer tahtasını açmak için oyuncu gönderme durumunda olduğumuzu düşünmüyorum. Çalışmalarımız sürüyor. Kadrodan da memnunum. Gelen de giden de olabilir.” diye konuştu.

“Oyuncunun sadece gol atmasına bakmıyorum”

Brezilyalı forvet oyuncusu Luiz Adriano’nun performansı ile ilgili soru üzerine Şahin, oyuncusundan memnun olduğunu söyledi.

Adriano’nun çok profesyonel bir oyuncu olduğuna dikkati çeken Şahin, “Bugüne kadar çalıştığım en büyük profesyonellerden biri. Gol yollarında bu sene kaleye biraz uzak gözüküyor. Şanssızlığı da var, Galatasaray maçında penaltıyı atsa sezona golle başlayacak ve şanssızlığını kıracaktı. Ben onun antrenmanda özverisinden, maçtaki performansından gayet memnunum. Ben oyuncunun sadece gol atmasına bakmıyorum. Luiz Adriano gol atacak ama oyunumuza katkı vermesi lazım. Goller de gelecektir.” ifadelerini kullandı.

“Bana biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum”

Pro lisansının olmamasıyla ilgi soru üzerine Şahin, şöyle konuştu:

“2015’ten beri hem Almanya’da hem de Türkiye’de lisanslarımı yapmaya aday hem oyuncu hem hocaydım. 2015’ten itibaren her altı ayda bir hem Türkiye Futbol Federasyonundan hem de Almanya Futbol Federasyonundan lisans yapma talebinde bulundum. Bu kabul olmadı. Belki karşınnızda pro lisans sahibi bir hoca olarak oturabilirdim. Mikel Arteta futbolculuk döneminde pro lisansını yaptı. Hiç hazırlanmadan bu konuma gelmedim. Bu konuda bana biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Çünkü ben 6-7 senedir hazırlanıyorum. Tabii ki ben de pro lisansımı yapacağım. Lisansımın olması gerektiğini bende biliyorum. Yıllardır bunun arkasında koşan bir insan, bir hoca adayıydım.”

Kaleci Boffin futbolu bırakma kararı aldı

Kalecileri Ruud Boffin’in futbolu bırakma kararı aldığını açıklayan Şahin, onun yerine kaleci arayışı içinde olduklarını dile getirdi.

Şahin, takımın birinci kalecisi Alperen Uysal’ın performansından da gayet memnun olduğunu kaydetti.

Yabancı oyuncu sayısındaki tartışmalarla ilgili soru üzerine Nuri Şahin, “Bu konuda çok acı çeken bir hoca değilim. Çünkü kaliteli yerli oyuncumuz fazla. Yabancı oyuncu kısıtlamasına karşıyım. Geçen sezon biz de sıkıntı yaşadık. Kısıtlamaların çok faydalı olduğunu düşünmüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’dan taraftarlara teşekkür mesajı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, Beşiktaş ile karşılaşacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçı için satışa sunulan biletlere kısa sürede büyük ilgi gösteren taraftarlara teşekkür etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]