Norveçli Casper Ruud’dan Avustralya Açık’a erken veda

ANKARA (AA) – Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvaya, dördüncü gün sabah seansı maçlarıyla devam edildi.

Tek erkeklerde 22 grand slam zaferi bulunan turnuvanın son şampiyonu İspanyol Rafael Nadal’ın dün elenmesinin ardından favori tenisçilerden Ruud’dan da erken veda geldi.

Turnuvanın 2. turunda dünya 39 numarası ABD’li Jenson Brooksby, geçen yıl Fransa Açık ile ABD Açık’ta final oynayan 24 yaşındaki Ruud’u 6-3, 7-5, 6-7 ve 6-2’lik setlerle 3-1 mağlup etti.

5 numaralı seribaşı Rus Andrey Rublev, Finlandiyalı Emil Ruusuvuori’yi 6-2, 6-4, 6-7 ve 6-3’lük setlerin ardından 3-1’le geçti ve Fransız Jeremy Chardy’yi 3-0 yenen 25 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Daniel Evans ile üçüncü turda eşleşti.

Seribaşı tenisçilerden Taylor Fritz, Alexander Zverev ve Diego Schwartzman da üçüncü tura adlarını yazdırmayı başaramadı.

Turnuvaya özel davetiye (wildcard) ile katılan dünya 113 numarası Avustralyalı Alexei Popyrin, 8 numaralı seribaşı ABD’li Fritz’i 6-7, 7-6, 6-4, 6-7 ve 6-2’lik setlerle 3-2 mağlup etti.

Dünya sıralamasının 107. basamağında yer alan ABD’li Michael Mmoh, 2020 ABD Açık finalisti 12 numaralı seribaşı Alman Zverev’i 3-1 (6-7, 6-4, 6-3, 6-2); dünya 67 numarası ABD’li J.J. Wolf ise 2020 Fransa Açık yarı finalisti 23 numaralı seribaşı Arjantinli Diego Schwartzman’ı 3-0 (6-1, 6-4 ve 6-4) yenerek sürprize imza attı.

Tek kadınlarda iki seribaşı tenisçi elendi

Tek kadınlarda ise 4 numaralı seribaşı Fransız Caroline Garcia, 2021 ABD Açık finalisti Kanadalı Leylah Fernandez’i 7-6 ve 7-5’lik setlerin ardından 2-0 yendi.

5 numaralı seribaşı Belaruslu Aryna Sabalenka ise dünya 51 numarası ABD’li Shelby Rogers’ı 6-3 ve 6-1’lik setlerle 2-0 mağlup etti.

Seribaşı tenisçilerden Veronika Kudermetova ile Anett Kontaveit ise turnuvaya ikinci turda veda etmek zorunda kaldı.

9 numaralı seribaşı Rus Kudermetova, elemelerden gelen ABD’li Katie Volynets’e; 16 numaralı seribaşı Estonyalı Kontaveit ise Polonyalı Magda Linette’e 2-1 yenilerek elendi.

19 numaralı seribaşı Rus Ekaterina Alexandrova ile 26 numaralı seribaşı Elise Mertens ise rakiplerini mağlup ederek üçüncü tura adlarını yazdırdı.

Muhabir: Doğa Kırmızıoğlu

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

2024 Kupa Amerika’da şampiyon Arjantin oldu

Arjantin, normal süresi 0-0 tamamlanan 2024 Kupa Amerika (Copa America) finalinde Kolombiya'yı uzatma bölümünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]