Nesibe Aydın Basketbol Takımı’nda medya günü etkinliği

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Nesibe Aydın’ın kulüp başkanı Mirkan Aydın, yeni sezonda mücadele edecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda en az çeyrek final oynamak istediklerini söyledi.

Nesibe Aydın A Takımı oyuncuları ile teknik heyet, Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Yerleşkesi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıya kulüp başkanı Mirkan Aydın, yönetim kurulu onursal başkanı Nesibe Aydın, takım başantrenörü Erman Okerman, sporcular, teknik heyet ve öğrenciler katıldı.

Nesibe Aydın Kulübü Başkanı Mirkan Aydın, yaptığı açıklamada, sezona hızlı başladıklarını belirterek, “Bir aydır takımımız hazırlıklarını devam ettiriyor. Antrenman maçlarında takımımız güzel bir görüntü verdi. Seneye başlarken hem yabancı hem de yerli oyuncularda takımımızı epey gençleştirmiştik. 20’li yaşlarda birçok sporcuya fırsat verdik. Okul takımı olduğumuz için özel bir kolej görüntüsü verelim, idealleri olan gençlere yer verelim istedik.” diye konuştu.

Ligde son iki sezonu üst sıralarda tamamladıklarını anımsatan Aydın, şunları kaydetti:

“Mersin’de son bir turnuva yapıp ekimde maçlara başlayacağız. Son 2 sezonda ilk 4’ün içinde bitirdik. İlk yılımızda üçüncülük, ikinci yılımızda dördüncülük elde ettik. Bu sezon ligde final oynamak istiyoruz. Ülkemizi bu sene Avrupa Kupası’nda temsil edeceğiz. Geçen sene son 16’da şanssız bir şekilde Yunanistan’ın Olimpiakos takımına, deplasmanda kazandığımız halde elenmiştik. Bu sene en azından çeyrek final görmek istiyoruz. Yarı final de olabilir. Bu anlamda kendimize güveniyoruz.”

“Türk kadınına şans verildiği zaman neler başarabildiğini gördük”

Takımın Başantrenörü Erman Okerman da Türk kadınına her zaman güvenmek gerektiğini söyledi.

Kadınlara şans verildiği zaman başarının kendiliğinden geleceğine dikkati çeken Okerman, “Kadınlarımıza iyi bir ortam oluşturulduğunda neler başarabildiğini gördük. Bu arenada dolayısıyla kadın basketboluna hizmet ettiğim için çok mutluyum. Kadınlara bu kadar değer veren bir kurumda çalışıyor olmaktan çok mutluyum. Bence büyük başarıların altında yatan temel neden bu. Mirkan Aydın başkanımızın da söylediği gibi eninde sonunda bir kupa getirerek bunu taçlandıracağımızı ümit ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım kaptanı Gülşah Duman ise öğrencilerle bir araya geldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi maçlara da bekliyoruz. Sayenizde motive olup daha güzel işler yapmak istiyoruz. Avrupa’da ülkemizi ve takımımızı en iyi şekilde temsil ederek elde edeceğimiz başarıyı sizlere armağan etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler

Nesibe Aydın yeni sezon öncesinde kadrosuna 8 takviye yaptı.

Başkent ekibinin kadrosundaki yeni isimler şunlar:

Derin Yaya (Çankaya Üniversitesi), Chelsea Nelson (PEAC), Duygu Özen (Bursa Büyükşehir Belediyespor), Şevval Akalan (Çukurova Basketbol), Elif Emirtekin (Hatay Büyükşehir Belediyespor), Beylem İlba (Çeşme Basketbol), İlayda Güner (Beşiktaş), Queen Egbo (Indiana Fever).

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Alperen Şengün’ün double-double’ı Houston’a yetmedi

NBA'de gecenin maçları tamamlanırken Houston Rockets'ta forma giyen milli oyuncu Alperen Şengün'ün performansı yine çok konuşuldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]