Mutlu Erçevik, Cumhurbaşkanlığı Turu’nu dünyanın en iyileri arasına sokma konusunda iddialı

MUĞLA (AA) – Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu olma özelliğini taşıyan organizasyonun yıllardır mutfağında yer alan Erçevik, tur öncesi parkurların oluşumunda teknik destek vermek, yarış sırasında ise emniyet güçleri, hakemler, takımlar başta olmak üzere tüm birimler arasındaki koordinasyonu sağlamakla görevli.

Turun başlangıcından bitimine kadar güvenli bir şekilde sürdürülmesi konusunda Vladimiros Petsas’la beraber baş sorumlu olan Erçevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “2008 yılından beri turun içindeyim. 3 yıl öncesine kadar parkur direktörü olarak görev yapıyordum. Daha sonra yarış direktörlüğü görevini üstlenmeye başladım.” diye konuştu.

Erçevik, 59’uncusu düzenlenen köklü bir uluslararası spor etkinliğinin kahramanlarından biri olmanın nasıl hissettirdiği sorusuna, “Büyük bir gurur, büyük bir heyecan. Dünyanın en önemli sportif organizasyonlarından biri olduğunu söyleyebiliriz kuşkusuz. Böylesine önemli bir organizasyonun yarış direktörü olarak bir parçası olmak büyük bir gurur.” yanıtını verdi.

“En iyi haftalık turlardan biri olacağız”

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na yakın gelecekte bireysel veya takım zamana karşı etabı eklenme ihtimali sorulan Erçevik, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki 1-2 yıl içinde bunun sözünü veremeyiz. Çünkü kolay bir operasyon değil bu. Zamana karşı yarışlarda çok farklı ekipmanlar kullanılıyor. Dolayısıyla bugünkü koşullarda bu takımlar için ekstra bir külfet. Çünkü coğrafi olarak Avrupa’ya biraz uzağız. Ulaşım açısından Avrupa’daki yarışlar gibi değil. Dolayısıyla takımlara çok cazip gelmeyecektir. Fakat sonraki yıllarda mümkün olabilir. Farklı çözümler yaratabiliriz bunun için.”

53 yaşındaki eski bisikletçi, Cumhurbaşkanlığı Turu’nu en dipten alıp bu seviyeye getirdiklerini belirterek, “Yaptığımız iyi işler ortada. Geçtiğimiz yıl 2.1 kategorideydi, bu yıl Pro Serisi’ne yükseldik. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu çok kısa sürede tekrar Dünya Turu seviyesine gelecektir. Dünyanın en iyi haftalık turlarından biri haline getireceğiz. Bunun sözünü verebilirim. Bu konuda iddialıyız.” dedi.

TUR 2024’te daha teknik etaplara geçiliyor

2024 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2024) kalan kısmında sporseverleri keyifli etapların beklediğini dile getiren Erçevik, “Biraz daha monotonluktan çıkacak. Biraz daha kırsala girecek, daha teknik yollardan geçeceğiz. Görselliği gerçekten çok daha harika olacak. İşin içine iniş çıkışlar, virajlar girince sadece izleyenlere değil sporculara, takımlara da keyif verecek.” yorumunu yaptı.

Erçevik, TUR 2024’ün zorluk seviyesi en yüksek tırmanışının bulunduğu 6. etaba ilişkin “Kraliçe etap olarak adlandırdığımız 6.etap, zirve finişiyle Manisa’daki Spil Dağı’nda bitiyor. Genel klasmanı belli edecek etaplardan en önemlisi. Ama tabii sürprizler de olabiliyor. Zirve finişinden sonra farklı senaryolar olabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hüseyin Burak Demirer

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trendyol Süper Lig’de son hafta heyecanı yarın tek maçla başlayacak

Trendyol Süper Lig'de 38. ve son hafta müsabakaları yarın oynanacak tek maçla start alacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]