Montella: “İnşallah 4 büyükler elimizden almaz”

Adana Demirspor’un Süper Lig’e yükselmesinin ardından 2021 yılında takımın başına geçen İtalyan çalıştırıcı Vincenzo Montella, Sabah Spor’a konuştu.

İtalyan hoca, Fenerbahçe’nin hocası Jorge Jesus ile ilgili “Hiçbir zaman hiçbir hocayla rekabet içerisinde olmadım. Hep kendimle rekabet ediyorum”, Galatasaraylı yıldız Yunus Akgün için “Avrupa’ya gitmeden önce biraz bizde oynasa daha iyi olur”, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’la sık sık anılan stoperi Samet Akaydın için ise “Geldiğimden beri şu ana kadar Süper Lig’de takip ettiğim en iyi stoper Samet Akaydın. Ve umarım elimizden almazlar” ifadelerini kullandı.

İşte Montella’nın o açıklamaları….

Adana Demir’e sizi getiren şey neydi?

“Her zaman meydan okumak güzeldir. Hocalar genelde geldikleri yerde bütün detaylara bakar. Başkanımızla ikinci kez bir araya geldiğimizde doğru bir zamanda ve şekilde teklifin geldiğini de gördüm.”

Adana Demirspor’u ilk ne zaman duydunuz ve takip etmeye başladınız?

“Balotelli’nin transferiyle takip etmeye başlamıştım. Sonrasında ilk buluşmamız ağustos ayının sonlarına doğru asbaşkanımızla oldu. Metin Korkmaz başkanımızla buluşup, konuştuktan sonra daha detaylı takip başladı.”

Geçen sene ligi 9. bitirdiniz. Bu sizin ve Adana Demirspor için bir başarı mı?

“Genel olarak başarı olduğunu düşünüyorum. Buraya geldiğimizde takımımız sondan birinciydi. Güzel ve muazzam anlar yaşadık ama sezon finalinde devamını getiremedik. O biraz leke gibi kaldı.”

Bu sezon zirveyi zorlayan bir Adana Demirspor görüyoruz. Başarı nasıl geldi?

“Birçok detay var. Bunlardan ilki devamlılık. Aynı hocayla ikinci sezonu geçirmek futbolcular için de bir avantaj. Aynı futbolcularla devam etmek de hocalar için bir artı. Geçen sene yaşadığınız bazı hataları önceden sezebiliyorsunuz.”

Hangi galibiyet sizi mutlu etti? En üzüldüğünüz maç hangisiydi?

“Geçen seneki Galatasaray galibiyeti, Fenerbahçe’yi evinde yenmemiz, Giresun maçında 90+3. dakikada 1-0 galip geldiğimiz maç bizi çok mutlu etti. İlk maçımızda Karagümrük’e yenilmek üzücüydü.”

“HİÇBİR HOCAYLA REKABET İÇERİSİNDE OLMADIM”

Jorge Jesus büyük bir tecrübe. Fenerbahçe’ye de farklı bir hava kattı. Aynı ligde rakip olmak nasıl bir duygu?

“Hiçbir zaman hiçbir hocayla rekabet içerisinde olmadım. Hep kendimle rekabet ediyorum. En iyisini yapıp gelişmek en büyük hedefim. Bunu yapabiliyorsak, bizden mutlusu yoktur.”

“BALOTELLİ BURADAYKEN BİZİ HİÇ ÖZLEMİYORDU”

Balotelli’nin Sion’da mutsuz olduğu, geri dönmek istediği konuşuluyor. Yeniden çalışmak ister misiniz?

“Başka takımlarda oynayan futbolcularla alakalı konuşmayı hiçbir zaman sevmedim. O yüzden sadece şunu söyleyebilirim: Bizi özlediği için mutluyum. Çünkü buradayken bizi özlemiyordu ve bir karar verdi. Sadece bunu söyleyebilirim.”

Adana’ya Balotelli gibi birçok dünya çapında futbolcu geldi. Yıldızlarla çalışmak sizin için zor mu?

“Yıldız olup olmaması çok önemli değil. Önemli olan zihniyet. Eğer zihniyet doğruysa her şekilde verim alabilirsiniz. Yıldız futbolcuya bir hoca olarak biraz daha farklı davranmak zorundasınız ama genel olarak zihniyet ve mantalite olarak uyum sağlayabiliyorsa her türlü geliştirip faydasını görebiliyorsunuz.”

Gomis, Hulk ve Suarez’in adı Adana Demirspor ile anılıyor. Var mı böyle bir girişim?

“Futbolcuları değerlendirirken geçmişte neler yaptıklarına değil, gelirlerse bize nasıl katkı sağlayacaklarına bakıyorum. İsimler büyük de olabilir. Geçmişi önemli değil.”

“YUNUS BİZDE OYNASA DAHA İYİ OLUR!”

Başkan Murat Sancak, G.Saray yönetimine seslenerek ‘Yunus Akgün’e talibim’ dedi. Siz de İtalya’da verdiğiniz röportajda Yunus’u, Roma’ya önerdiniz. Oyuncu, Adana’daki performansını Galatasaray’a neden taşıyamadı?

“Sonsuz yeteneğe sahip olan bir futbolcudan bahsediyoruz. Sezonun başlangıcı gayet iyiydi aslında. Rakamsal anlamda belki bir katkıda bulunamadı fakat genç futbolcularda tam gelişene kadar zaman zaman böyle bölümler olabilir. Umarım gelecekte bizde gösterdiği performansların üstünde performanslar gösterir. Kendini tekrar tekrar hepimize kanıtlar.”

Avrupa’da başarılı olur mu?

“Önce şunu söyleyeyim (gülerek) Avrupa’ya gitmeden önce biraz bizde oynasa daha iyi olur.”

“UMARIM SAMET’İ ELİMİZDEN ALMAZLAR”

Biri eski (Tayyip Talha Sanuç) diğeri şu anda öğrenciniz (Samet Akaydın) iki futbolcu milli takıma davet edildi. Ne hissettiniz?

“Bir hoca, bir futbolcuyu geliştirebiliyorsa, bir şeyler katabiliyorsa ayrı mutluluk ve gurur. İkisi de karakterli futbolcular. Hak ettikleri yere geldiklerini görmek gurur ve mutluluk veriyor.”

Samet Akaydın ‘Dönüm noktam Montella ile çalışmamdır’ dedi. Oyuncu bu seviyeye nasıl geldi?

“İlk geldiğimde, ilk maçta sanırım onu tribüne yollamıştım. Tanıdıkça ne kadar çalışkan, ne kadar öğrenmeye hevesli ve söylediğiniz şeyleri uygulamaktan çekinmeyen bir futbolcu olduğunu gördüm. Öğrenmeye aç bir futbolcu olduğunu görünce biz de üstüne düştük, geliştirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Açıkçası hâlâ gelişebileceğine inanıyorum. Çünkü sahada duygusal davranabiliyor. Duygularını kenara koyup, kendisinden daha fazla bir performans çıkarabileceğimi biliyorum. Geldiğimden beri şu ana kadar Süper Lig’de takip ettiğim en iyi stoper Samet Akaydın. Ve umarım elimizden almazlar.”

“BELKİ BİR GÜN İNGİLTERE…”

Son 6 haftada sadece bir kez kazanıp 5 beraberlik aldınız. Bu seriyi neye bağlıyorsunuz?

“Son seriye baktığımızda, o seriden bir maçı kaybedebilirdik ama son dakikalarda yakalayabildik skoru. Özellikle Konyaspor’a karşı da kazanabilirdik ama berabere kaldık. Futbolcularımız maçlarda çok üst düzey performans gösterdi. O maçlardan en az iki tanesini kazanmadığımız için tabi ki de çok üzgünüz.”

“Kendinizi hangi lige uygun görüyorsunuz? Şu an için Türkiye’ye uygun görüyorum. Ama dünyadaki en rekabetli, seviyesi yüksek olan ligde de bir gün bulunmak isterim. O da bildiğiniz gibi İngiliz futbolu.”

“KİMSEYİ KOPYALAYAMAZSINIZ”

En beğendiğiniz hocalar kimler? Onların özelliklerini alır mısınız?

“Her teknik adamın farklı bir futbol görüşü var ve onu sahaya nasıl yansıttığı önemli. Bazen başarılı bir hoca başka bir takıma gittiğinde aynı başarı gelmiyor. Çünkü futbolun gerçekleri de işin içine giriyor. O yüzden birini kopyalayamazsınız. Kendi düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yansıtabildiğinizde başarılı olabilirsiniz. Ben yıllardan beri Spalletti ismini söylerim. Son zamanlarda artık herkes ‘Spalletti’ diyor. Klopp’u da Pep Guardiola’yı da severim.” 

 

 

 

 

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, hayatını kaybetti

İngiltere Premier Lig ekipleri Arsenal ve Everton'da forma giyen eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, 54 yaşında hayatını kaybetti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]