MKE Ankaragücü’nün altyapısı umut veriyor

ANKARA (AA) – Başkent kulübün genç futbolcuları, bu sezon kulüp yönetiminin de büyük önem verdiği gelişim liglerinde zirveye oynuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen gelişim ligleri, 14, 15, 16, 17 ve 19 yaş altı kategorilerinde düzenleniyor.

MKE Ankaragücü, bu 5 kategorinin 3’ünde play-off’a kalmayı başardı.

16 ve 17 yaş altında grubu lider tamamladı

MKE Ankaragücü’nün 16 ve 17 yaş altı takımları 2023-2024 sezonunda gruplarını lider tamamlayarak, play-off’a yükseldi.

Hakan Yaycıoğlu’nun teknik direktörlüğünü yaptığı 17 Yaş Altı Takımı, Elit A Ligi’nde Beşiktaş ve Trabzonspor gibi güçlü ekiplerin olduğu grubu 18 maçta elde ettiği 41 puanla zirvede tamamladı. Sarı-lacivertliler, Elit A Ligi final grubunda Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor ile şampiyonluk mücadelesi verecek.

Teknik direktörlüğünü Niyazi Güney’in yaptığı 16 Yaş Altı Takımı ise Gelişim Ligi’nde 6. Grubu 42 puanla birinci bitirdi. Sarı-lacivertli ekip, Gelişim Ligi’nde play-off’ta 1. Grubu ikinci sırada tamamlayan VavaCars Fatih Karagümrük ile karşılaşacak.

15 yaş altı takımı da play-off’ta

MKE Ankaragücü 15 Yaş Altı Takımı teknik direktör Sebahattin Soylu’nun yönetiminde 6. Grubu 2. bitirdi.

Sarı-lacivertli ekip, play-off eleme turunda 2. Grubu dördüncü tamamlayan Altınordu ile karşılaşacak.

Teknik direktörlüğünü Levent Kale’nin yaptığı MKE Ankaragücü 14 Yaş Altı Takımı ise 6. Grubu 3. sırada bitirdi. Sarı-lacivertli takım, play-off’a kalmayı averajla grubu 2. sırada tamamlayan Gençlerbirliği’ne kaptırdı.

Milli takımlara 10 futbolcu gönderdi

MKE Ankaragücü’nün altyapısı, son dönemde milli takımlara 10 futbolcu yolladı.

Sarı-lacivertliler, 14 Yaş Altı Milli Takımı’na İbrahim Efe Aydın ve Muhammed Ali Şenkaya’yı, 15 Yaş Altı Milli Takımı’na Ekrem Önal, Muhammed Bedirhan Karababa, Şükrü Kara ve Berke Yıldırım’ı, 16 Yaş Milli Takımı’na Hasan Ege Akdoğan’ı, 17 Yaş Altı Milli Takımı’na Miraç Şimşek ve Arda Ünyay’ı, 19 Yaş Altı Milli Takımı’na ise Fatih Demir’i gönderdi.

Başkan Fırat: Başarının kaynağı son yıllarda yapılan çalışmalar

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı İsmail Mert Fırat, Türkiye’nin en başarılı futbol akademilerinden birine sahip olduklarını söyledi.

Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en çok tercih edilen futbol akademileri arasındayız. Futbol akademilerine yapılan yatırım, hemen sonuç vermesi mümkün olmayan sabır gerektiren bir süreçtir. Aslında bugün elde edilen başarıların kaynağı da son yıllarda yapılan çalışmaların eseri.” ifadelerini kullandı.

Milli takımlara alt yaş kategorilerinde çok sayıda futbolcu verdiklerinin anlatan Fırat, şunları kaydetti:

“Akademi takımlarından birçok oyuncumuz farklı yaş gruplarında milli takımlarda yer alıyor. Yaş gruplarımızın tamamına yakını play-off’a gidiyor. Altyapıda bu sezon elde edilen başarılar Ankaragücü’nün geleceği açısından birçok kupadan daha değerlidir.
Futbolda gelirlerin düşmesi, kurlardan kaynaklı transfer maliyetlerin artması, kulüplerin yaşayabilmesi için tek çarenin akademiler olduğunu gösteriyor.”

Muhabir: Erkan Tiryaki

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trendyol Süper Lig’de son hafta heyecanı yarın tek maçla başlayacak

Trendyol Süper Lig'de 38. ve son hafta müsabakaları yarın oynanacak tek maçla start alacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]