Milli tenisçi Cem İlkel’den ailelere “çocuklarınızı tenise yönlendirin” çağrısı

TRABZON (AA) – Trabzon’da düzenlenen Türkiye Tenis Ligi final müsabakasında TED Spor Kulübünü 2-1 yenerek şampiyon olan ENKA Spor Kulübünün sporcusu İlkel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yaşında başladığı teniste 15 yıldır kulübü için liglerde mücadele ettiğini ve en son geçtiğimiz ekim ayında Litvanya’da düzenlenen Vilnius Açık’ta ikinci olduğunu söyledi.

Cem İlkel, bir sporcunun mücadele ettiği branşta gelebileceği en güzel yerlerden birinin milli takım olduğunu vurgulayarak, milli takım ve ENKA adına elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini belirtti.

Kendisinin tenise başladığı yıllarda Türkiye’nin tam anlamıyla bir tenis ülkesi olmadığını dile getiren İlkel, şunları kaydetti:

“Tenis çok tanınmıyordu, çok fazla turnuva yoktu, yatırım da yapılmıyordu ancak şu anda federasyon, özel şirketler, sponsorların çok fazla ilgisi ve yatırımıyla tenis sporunun ülkede çok fazla büyüdüğünü düşünüyorum. Şimdi baktığımız zaman ülkemizin her şehrinde çok fazla tenisle ilgili tesisler var. Çok fazla turnuva yapılıyor. Dünyada en çok future turnuvası düzenleyen ülkelerden biriyiz. O yüzden böyle yatırımlar oldukça daha fazla sporcunun tenise kazandırıldığını görüyoruz.”

Teniste gelecek jenerasyonun daha da başarılı olacağına inandığını ifade eden milli tenisçi, “Türkiye artık bir tenis ülkesi diyebilirim. Bu branşta güzel başarıların önümüzdeki yıllarda geleceğini söyleyebilirim.” diye konuştu.

“Kimse genç yaşta tenisten vazgeçmesin”

Cem İlkel, ebeveynlere çocuklarını tenise yönlendirmeleri çağrısında da bulunarak, şöyle devam etti:

“Ailelerin en büyük kaygısı, ‘oğlumu, kızımı tenise yollarsam okulundan feragat etmesi gerekiyor’ diye düşünüyorlar ve bu nedenle tenise yollamaktan vazgeçiyorlar. Ben küçükken bu nedenle bütün arkadaşlarım vazgeçmişti, böyle yapılmaması gerekiyor çünkü tenis sizin hayatınızın geri kalanında gerçekten çok fazla kapı açacaktır, karakterinize çok fazla katkı sağlayacaktır. Tenis gerçekten çok önemli bir spor ve insanın gelişimi için önemli olduğunu düşünüyorum.”

Profesyonel spor hayatının kişiye sağladığı katkıların altını çizen İlkel, “Tenisin içinde kaldıkça üniversiteye gitme şansınız artıyor. Benim çok arkadaşım teniste başarılı olup onun bursuyla Amerika’ya üniversiteye gitti. O yüzden kimse genç yaşta tenisten vazgeçmesin. Sonuçta bu sabır ve zaman işi. Zamanla teniste her şey yolunu buluyor. O yüzden bu sporun içinde kalmaları gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Muhabir: Duygu Avunduk

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mavericks, NBA final serisinde durumu 3-1’e getirdi

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) finalinde Boston Celtics'i 122-84 yenen Dallas Mavericks, seriyi 3-1'e getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]