Milli motosikletçiler hafta sonu Fransa, Hollanda ve Bulgaristan’da yarışacak

ANKARA (AA) – Türkiye Motosiklet Federasyonundan (TMF) yapılan açıklamaya göre, dünyanın en prestijli motosiklet yarışlarından Dünya Superbike Şampiyonası (WSBK) ve Dünya Supersport Şampiyonası’nda (WSSP) sezonun üçüncü ayağı TT Assen Pisti’nde yapılacak.

TMF Milli takımlar kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde Dünya Superbike Şampiyonası ve Dünya Supersport Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden milli motosikletçilerden Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Mert Konuk Hollanda’da yarışacak.

Bu sezon İspanya’daki yarışta BMW takımına ilk galibiyetini kazandıran Toprak Razgatlıoğlu, Hollanda’da yarın serbest antrenmanlara katılacak. Toprak, 20 Nisan Cumartesi günü TSİ 15.00’te ise hafta sonunun ilk yarışında, 21 Nisan Pazar günü de TSİ 12.00’de superpole yarışında, aynı gün TSİ 15.00’te de hafta sonunun ikinci yarışında gaza basacak.

Bahattin Sofuoğlu, Can Öncü ve Mert Konuk da TT Assen Pisti’nde boy gösterecek

Ay-yıldızlı motosikletçilerden Bahattin Sofuoğlu ve Can Öncü’nün yer aldığı Dünya Supersport Şampiyonası’nın üçüncü ayağı da yarın serbest antrenmanlar ve superpole yarışıyla TT Assen Pisti’nde başlayacak.

Bahattin Sofuoğlu MV Agusta Reparto Corse takımıyla, Can Öncü ise Kawasaki Puccetti takımıyla Assen şehrinde 20 Nisan Cumartesi günü TSİ 16.15’te hafta sonunun ilk yarışında, 21 Nisan Pazar günü de TSİ 16.15’te hafta sonunun ikinci yarışında podyuma çıkmak için mücadele edecek.

Be sezon FIM R3 Blu Cru Dünya Kupası’nda yarışmaya devam eden ay-yıldızlı sporculardan Mert Konuk da TT Assen Pisti’nde Türkiye’yi temsil edecek. Mert Konuk, Assen şehrinde yarın serbest antrenmanlara ve superpole yarışına katılacak. Ardından Mert Konuk, 20 Nisan Cumartesi günü ve 21 Nisan Pazar günü TSİ 12.50’de iki farklı yarışta start alacak.

Asrın Rodi Pak, Fransa’da Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na çıkacak

Milli motosikletçilerden Asrın Rodi Pak ise Fransa’da 2024 Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Dünyanın en önemli dayanıklılık yarışı olan Le Mans 24 Saat Dayanıklılık Yarışı 20-21 Nisan tarihlerinde Fransa’nın Le Mans kentinde yapılacak.

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yer alan tek Türk sporcu Asrın Rodi Pak, Bugatti Pisti’nde düzenlenecek 24 saat yarışında Slider Endurance takımıyla Superstock kategorisinde mücadele edecek.

Asrın Rodi, bugün öğleden önce serbest antrenmanlara, öğleden sonra da sıralama antrenmanına katılacak. Asrın Rodi, Fransa’da yarını sıralama antrenmanları ile geçirecek ve ardından 20 Nisan Cumartesi günü TSİ 16.00’da başlayacak 24 Saat Dayanıklılık Yarışı, 21 Nisan Pazar günü TSİ 16.00’da tamamlanacak.

Bulgaristan’da motokros şampiyonalarında 18 Türk sporcu yarışacak

Öte yandan Avrupa 65 ve 85 cc ile BMU Avrupa Motokros Şampiyonaları da 20-21 Nisan tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirilecek.

Sevlievo şehrinde düzenlenecek Avrupa 65 ve 85 cc şampiyonasında ay-yıldızlı sporculardan Efe Okur, Hasan Hüseyin Baş ve Aydın Cem Haliloğlu gençler sınıfında piste çıkacak.

Aynı kentte yapılacak BMU Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ise Berat Şenkalaycı, Aslan Osmanpaşaoğlu, Mert Akkafa, Alparslan Davran, Ali Akkafa, Kerem Yılmaz, Çağan Ergül, Mehmet Emin Hıd, Emircan Şenkalaycı, Yiğit Ali Selek, Efe Kemal Hıd, Murat Başterzi, Şakir Şenkalaycı, Galip Alp Baysan ve Volkan Özgür kendi sınıflarında kupa mücadelesi verecek.​​​​​​​

Muhabir: Fatih Çakmak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

PFDK’den Ali Koç’a 90 gün hak mahrumiyeti cezası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]