Milli judocular Bilal Çiloğlu ve Mert Şişmanlar, Bakü’den madalyayla dönmek istiyor

BAKÜ (AA) – Bilal Çiloğlu (73 kilo) ve Mert Şişmanlar (100 kilo), Bakü’de 62 ülkeden 386 sporcunun madalya mücadelesi vereceği organizasyonu AA muhabirine değerlendirdi.

Geçirdiği büyük sakatlığın ardından bu müsabakalara katılabilmenin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Bilal Çiloğlu, “Daha önce çok tecrübeli olduğumuz çok defa madalyalar aldığımız yarıştığımız müsabakalar ama benim için sakatlığın ardından tekrar hazırlanmak ve buralarda tekrar o performanslara çıkmak zor. Ancak her geçen gün daha iyi olduğumu, buralara tekrardan adapte olduğumu hissediyorum.” diye konuştu.

Milli judocu, şunları kaydetti:

“Bakü’den önce de bir iki turnuva geçirdim ancak Bakü Grand Slam’a daha hazır olduğumu düşünüyorum, ülkeme inşallah buradan madalya ile dönmek istiyorum. Burası 2024 Paris Olimpiyatları’na puan verdiği için çok önemli, dünya sıralaması listesine olimpiyatlar için 1000 puan veriyor. Bakü’de olması da bizim için ayrı bir avantaj, evimiz gibi karşılanıyoruz.”

“Çok daha fazla judocuyla olimpiyatlara gideceğiz”

Judo Milli Takımı olarak da hazır olduklarını dile getiren Bilal, şu açıklamada bulundu:

“Aralık’ta İsrail’de yapılacak World Masters için ilk 36’ya girmemiz gerekiyor. İlk 36 için de burada alınacak puanlar çok önemli çünkü son iki grand slam kaldı. Bu grand slamlarda alınan puanlarla ilk 36’ya giren arkadaşlar World Masters’ta yarışmaya hak kazanacak. Bu da olimpiyatlar için ekstra çok önemli avantaj sağlayacak. Hem kendime hem takımımıza güveniyorum. Hepimiz hazır geldik, uzun süredir çalışıyoruz, çıktığımız maçlardan madalyalarla dönüyoruz. Burada umarım madalyaların sayısı ve altın rengi fazla olur.”

Ay-yıldızlı judocu Bilal, 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde mayıs ayındaki dünya şampiyonasının da asıl hedefleri olduğunu vurgulayarak, “Paris Olimpiyatları öncesi son dünya şampiyonası. Oraya kadar kendim de o eski formuma dönüp asıl orada büyük hedefe ulaşmak istiyorum. Daha sonrasında ise grand slam ve grand prix turnuvalarında madalyalar kovalamaya devam edeceğiz. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na 6 sporcu gitmiştik ama bu dönem şimdiden gözüküyor ki çok daha fazla judocu ile olimpiyatlara gideceğiz. Neredeyse erkeklerde ve kadınlarda tam takım gitme yolunda ilerliyoruz ama benim tahminim 10 kişiden az olmayacak, bu judo için büyük bir rakam.” ifadelerini kullandı.

Geçen dönem de olimpiyata seribaşı olarak gittiklerini aktaran Bilal, “Ama bu dönem kalabalık gidip, ‘biz kalabalık geliyoruz bu sefer madalya için geliyoruz’ mesajı da vermek istiyoruz. 2024 Olimpiyatlarına daha 1,5 sene var ama bu çok uzun bir süre değil. Kalifikasyonlar başladı biz de bu kalifikasyonlarda bir an önce yerlerimizi tutup olimpiyat öncesi üst sıralarda gitmek istediğimizi belirteceğiz inşallah.” diye konuştu.

Mert: “Her şey olumlu gidiyor inşallah güzel şekilde bitireceğiz”

Milli judocu Mert Şişmanlar da “Türk Milli Takımı olarak Bakü’ye hazır bir şekilde geldik, hepimiz buraya madalya kazanmak için geldik. Türkiye’den 18 sporcu ile yarışıyoruz, umarım takım arkadaşlarım ile zirveye çıkıp kardeş ülke Azerbaycan’da İstiklal Marşı’mızı okutacağız.” dedi.

Yoğun bir tempo ile zorlu antrenmanlar yaptıklarını dile getiren Mert, “Sonra da 2023 ile ilgili yeni planlarımız ve hedeflerimiz var. Olimpiyattan önceki son dünya şampiyonası bizim hedef müsabakamız, inşallah orada olimpiyattan önce son dünya şampiyonasını kazanıp olimpiyatlara sağlam bir şekilde gideceğiz.” şeklinde konuştu.

Olimpiyatlar yolunda sıkı çalıştıklarını kaydeden ay-yıldızlı sporcu Mert, “Azerbaycan’a alışmak zor olmadı, etrafımızdaki herkes Türkçe konuşuyordu ve Azerbaycanlı kardeşlerimiz de bize çok yakın davranıyor. Buraya çok kolay adapte olduk. Bakü Grand Slam için kuralarımız çekildi rakipleri mi de gördüm, şu an her şey olumlu gidiyor inşallah güzel şekilde bitireceğiz. Altın madalyaya ulaşabileceğime inanıyorum, bütün takım arkadaşlarım da altın madalya alabileceklerine inanıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Fatih Çakmak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]