Milli judocular Azerbaycan’ın judoda 50. yılını kutlayacağı turnuvaya katılacak

ANKARA (AA) – Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, başkent Bakü’de 4-6 Kasım’da düzenlenecek turnuvaya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Başkan Huysuz, bu turnuvanın Azerbaycan’ın judoda 50. yılını kutlayacak olması dolayısıyla ayrıca önem taşıdığını belirterek, “Bu sene gençler ve ümitlerde judocularımız dünya, Avrupa şampiyonaları ve Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nde (EYOF) 11’i altın, 32 madalya elde etti, gençlerimiz adına büyük bir başarı. Büyükler kategorisinde de Azerbaycan’daki bu önemli turnuvaya çocuklarımızın damga vuracağına inanıyoruz. Judocularımız tatamide Türkiye’yi başarılıyla temsil edecek.” dedi.

Türk judosunda altyapıda yaptıkları çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını dile getiren Huysuz, “2022 sezonunda bazıları büyüklerde de yarışan genç çocuklarımızla uluslararası şampiyonalarda 11 altın, 12 gümüş, 9 bronz madalya kazanmışız. Geçen hafta Bosna Hersek’teki 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda Münir Ertuğ, Çağla Serdar, Bayram Kandemir, Ayten Yeksan, Ömer Kemal Aydın, Hilal Öztürk, Hasret Bozkurt, Umalt Demirel, Habibe Afyonlu, İbrahim Demirel, Sıla Ersin ve Mustafa Koç’tan oluşan karma takımımız Avrupa şampiyonu oldu. Bosna Hersek’te Sıla Ersin, Hilal Öztürk altın madalya, Hasret Bozkurt, Münir Ertuğ ise gümüş, Mustafa Koç da bronz madalya kazandı. Judocularımızın bu sezonki başarılarından çok mutlu olduk. Şimdi sıra Azerbaycan’daki Grand Slam’de, “gardaşlarımız” ile beraber madalyalar kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

İki ülkenin birbirine yakınlığına dikkati çeken Huysuz, “Biz Azerbaycan’ı kendi vatanımız, kendi canımız gibi biliyoruz, ‘tek millet, iki devlet’ anlayışıyla Azerbaycanlı judocularımız ile milli sporcularımızın aynı turnuvada bütün dünyaya sporun kardeşlik, dostluk ve birlikte yaşam mesajlarını vermelerini izleyeceğiz. Judocuların kazanacakları madalyalara birlikte sevineceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Sinan Sandal: Takımımız her sıklette birbirinden yetenekli sporculardan oluşuyor

Milli judo takımı antrenörlerinden Sinan Sandal da genç ve dinamik bir takıma sahip olduklarını belirterek, “Takımımız her sıklette birbirinden yetenekli sporculardan oluşuyor. Bakü Grand Slam Turnuvası olimpiyat yolunda önemli puan veren zorlu müsabakalardan bir tanesi.” diye konuştu.

Sandal, milli sporcuların performanslarıyla ilgili de “Ön çapraz yaralanması sebebiyle ameliyat geçirip bir sene sonra minderlere dönen sporcumuz Salih Yıldız 2 hafta önce grand slam turnuvalarının Abu Dabi ayağında bronz madalya sahibi oldu. Önemli sporcuları yendi, form durumu yüksek sporcularımızdan biri. Bakü’de kendisinden daha üstün performans bekliyoruz. Yine yakın zamanda aynı klasman turnuvada bronz madalya sahibi olan 48 kilodaki sporcumuz Tuğçe Beder’in durumu iyi. Gençler dünya şampiyonası ve Avrupa şampiyonasında kendini ispatlamış sporcularımız 66 kiloda Muhammet Demirel, 70 kiloda Fidan Ögel, 48 Merve Azak da olimpiyat yarışında kendilerini göstereceklerdir.” bilgisini verdi.

Sandal, geçen hafta 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ferdi yarışmalarında ağır sıklet kadınlarda şampiyon olan Hilal Öztürk, ağır sıklet erkeklerde ikincilik elde eden Münir Ertuğ ve 57 kiloda aynı başarıyı gösteren Hasret Bozkurt’tan da Bakü’de madalya beklediklerini söyledi.

Azerbaycan’da 18 Türk sporcu mücadele edecek

Bakü Grand Slam’da 62 ülkeden 168 kadın, 218 erek judocu olmak üzere 386 tatamiye çıkacak.

Türkiye’yi turnuvada temsil edecek sporcular ise şöyle:

Erkekler: Salih Yıldız (60 kilo), Muhammed Demirel (66 kilo), Bilal Çiloğlu ve Umalt Demirel (73 kilo), Musa Şimşek ve Muhammed Koç (81 kilo), Ömer Aydın (90 kilo), Mert Şişmanlar (100 kilo), Münir Ertuğ (+100 kilo)

Kadınlar: Tuğçe Beder ve Merve Azak (48 kilo), Hasret Bozkurt (57 kilo), Ayten Yeksan ve Habibe Afyonlu (63 kilo), Minel Akdeniz ve Fidan Ögel (70 kilo), Hilal Öztürk (78 kilo), Sebile Akbulut (+78 kilo)

Muhabir: Fatih Çakmak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]