Milli atıcılardan Paris 2024’e “rekor” katılım

ANKARA (AA) – Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için 28 Haziran’da açıklanacak son listeler öncesi 6 kotayı garantileyen Türk atıcılığı, tarihinin en fazla kotasıyla oyunlarda yer alacak.

Milli atıcılar İsmail Keleş, Şimal Yılmaz, Şevval İlayda Tarhan, Oğuzhan Tüzün, Rümeysa Pelin Kaya ve Sena Can, Paris 2024’te madalya mücadelesi verecek.

Türkiye Atıcılık Federasyonu Başkanı Gürsel Çolakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, destekleri için Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teşekkür ederek, “Tüm bu desteklerle birçok ilki birlikte yaşadık. Türk atıcılığının başarısını uluslararası arenada sürekli duyurduk ve duyurmaya da devam ediyoruz. Olimpiyatlara katıldığımız 1968’den bu yana ilk kez 6 sporcuyla oyunlarda yer alacağız. İnşallah, ilklerin yenisini olimpiyat madalyasıyla yaşayacağız.” diye konuştu.

Olimpiyatlarda milli atıcıların ilk kez sekiz disiplinde mücadele edeceğini söyleyen Çolakoğlu, “Yönetime geldiğimiz günden bugüne ülkemiz adına yaşatmış olduğumuz ilkler ve madalya sayıları göz önüne alındığında, Atıcılık Federasyonu olarak en başarılı dönemimizi geçirdiğimizi görüyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Milli atıcıların elde ettiği madalya sayıları hakkında bilgi veren Çolakoğlu, şöyle devam etti:

“2023 yılında 18 yurt dışı organizasyonundan 21 madalyayla dönerken, 2024 yılında 12 uluslararası müsabakada 15 madalya kazandık. Daha önümüzde bir Dünya Kupası ve olimpiyatlar var. Bu sayılar bizim için büyük bir başarı göstergesi. Tüm başarıların arkasında, sporcularımızı müsabaka ve kamp anlamında hiç eksik bırakmamış olmak, ekipman ve malzemeleri dövize endeksli bile olsa sürekli temin etmemiz yatıyor. Neredeyse 4 bin lisanslı sporcu için bu sene şu ana kadar yurt içinde 11 organizasyon düzenledik, bu faaliyetlerin hepsinde onlarca rekor kırıldı.”

Gürsel Çolakoğlu, 58 ilde 78 poligona sahip olduklarını dile getirerek, “Bu branşın yeni sporculara yayılabilmesi, aktif sporcularımızın da gelişebilmesi için poligon yeterliliği çok önemli. Ankara Ulus’ta bulunan ve stadyum inşaatı nedeniyle kapanan havalı silahlar poligonumuzun yerine çok yakın zamanda bakanlığımız ve il müdürlüğümüzün desteğiyle 30 yollu bir havalı silahlar poligonumuz geliyor. Yine bakanlığımız ve il müdürlüklerimizin destekleriyle Çanakkale, Elazığ ve Erzurum’da elektronik hedef sitemli poligonlarımız tamamlandı. Bu poligonlarda artık milli takım kampları ve bölgesel müsabakalar yapılabilir hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Kota alan kadın sporcular, TOHM projesinden yetişti

Diğer illere de daha fazla poligon kazandırmak için çalışmalarının sürdüğünü anlatan Çolakoğlu, altyapı projelerine ilişkin ise şunları kaydetti:

“Bakanlığımızın idaresini üstlendiği Sporcu Eğitim Merkezleri (SEM) ve Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) projeleri sayesinde, 10 yaşındaki çocuk okurken sporcu olma şansı kazanıyor ve bir branşa yönlendiriliyor. Burada da sürekli takip ediliyor ve eğitiliyor. Bu sayede biz dahil birçok branşta uzmanlaşan sporcular bulma şansı ediniyoruz. Şu an olimpiyata kota kazanan 4 kadın sporcumuz Rümeysa, Sena, Şimal ve Şevval İlayda, TOHM’larda yetişmiş ve olimpiyat havuzumuzda yer bulmuş sporcular.”

Antrenör ve hakem eğitimine önem verdiklerine değinen Çolakoğlu, “2021 yılından bu yana çeşitli kademelerde 17 antrenör kursu açtık, yaklaşık 350 antrenör bu kurslardan faydalandı. İkisi uluslararası olmak üzere iki ana branşımızda toplam 7 hakem kursu açtık. Buralarda yetişen hakemlerimiz, sporcularımızın da madalya kazandığı büyük organizasyonlarda görev alıyor.” diye konuştu.

Muhabir: Halil İbrahim Avşar

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Beşiktaş’ın arzusu Ciro Immobile’yi siyah-beyazlı yaptı

Beşiktaş'ın yeni transferi Ciro Immobile, siyah-beyazlı kulübün kendisini çok istediğini ve bu durumun aldığı kararda önemli bir etkisi olduğunu söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]