Melikgazi Kayseri Basketbol ligdeki yükselişini Avrupa Kupası’nda da sürdürmek istiyor

KAYSERİ (AA) – ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde son 4 maçta 3 galibiyetle yükselişe geçen Melikgazi Kayseri Basketbol, FIBA Avrupa Kupası çeyrek final ilk maçında rakibi London Lions’u yenerek rövanş öncesi avantaj elde etmek istiyor.

Ligin 21. haftasında ağırladığı Emlak Konut’u 89-80’le geçen Kayseri temsilcisi, 22. haftada Çankaya Üniversitesi’ni 94-77 mağlup etti.

Bay geçtiği 23. haftadan sonra 24. haftada Ormanspor’a sahasında 87-102’lik skorla boyun eğen Kayseri Basketbol, ligin son maçında deplasmanda Çukurova Basketbol’u 67-53’lük skorla geçti.

Kayseri ekibi 10 galibiyet ve 13 mağlubiyetle topladığı 33 puanla ligde 9. sırada yer alıyor.

FIBA Avrupa Kupası çeyrek final ilk maçında İngiltere temsilcisi London Lions’u ağırlayacak Melikgazi Kayseri Basketbol, ligde bulduğu moralle rakibini yenmek istiyor.

Başantrenör Özsarı: “Takımıma ve ekibime güveniyorum”

Başantrenör Emre Özsarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin son haftasında aldıkları Çukurova Basketbol galibiyetinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

İyi bir ekibe sahip olduklarını vurgulayan Özsarı, “Son dört haftada üç galibiyetimiz var. Özellikle son oynadığımız Çukurova deplasmanındaki galibiyet hakikaten bize moral açısından, oyuncularımızın öz güveninin yerine gelmesi açısından çok iyi geldi, 10. galibiyetimizi almış olduk. Önümüzde beş hafta daha var. Bu beş haftada da elimizden geleni en iyi şekilde yapıp hedefimiz olan play-offa girmek istiyoruz. Takımıma ve ekibime güveniyorum. Bunu başaracak güçteyiz.” dedi.

Özsarı, hem ligde hem de Avrupa’da mücadele ettiklerini, bunu başaran oyuncularının büyük bir öz güvenle çalıştığını kaydetti.

FIBA Avrupa Kupası çeyrek final ilk maçında karşılaşacakları London Lions ile ilgili de değerlendirmede bulunan Özsarı, şöyle devam etti:

“Şampiyonluk için kurulmuş bir takım. Hem oyuncu kalitesi hem bütçe anlamında hakikaten iyi bir takım. Ama biz de kötü takım değiliz. Sonuçta buralara gelirken gruptan çıkma başarısını gösterdik. Avrupa’nın köklü ekiplerini eleyerek buraya geldik. İspanya’da şu anda dördüncü sıradaki Uni Girona ve Macar liginde beşinci sırada olan Universitas Pecs takımını geride bırakarak son sekize kalmak hakikaten bu takım için bir başarı. Ama biz bununla yetinecek miyiz, tabii ki yetinmeyeceğiz. Bu bir oyun, sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Halkımıza layık olmaya çalışacağız. Tarihinde iki defa final oynamış bir takımız. Buralara hazır olan bir takımız. Bütçe olarak şu anki takımımız o günkü ekibe göre mütevazı olsa da oyuncularıma güveniyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

Türkiye’de Kadın Basketbol Ligi’nde taraftar desteğini en çok alan şehirlerden birinin Kayseri olduğunu vurgulayan Özsarı, taraftarı yarın saat 18.30’da London Lions maçına davet etti.

Muhabir: Sercan Küçükşahin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 100 gün kaldı

Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak 2024 Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına 100 gün kaldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]