Meksika, Dünya Kupası’nda beklentileri aşmayı hedefliyor

Katar’ın ev sahipliği yapacağı 22. FIFA Dünya Kupası’nda Meksika Milli Takımı, Arjantin, Suudi Arabistan ve Polonya’nın bulunduğu C Grubu’nda mücadele edecek.

Grupta ilk ikiye girmek için çaba harcayacak Meksika’nın kupaya katılma mücadelesi, öne çıkan oyuncuları, aday kadrosu ve Dünya Kupası geçmişiyle ilgili ayrıntılar şöyle:

Kupaya katılma mücadelesi

Teknik direktörlüğünü 2019 yılından bu yana Gerardo Martino’nun yaptığı Meksika, iki yıl önce formatı yenilenen Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler elemelerinde averajla ikinci olarak Katar vizesi aldı.

Kanada, ABD, Kosta Rika, Panama, Jamaika, El Salvador ve Honduras’ın mücadele ettiği 3. turda aynı puana (28) sahip olduğu Kanada ile zirveyi paylaşan Meksika, üst üste 8. kez finallere gitmeye hak kazandı.

Meksika, Katar 2022 biletini şu sonuçlarla aldı:

Meksika-Jamaika: 2-1

Kosta Rika-Meksika: 0-1

Panama-Meksika: 1-1

Meksika-Kanada: 1-1

Meksika-Honduras: 3-0

El Salvador-Meksika: 0-2

ABD-Meksika: 2-0

Kanada-Meksika: 2-1

Jamaika-Meksika: 1-2

Meksika-Kosta Rika: 0-0

Meksika-Panama: 1-0

Meksika-ABD: 0-0

Honduras-Meksika: 0-1

Meksika-El Salvador: 2-0

Takım O G B M A Y Av P
Kanada 14 8 4 2 23 7 16 28
Meksika 14 8 4 2 17 8 9 28
ABD 14 7 4 3 21 10 11 25
Kosta Rika 14 7 4 3 13 8 5 25
Panama 14 6 3 5 17 19 -2 21
Jamaika 14 2 5 7 12 22 -10 11
El Salvador 14 2 4 8 8 18 -10 10
Honduras 14 0 4 10 7 26 -19 4

Duran toplarda sıkıntı yaşıyorlar

Dünya Kupası tarihinde 7 kez gruplarda, 7 kez de son 16 turunda elenen Meksika Milli Takımı, Kolombiya ile oynadıkları ve ilk yarım saatte 2-0 öne geçmelerine karşın 3-2 yenildikleri maçın ardından yoğun bir şekilde eleştirildi.

Duran toplara karşı milli takımın zaafının ‘tarihsel’ olduğunu savunan teknik direktör Martino, geçmişte olduğu gibi Meksika’nın turnuvada farklı bir motivasyonla oynayacağına inanıyor.

Paraguay’ı Güney Afrika 2010’da çeyrek finale kadar çıkaran 59 yaşındaki Martino’nun deneyimlerinin Meksika’ya avantaj sağlayacağına inananların sayısı az değil.

Yıldızlar sakat, Avrupa’dakiler yeterli süre bulamıyor

Takımın yıldızlarından Wolverhamptonlı Raul Jimenez ile Sevillalı Jesus Corona’nın sakatlıklarının kupa başlayana kadar geçmesini umut eden Meksika için kariyerini Avrupa’da sürdüren Hirving Lozano’nun Napoli’de, Jorge Sanchez’in de Ajax’ta her zaman sağlıklı dakikalar bulamaması ayrı bir handikap oluşturuyor.

Real Betis’ten Sporting Braga’ya kiralanan kanat oyuncusu Diego Lainez de hızı ve mücadeleci kimliğiyle Martino’nun güvendiği isimler arasında.

Milli takım oyuncularının yarısından fazlası yerel ligde kariyerini sürdürüyor. Beşinci kez Dünya Kupası’nda oynayacak Real Betisli Andres Guardado ile dördüncü Dünya Kupası deneyimine hazırlanan Monterreyli Hector Moreno, milli takıma tecrübesiyle liderlik edecek.

Dünya Kupası geçmişi

Meksika Milli Takımı, Dünya Kupası’na daha önce 16 kez katıldı. Dünya Kupası tarihinde 57 maç yapan Meksika, bu maçlardan 16’sını kazandı, 14’ünden beraberlikle, 27’sinden mağlubiyetle ayrıldı. Turnuvaya son olarak 2018’de katılan Meksika, kupa tarihi boyunca 60 gol attı, kalesinde 98 gol gördü.

En büyük başarısı 1970 ve 1986’da çeyrek finale çıkarak yakalayan Meksika’nın Dünya Kupası geçmişi şöyle:

1930 – İlk tur

1950 – İlk tur

1954 – İlk tur

1958 – İlk tur

1962 – İlk tur

1966 – İlk tur

1970 – Çeyrek final

1978 – İlk tur

1986 – Çeyrek final

1994 – İkinci tur

1998 – İkinci tur

2002 – İkinci tur

2006 – İkinci tur

2010 – İkinci tur

2014 – İkinci tur

2018 – İkinci tur

Maç takvimi

22 Kasım (TSİ 19.00): Meksika-Polonya (Stat 974)

26 Kasım (TSİ 22.00): Arjantin-Meksika (Lusail Iconic Stadı)

30 Kasım (TSİ 22.00): Suudi Arabistan-Meksika (Lusail Iconic Stadı)

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi 27 Nisan’da oynanacak

Futbolda Trendyol Süper Lig'in 34 ve 35'inci hafta maçlarının programı belirlendi. 34'üncü haftadaki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi, 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]