Kolejliler sahaya çıkıyor

“Yeteneği Başarıya Dönüştür” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek Okyanus Koleji Süper Lig 2022-23 Sezonu’nun lansmanı yapıldı.

Kemerburgaz Kampüsü’nde gerçekleştirilen lansmana Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, Sportif Direktör İbrahim Cengiz, kolej yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yeni sezon öncesi milli futbolcular, basketbolcular ve voleybolcuların da mesajları lansmanda izletildi. Eczacıbaşı Dynavit ekibinden Beyza Arıcı ve Yaprak Erkek, Anadolu Efes’ten Rodrigue Beaubois ve Doğuş Balbay, Ankaragücü’nden Taylan Antalyalı, Portekiz’in Braga takımından Serdar Saatçi, Beşiktaş’tan Salih Uçan ve eski milli futbolcu Mehmet Topal, öğrencilere başarılar diledi.

LOKMAN DEMİRAY: BU LİGLERLE BERABER ÇOCUKLAR BİR TAKIM OYUNUNU, BAŞARABİLME DUYGUSUNU VEYA YENİLME DUYGUSUNU DENEYİMLEYECEKLER

Sporcuların mesajlarının ardından kürsüye gelen Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, “Geçen seneki sportif ligler muhteşemdi. İnşallah bu liglerle beraber çocuklar bir takım oyununu, başarabilme duygusunu veya yenilme duygusunu deneyimleyecekler” dedi.

Demiray, öğrencilerinin mezun olduktan sonra sanat veya spor alanlarının bir branşında uzmanlaşmasını hedeflediklerini belirterek, “Hep bir hayalimiz vardı. Öğrencilerimizin bizden mezun olduklarında bir sanat alanında hobi yeteneği oluşsun istiyorduk. Spor alanında da amatör düzeyde de olsa kendini ifade edebileceği, mücadele edebileceği bir branşta uzman olsun istedik. Hep hayalimiz buydu. Çok şükür bu hayalimiz yavaş yavaş gerçekleşmeye başlıyor. Bizden mezun olan çocuklarımız, bir halı saha maçına gittiğinde, bir basketbol maçına gittiği zaman o takımda yer alabilecek düzeyde oynayabilecek, o işten keyif alacak, bizim gibi aktif iş hayatına katıldığında da dinlenme merci, kendini ifade edebilme mercine sahip olması gerektiğine hep inandık. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz buna çok iyi ön ayak oldular. Bu vizyonu bütün gayretleriyle ayakta tutmaya ve daha da ileriye götürmeye çalıştılar. Bunu da arkadaşlarımızın başardığını gururla söyleyebiliyoruz. Birçok alanda dünya şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonluğuyla arkadaşlarımız bizleri gururlandırdı.

Geçen seneki sportif ligler muhteşemdi. İnşallah bu liglerle beraber çocuklar bir takım oyununu, başarabilme duygusunu veya yenilme duygusunu deneyimleyecekler. Kazanmak ve kaybetmek, ikisi de değerli duygular. Mücadele edip sorumluluk alacaklar. Bu senenin geçen seneden daha iyi olacağına düşünüyoruz. İnşallah bu lig, seneler sonra ABD’nin kolej liglerine yakın bir seviyede olacaktır. Biz bu yoldan vizyon olarak hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Böyle kadrolarımız ve böyle güzide öğrencilerimiz olduğu sürece de sonuna kadar destekleyeceğiz. Sonuna kadar da gururlanacağız. Önümüzdeki haftalarda da bu ligi heyecanla bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Genel Müdür Lokman Demiray, DHA’ya verdiği röportajda da, organizasyonda 412 takımından yaklaşık 4 bin 120 sporcunun mücadele edeceğini vurgulayarak, şunları söyledi;

“Bu sene ikincisini düzenlediğimiz organizasyonda 412 takım yarışacak. Her hafta 2 saat kulüp, 2 saat yetenek derslerimiz var. Kulüp derslerimizde sportif kulüpler yer alıyor. Bu sportif kulüplerde öğrencilerimizin bir sportif branşta uzmanlaşmasını hedefliyoruz. Bu organizasyonla da taçlandırmış oluyoruz. Bu sene 412 takım ve yaklaşık 4 bin öğrenci bu kolej liginde mücadele etmiş olacaklar. Yaklaşık 16 branşta kulübümüz var. Takım oyunları ve bireysel sporlar olmak üzere futbol, okçuluk, doğa sporu, aikido, yüzme, basketbol ve voleybol branşlarından da bir lig oluşturulacak.

Burada amacımız; kazanmayı da kaybetmeyi de öğrenmeleri, bir takım ruhu oluşturmaları. Öğrencilerin kendilerini ifade edebilecekleri bir platforma imkan tanımak için bu organizasyonlar çok verimli oluyor. Geçen sene de çok verimini aldık. Bu sene de inşallah daha güzel bir şekilde devam etmiş olacağız ve bu Okyanus Kolejleri’nin artık bir geleneği haline gelecek.”

Bahçeşehir Kampüsü’nde 10. sınıfa giden Onuralp Özat, liglere basketbol branşında katılacağını ifade ederek, “Erken yaşta kazanmanın ve başarmanın nasıl bir his olduğunu, aynı zamanda da kaybettiğimizde bununla nasıl başa çıkacağımızı bize öğrettiği için bu ligleri bir ayrıcalık olarak görüyorum. Bence hayat bir yarış, bu şekilde kendimizi mücadeleye ve rekabete hazırlamamız güzel bir deneyim olacak. Basketbolda da Furkan Korkmaz’ı örnek alıyorum diyebilirim. Herkes yaptığı sporda kendini üst seviyelere taşımak ister, ben de bu sporda ileriye gitmek istiyorum” diye konuştu.

Sancaktepe Kampüsü’nün 6. sınıfında öğrenim gören Zeynep Aktaş da, voleybola olan yeteneğini kolejde kazandığını belirterek, “Her sene ilgimizin olduğu branşta eğitim almamız bizim için çok iyi bir imkan. Bu sayede de yeteneğimizi başarıya dönüştürebiliyoruz. Ayrıca bu maçlarda takım ruhunu ve maç tecrübesini kazanıyoruz. Koleje başlamadan önce de voleybol oynuyordum ama buna yeteneğim olduğunu kolejde fark ettim. Milli voleybolcu Hande Baladın’ı çok seviyorum. Bütün maçlarını izlemeye gayret ediyorum ve O’nu örnek almaya çalışıyorum. Onlar gibi olmak için çok çalışıyorum ve bunda da en büyük destekçim kolejim” dedi.

Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, doğa sporu, aikido ve yüzme branşlarından oluşturulacak lig 12-13 hafta sürecek. Okyanus Kolejleri Sportif Kulüpler Sezonu’nda müsabakalar 5 Kasım tarihinde başlayıp, cumartesi günleri 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak. 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]