Kocaelispor Başkanı Engin Koyun’dan ‘istifa’ çağrılarına cevap

Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun, son günlerde her maçtan sonra yaşanan ’istifa’ tepkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kongre hazırlıklarına değinen Koyun, “Kongre kararını daha önceden almıştık, zaten kasım ayında yapacaktık. Tarihle ilgili gecikmenin nedeni; kulübün durumu ortada, malum. Yabancı transferlerin durumu ortada. İç transfer ortada. Bu kadar kaosun içinde bir kaos daha oluşturmaya gerek yoktu. Söz verdik, kasımda yapacağız dedik. Kasımda yapacağız. Aday olan varsa buyursun gelsin” dedi.

“Onlar taraftar değil”

İstifa tepkilerine ilişkin, ’Onlar Kocaelispor taraftarı değil’ diyen Başkan Koyun, “Kocaelispor tarihinin en borçsuz dönemini yaşatıyoruz. Şu ana kadar yönetimsel olarak en büyük desteği veren yönetimiz. Borcumuz yok, derdimiz yok. Takım şu ana kadar namağlup gidiyor. Bu duruma üzülüyorum. Şehir adına üzülüyorum. Başka bir şey yok. Ben kimseden çekinen insan değilim. Ben insanlardan çekinmiyorum, rahatım. ’Koruma gezdiriyor’ diyorlar. Yok, koruma falan gezdirmiyorum. Orada bizi savunan insanlar kendi taraftarımız, eşimiz, dostumuz. Benim korumamı gören var mı? Ne koruması. Ben şu an tek başıma bir yerde durdum. Ne koruması. Ben koruma kullanmadım. Onlar taraftar değil. 15-20 kişiler. Her maçta bu 15-20 kişi bunları yapıyor. Darıca’da maç var. Alkol almışlar aynı kişiler, yanıma geldiler. Ağızları alkol kokuyordu. Maçtan önce de içiyorlardı, kendim gördüm. Kimsenin alkol alması beni ilgilendirmiyor, karşı da değilim. Fakat her şeyden önce alkollü olarak sahaya gelmek çok hoş değil. Buna tepki gösteren aileler de vardı. ‘Biz 3-0 galip geldik. Ailelerimizle mutlu olalım. Darıca gibi bir yerde, sahilde ailemizle birlikte yemek yiyelim, çay-kahve içelim dedik ama huzurumuzu kaçırdılar’ diyorlar. Bu gruba tepki gösteren aileler de var” diye konuştu.

“Yenince de küfür ediyorlar, berabere kalınca da”

Kocaelispor’un şehrin ortak davası olduğunu söyleyen Koyun, sözlerine şöyle devam etti:

“Herkes benim kadar Kocaelisporlu. Ben herkesten çok değil, herkes kadar Kocaelisporluyum. Ortak değerimizin etrafında birleşelim, mutlu olalım. Neyi paylaşamıyoruz? Finansı ben çözüyorum. Sıkıntıları ben çözüyorum. Her türlü imkanları sağlıyoruz. İnsanlar maça gelsin, ailesiyle mutlu olsun istiyoruz. İnsanların mutluluğunu birkaç arkadaşımız niye bozar? Bozmaması lazım. Ama çok sağduyulu taraftarımız da var, onlara da teşekkür ediyorum. Hakikaten çok güzel sahipleniyorlar. 90 dakika takıma desteğini veriyorlar. Taraftar dediğin budur. Takım her hafta yenecek diye bir şey var mı? 3 aşamalı bir sonuçtur. Ben de her hafta galip gelmek istiyorum, bende galibiyet alınca mutlu olurum. Fakat yenince de bu adamlar bize küfür ediyor. Berabere kalınca da küfür ediyor. Yapmayın kardeşim böyle. Geçen yıl şampiyonluk hedefi koymadık. ’3 sezon bu ligde kalmamız lazım’ dedik. Takım 4’te 4 yapınca taraftar şampiyonluk beklentisine girdi. Her yerde anlattım. Defalarca söyledim. Her yeri de geziyorum; siyasi kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına gidiyorum. Akşama kadar geziyorum. Burada rahatsız olan yok. Rahatsız olan belli bir kesim var. Bunların derdi hiçbir zaman Kocaelispor olmadı. Bunlar Sefa Sirmen’e de yaptılar, Hikmet Erenkaya’ya da yaptılar, İbrahim Karaosmanoğlu’na da yaptılar, Muammer Çelik’e de yaptılar, Bahri Yavuz’a da yaptılar. Yapmadılar mı? Çorum maçında şampiyonluğu kaybettiğimizde Bahri Yavuz’a neler yaptılar, aynısı. Bizim eylem ve söylemlerden uzak kalmamız lazım. O zaman istifa etseydik; yabancı transferlerden dolayı şu anda FIFA’lık olmuştuk. Kulüp şu anda mali açıdan, geçmişte Sırplar’dan dolayı düştüğü duruma o durumlara düşecekti. Fedakarlık yaptık. 20 milyon kaynak bulduk, 20 milyon. Ben verdim, paramı istiyorum. Onlar da gelsin aidatlarını ödesinler.”

“Namağlup gidiyor yine de hakaret ediyorlar”

Maçlarda Teknik Direktör Fırat Gül’e istifa etmesi için baskı yapıldığını belirten Koyun, “Hocaya gösterilen baskı doğru bir şey mi? Adam yenilmiyor, hakaret. Berabere kalıyor, hakaret. Allah Allah ya. Namağlup gidiyor, yine hakaret. Bunu şehir yapmıyor, taraftar yapmıyor. Aynı adamlardan bahsediyoruz. Bunlar da bu şehrin evlatları. Bende diyorum ki; ’Bu yanlıştan dönün’ Komşumuzun çocuğu, senin komşunun çocuğu, arkadaşımızın komşusu, o veya bu. Aynı şehirde hava alan insanlar. Bunları da yok saymıyorum. Bunlar da bizim arkadaşlarımız. Diyoruz ki; ‘Yanlış yolda yürüyorsunuz. Eğer Kocaelispor’u seviyorsanız takıma 90 dakika sahip çıkın. Tepkini koy. Başkana tepkini ortaya koy, hocaya tepkini ortaya koy ama küfür insana yakışıyor mu ya. Hocamız 90 dakikalık o sınavı geçti. O günkü maçla ilgiliydi. Şu an iyi gidiyor. Takım içerisinde istikrarı bozmayı düşünmüyoruz. Hocamızla devam ediyoruz” dedi.

“Bu hafta da kazanırsak yeniden adayım”

Kasım ayında yapılması planlanan kongreye de değinen Koyun, “3’te 3 galibiyet alırsak kongrede devam edeceğim demiştim. 2’de 2 yaptık. Bu hafta da alırsak devam edeceğiz. Sözümün arkasındayım. İnsanlara söz verdim. Takımın puan durumu bizim için önemli. Çok iyi yerdeyiz. Takım Allah izin verirse şampiyon olacak. Ama burada birlik ve bütünlüğe dünden daha çok ihtiyaç var. Bırakın aşağı çekmeyi, takımın etrafında kenetlenelim. Şehir bir bütün olsun, insanlar mutlu olsun. Ben bunu istiyorum. Bu takımı şampiyon yapacağız. Gün birlik, bütünlük günüdür. Kenetlenelim. Sahiplenelim. Birbirimize destek olalım. Yarın ben olmayacağım. Ama takım burada, devam edecek. Takımın etrafında her birimiz sorumluluğumuz dahilinde sahiplenelim” sözlerine ekledi.

İHA

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına adaylığını açıkladı

Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]