Kocaeli 15 yıllık hasreti bitirmek istiyor

Kocaeli İl Hakem Kurulu Başkanı Alpaslan Dalkılıç, kentten 15 yıldır özlemini duydukları Spor Toto Süper Lig’e hakem çıkmasını hedeflediklerini söyledi.

Dalkılıç, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Şube Başkanı Özhan Kurt, İl Hakem Kurulu üyeleri ve TFFHGD Kocaeli Şube yöneticileri, bir restoranda gazetecilerle buluştu.

Burada konuşan Dalkılıç, yaklaşık 10 aydır görevde olduklarını anımsatarak, Türk futboluna başarılı yeni hakemler kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Dalkılıç, “Derdimiz büyük, Kocaeli hakemliğinde 15 yıldır özlemini duyduğumuz Süper Lig hakemi çıkmasını hedefliyoruz. Genç hakemlerin en iyi şekilde yetişerek adım adım üst liglerde görev alacak tecrübeye erişmesini arzuluyoruz.” dedi.

Kocaeli’de faal olan 40 klasman ve bölgesel, 108 il, 67 de aday hakem bulunduğuna işaret eden Dalkılıç, şunları kaydetti:

“Geçen yıl bölgesel hakemliğe teklif ettiğimiz arkadaşlarımızdan en büyüğünün yaşı 25, çünkü yukarı çıkarken yaş kriteri çok önemli. Mutlaka Kocaeli’den bir Süper Lig hakemi çıkmasını hedefliyoruz. B Klasman’da bulunan hakemlerimizin bir an evvel A Klasman’a, oradan da Süper Lig’e çıkmasını umut ediyoruz. Bu sezon 23 Eylül’den itibaren 506 müsabaka oynandı, 571 de halı saha turnuvası ve master liglerde maç yapıldı. Hafta sonları 100-110 civarı maç yapılıyor, hafta içi yapılan maçlar, hakemlerimizin mesleklerinin olması gibi durumlar, hakem ihtiyacını artırıyor. Talep toplamaya başladık, en kısa sürede kurs açarak eksiğimizi tamamlamak istiyoruz.”

“Hakem Evi” projesi hazırlandı

TFFHGD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Şube Başkanı Kurt ise hakemlerin daha iyi şartlarda antrenman yapabilmesi, kendilerini geliştirmesi, sağlıklı ortamda eğitimlere katılabilmeleri için “Hakem Evi” projesi hazırladıklarını bildirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle atletizm pistinin tribün alanına proje hazırladıklarını aktaran Kurt, şu bilgileri paylaştı:

“Tribün sökülerek oraya 2 katlı bir yapının proje çizimleri yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün onay aşaması tamamlandı, yaklaşık 10 gündür zemin etüt çalışmaları yapılıyor. İnşallah önümüzdeki sene sezon açılışını Hakem Evi’mizde yapmak istiyoruz. Hakem Evi, toplam 600 metrekare olacak. Alt kat soyunma odaları ve duş yerleri, üst katta da idari ofisler, lokal ve eğitim salonu olacak. Proje tamamlanınca örnek tesis olacak. Hakemlerimizin gelişmesine önemli katkı sunacak. Süper Lig’de hakem istiyoruz. Türkiye’de en çok müsabaka oynanan illerden birisiyiz. Kocaeli, futbola aşık bir şehir. Bizler de hakem ve gözlemciler olarak buna en iyi şekilde karşılık vermeye çalışıyoruz.”

A Klasman’da Alper Çetin’in VAR hakemi olduğuna işaret eden Kurt, “A klasman yardımcı Cem Özbay, B klasmanda Enes Kanpara, Tolga Güldibi, Sait Tuzcu var. Arkadaşlarımızın maç sayıları, gittikleri maçlar, aldıkları olumlu sonuçlar düşünüldüğünde hiçbirinin A klasmana çıkmasına engel bir şey yok. Kocaeli hakem camiası, kenetlenmiş durumda, tek isteğimiz bulundukları klasmanlardan yukarıya mümkün olduğunca fazla hakem göndermek.” şeklinde konuştu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]