Kayserispor son 5 sezonun en iyi ilk yarı performansını sergiledi

KAYSERİ (AA) – Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yukatel Kayserispor, son 5 yılın en iyi ilk devresini yaşadı.

Süper Lig’e iyi bir başlangıç yapan ve 19 haftalık periyotta 8 galibiyet, 2 beraberlikle 26 puan toplayan sarı-kırmızı ekip, ilk yarıyı 8. sırada tamamladı.

Ligde ilk yarılar itibarıyla son 5 sezonun en iyi grafiğini çizen Kayseri temsilcisi, maç başı 1,44 puan ortalamasıyla oynadı.

Kayserispor 2017-2018 sezonunun ilk devresini 30 puanla 5. sırada tamamlamıştı.

Kayseri ekibinin son 5 sezondaki ilk yarı performansı şöyle:

Sezon O G B M A Y Av P
2018-2019 17 5 4 8 15 25 -10 19
2019-2020 17 2 4 11 16 42 -26 10
2020-2021 20 5 4 11 14 26 -12 19
2021-2022 19 6 6 7 27 28 -1 24
2022-2023 18 8 2 8 28 25 3 26

Not: Kayserispor Kulübünün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulunun 3 puan silme cezasına ilişkin Tahkim Kuruluna yaptığı itiraz başvurusu sonuçlanmadığı için istatistiki değerlendirme 26 puan üzerinden yapılmıştır.

En istikrarlısı Onur Bulut

Sarı-kırmızılı ekipte Onur Bulut, ligin ilk yarısında takımın en istikrarlı oyuncusu oldu. Onur, 18 maçta da 90 dakika forma giyerek 1620 dakika sahada kaldı.

Lionel Carole 18 maçta 1602, 17’şer karşılaşmada forma giyen futbolculardan Bilal Bayazıt 1530, Dimitrios Kolovetsios 1518, Miguel Cardoso ise 1373 dakika süre aldı.

Teknik direktör Çağdaş Atan, ligin ilk yarısında 25 oyuncuya forma şansı verdi.

Gavranovic ve Cardoso’dan gollere katkı

Kayseri temsilcisi, bu sezon 18 maçta 28 gol sevinci yaşadı, rakiplerinin 25 golüne engel olamadı.

Kayserispor’un en skorer isimleri ise 5’er golle Mario Gavranovic ile Miguel Cardoso oldu.

Bernard Mensah ve Oliver Kemen 3’er, Onur Bulut, Majid Hosseini, Mame Thiam ve Ramazan Civelek 2’şer kez fileleri havalandırdı. Gökhan Sazdağı, Ali Karimi, İlhan Parlak ve Andrea Bertolacci de birer gol kaydetti.

Sarı-kırmızılılarda bir kırmızı ve bir sarı kart gören Ali Karimi ise en “hırçın” isim olarak dikkati çekti. Miguel Cardoso ve Majid Hosseini de 5’er kez sarı kartla cezanlandırıldı.

“Takımda kardeşlik havası var”

Kayserispor Kulübü Asbaşkanı Tufan Koç, AA muhabirine açıklamasında, bu sezona transfer yapmadan başladıklarını anımsattı.

Teknik direktör Çağdaş Atan’ın Kayserispor’a “Hayaller bütçelerden büyüktür” sözüyle geldiğini hatırlatan Koç, “Transfer yapmadan başladığımız sezonun ilk devresini 26 puanla kapatmak iyi bir sonuç. Bundan sonrası bizim için daha da önemli. Çünkü ligin ilk devresinde buraya kadar gelmişken artık bunun üzerine koyarak gitmemiz lazım.” diye konuştu.

Koç, Kayserispor’un çok güçlü bir kadrosu bulunduğunu ve takımın ligin ilk devresinde bazı maçlarda şanssızlık yaşamış olsa da ikinci yarı üst sıraları zorlayacağını belirtti.

“İnanmış” bir teknik direktörle başarının yakalanabileceğini ve bunu Kayserispor’un bu yıl net bir şekilde gösterdiğini vurgulayan Koç, şunları kaydetti:

“Bu sezon çoğu takım birçok futbolcu aldı. Çok transfer yapmakla başarının sağlanamadığının birçok örneği var. Yani çok futbolcu almakla başarı gelecek diye bir şey yok. Biz bir tane bile futbolcu almadık ama güçlüyüz, takımımız iyi. Takımda kardeşlik havası var. İnşallah bundan sonrası da güzel olacak. Biz ilk devrede yenildiğimiz maçların çoğunda kötü oynamadık. Çocuklar ellerinden geleni yaptı ama bazen sonuçlar istediğiniz gibi olmuyor. Hocamıza inanıyoruz.”

Muhabir: Sercan Küçükşahin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

2024 Kupa Amerika’da şampiyon Arjantin oldu

Arjantin, normal süresi 0-0 tamamlanan 2024 Kupa Amerika (Copa America) finalinde Kolombiya'yı uzatma bölümünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]