Karatede hedef olimpiyatlarda sürekli yer almak

KONYA (AA) – Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos, karatenin olimpiyatlarda sürekli yer alabilmesi için temaslarda bulunduklarını belirterek, “Paris’te düzenlenecek 2024 Yaz Olimpiyatları’ndan sonraki olimpiyatlarda muhtemelen yer alacağız.” dedi.

Konya’da 26-30 Ekim’de düzenlenen 12. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası için kente gelen Espinos, AA muhabirine, organizasyonu çok beğendiklerini, hiçbir problem yaşamadıklarını söyledi.

Karatenin olimpiyatlarda sürekli yer alabilmesi için çalışma yaptıklarına değinen Espinos, “Karate, uluslararası anlamda çok önemli bir spor dalı. Karatenin, Los Angeles’ta yapılacak 2028 Yaz Olimpiyatları’nda yer alması için bazı başvurularda bulunduk. Paris’te düzenlenecek 2024 Yaz Olimpiyatları’ndan sonraki olimpiyatlarda muhtemelen yer alacağız. Olimpiyatlar, karatenin gelişimini artıracaktır. Zaten bu spor dalı, çok önemli ve uluslararası bir spor.” diye konuştu.

Baykan: “Türkiye olarak bu konunun destekçisiyiz”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, karatenin Türkiye adına çok önemli bir branş olduğunu aktardı.

Karatenin olimpiyatlarda yer almamasının bir eksiklik olduğunu vurgulayan Baykan, “Karate, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından tanınan ancak olimpik olmayan bir branştı. Tokyo’daki olimpiyatlarda yer alarak bu eksiği tamamladı. Ancak ne yazık ki bir defaya mahsus olimpiyatlarda yer aldı. Karate sadece Türkiye için değil, olimpiyatlara katılan 200 ülke için önemli. Karatenin tekrar olimpiyatlarda yer alması için mücadele ediyoruz. Türkiye olarak bu konunun destekçisiyiz.” ifadelerini kullandı.

Baykan, hem sportif başarıda hem de hakem ve antrenör görevlendirmelerinde Türkiye’nin yer alabilmesi için Bakanlık olarak çalışma içerisinde bulunduklarını belirtti.

Uğuz: “Üzerimize düşeni yapıyoruz”

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ise Konya’da düzenlenen organizasyonla çıtayı üst seviyeye çıkardıklarını, bunun Türk sporu için bir gurur vesilesi olduğunu dile getirdi.

Karatenin olimpiyatlarda yer alabilmesinin, Dünya Karate Federasyonu ile Uluslararası Olimpiyat Komitesinin elinde olduğuna işaret eden Uğuz, şunları kaydetti:

“Biz tabii ki üzerimize düşen çalışmayı yapıyoruz. Karate olimpik değilse değerini kaybetmez. Karatenin değersizleştirilmesini de doğru bulmuyorum. Olimpik olsun olmasın bizim çok başarılı olduğumuz bir spor dalı. Şu anda 100 binden fazla lisanslı sporcumuz var. İlk 5 branş içerisindeyiz. Çocuklarımızın ve ailelerin karateye eğilimi çok fazla. Karateyi yaygınlaştırarak, bunun sadece bir spor değil, bir yaşam biçimi, bir felsefe ve motivasyon kaynağı olduğunu çalışmalarımızla gösteriyoruz.”

Muhabir: Savaş Güler

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

MKE Ankaragücü’nde aşil tendonu kopan Morutan, sezonu kapattı

MKE Ankaragücü'nün Rumen futbolcusu Olimpiu Morutan'ın sağ aşil tendonunun koptuğu bildirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]