Juventus’un mali hesaplarındaki usulsüzlük nedeniyle eski başkan Agnelli yargılanabilir

ROMA (AA) – Torino Cumhuriyet Başsavcılığının, Juventus’un 2019 – 2021 dönemi mali hesaplarına yönelik Mayıs 2021’de başlatıp geçen ekim ayında tamamladığı “Prisma” adlı soruşturma çerçevesinde siyah-beyazlı kulübe dair gelişmeler devam ediyor.

İtalyan ANSA ajansının haberinde, Juventus’un mali hesaplarını inceleyen Başsavcılığın, haksız sermaye kazancı, oyuncu maaşlarının gizlenmesi, transfer değerlerinin olduğunun çok üstünde gösterilmesi gibi usulsüzlükler nedeniyle iddianame hazırladığı ve eski başkan Andrea Agnelli ile soruşturmanın tamamlandığına dair bildirim alan yöneticilere dava açılacağı belirtildi.

La Gazzetta dello Sport’un konuya ilişkin haberinde, Başsavcılığın soruşturmasında Juventus’un hesaplarındaki en önemli açığın 2021-2022 döneminde 34 milyon avroluk bir açık olduğu, bunun 19 milyonunun siyah-beyazlı takımda 2018-2021 döneminde forma giyen Cristiano Ronaldo’ya ödenecek kısım olduğu ifade edildi.

Ayrıca Kovid-19 salgını nedeniyle oyuncuların sözleşmelerinde yapılan maaş indirimlerinin mali bütçede açıklara yol açacak farklı sonuçlar ortaya çıkardığı kaydedildi.

Corriere dello Sport gazetesinin haberinde de İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Spor Savcısının da “Prisma” soruşturmasında bahsi geçen futbolcu sözleşmelerine ilişkin kendi soruşturmasını başlattığı yazıldı.

İtalyan spor basınında çıkan diğer haberlerde de Juventus’un futbolcu sözleşmeleriyle alakalı federasyon hukuk kurullarınca suçlu bulunması halinde sportif açıdan ceza alma riskiyle karşı karşıya olduğu aktarıldı.

Diğer yandan, Juventus kulübü basında yer alan haberlere ilişkin resmi sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

Kulüp açıklamasında, savcılığın iddialarının temelsiz göründüğü öne sürüldü ve Juventus’un kurumsal, ekonomik ve sportif çıkarlarını her alanda savunma niyetinde olduğu ifade edildi.

Bu arada, FIGC Başkanı Gabriele Gravina da bugün katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklamada, konuyu dikkatle takip ettiklerini ve kendi spor savcılıklarının da soruşturma dosyası açtığını söyledi.

Gravina ayrıca, Juventus’a karşı linç kampanyası yürütülmesine karşı olduğunu belirterek, herkesi sakin olmaya davet etti.

“Calciopoli dönemindeki kadar kötü bir durum”

Corriere dello Sport’ta çıkan bir başka haberde ise İtalya Piyasa Denetleme Kurulu’nun (CONSOB) siyah-beyazlı kulübün hesaplarına Temmuz 2021’de inceleme başlatmasının ardından teknik takipte dinlemeye takılan bir Juventus yöneticisinin, kulübün içinde bulunduğu duruma ilişkin “Bu derece kötü bir durum sadece Calciopoli (Juventus’un küme düşme ve puan silme gibi ağır cezalar aldığı 2006’daki şike skandalı) ile görüldü.” dediği belirtildi.

Allegri, Juventus’ta kalacak

Juventus hisselerini elinde tutan Exor Holding İcra Kurulu Başkanı John Elkann, kulüp yönetiminin istifasının ardından yaşanan gelişmelere dair yaptığı değerlendirme sırasında, sportif planda siyah-beyazlı takımın başındaki deneyimli teknik direktör Massimiliano Allegri ile yola devam edileceğini söylediği basına yansıdı.

“Prisma” soruşturması

İtalyan basınına göre, Andrea Agnelli ve yönetim kurulunu istifaya götüren süreç, Torino Cumhuriyet Başsavcılığının Mayıs 2021’de başlattığı ve kulübün 2019-2020 ve 2020-2021 dönemi mali hesaplarının incelendiği “Prisma” isimli soruşturmayla bağlantılı. Söz konusu soruşturma çerçevesinde, Kasım 2021’de ve Mart 2022’de kulübün Torino, Milano ve Roma kentlerindeki ofislerinde aramalar da yapılmıştı.

Siyah-beyazlı kulüpte söz konusu dönemde yer alan yöneticiler ile futbolcular Paulo Dybala, Alex Sandro ve Federico Bernardeschi de savcılık tarafından soruşturma çerçevesinde bilgilerine başvurulmak üzere ifadeye çağrılmıştı.

Soruşturmayı yürüten savcıların, kulübün 2019-2021 dönemi mali hesaplarında özellikle futbolcu transferleri ve maaşlarında, haksız kazanç, eksik ya da yanlış beyan gibi mali usulsüzlükler tespit ettiği belirtilmişti.

Başsavcılığın soruşturmasını geçen ekim ayında tamamlamasına ek olarak, CONSOB’un bu sürece dair tespit ettiği eksikliklerin, kulüp yönetimini istifaya götürdüğü, Agnelli ve yönetiminin kulübün çıkarlarını korumak için istifa kararı aldığı basına yansımıştı.

Juventus Başkan Andrea Agnelli, Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, İcra Kurulu Başkanı Maurizio Arrivabene başta olmak üzere bütün yönetim kurulu 28 Kasım’da istifa etmişti.

Exor Holding, Agnelli’den boşalan kulüp başkanlığına muhasebeci Gianluca Ferrero’yu getirmişti.

Muhabir: Barış Seçkin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe’de Mourinho göreve başladı

Fenerbahçe'de teknik direktörlüğe getirilen Jose Mourinho, görevine başladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]