Ivan Mance: “5 yıl içinde basamakları çıkacağız”

Spor Toto 1’inci Lig’de Göztepe’nin Sportif Direktörü Ivan Mance, hedeflerinin uzun vadeli olduğunu, 5 yıl içerisinde basamakları adım adım çıkacaklarını söyledi.

Türk sporunun ilk yabancı yatırımcısı olarak bu sezon İzmir’in ve Türkiye’nin en köklü ekiplerinden Göztepe’nin futbol şubesini devralan Sport Republic’de Başkan Rasmus Ankersen’in kulübün en yetkili ismi olarak görevlendirdiği Hırvat spor adamı, Demirören Ajansı’na (DHA) açıklamalar yaptı. Kaleci olarak çeşitli kulüplerde forma giydikten sonra ülkesinde HNK Rijeka takımını sportif direktör olarak Avrupa’ya taşıyan 39 yaşındaki Mance, Göztepe’nin potansiyeline çok inandığını, başarılı olacaklarını dile getirdi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın Kültürpark’taki açılışına Altay Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, Altınordu Teknik Direktörü Ufuk Kahraman ve Ekmas Sportif CEO’su Barış Orhunbilge’yle birlikte katılan Ivan Mance, açılışın ardından özel açıklamalarda bulundu. Mance, “Kulübün devir süreci bizim planlandığımızdan daha uzun sürdü. Bu yeni bir başlangıç. İlk sezon her zaman stresli ve her zaman zordur ama ilk bölümü geçtik ve şimdi önümüzde yeni meydan okumalar var. Göztepe’nin potansiyeli çok büyük ama hedefler bir gecede gerçekleşmeyecek, kolay olmayacak” dedi.

“PLANLARIMIZ UZUN VADELİ”

“Ne yaptığımızı kesin olarak biliyoruz. İlk sezonda, 2 sezonda, 5 sezonda nerede olmak istediğimizi biliyoruz” diyen Mance, “Göztepe’nin bütün planları uzun vadeli. Ben buna gerçekten inanıyorum. O yüzden bu projeye katıldım. Kulübün potansiyeli inanılmaz ama tabii ki kulübün yeniden yapılanmaya, baştan aşağı revizyona ihtiyacı var. Biz herşeyi adım adım, mantıklı yapılanmayla gerçekleştirmeyi istiyoruz. Belki başlangıçta acı çektik ama uzun vadeli olarak bu proje çok büyük olacak. Bizim hedeflerimizden biri akademi. Çünkü yeni bir akademi yapmak istiyoruz. Bunu Göztepe’nin geleceği için zorunlu görüyoruz. Türkiye’nin en güçlü scout ekibini oluşturmak istiyoruz. Biz Türk gençlerinin yeteneklerine inanıyoruz” diye konuştu.

“ZAMAN VE SABIRA İHTİYACIMIZ VAR”  

Taraftardan biraz sabır isteyen Sportif Direktör Mance, “Şunu da anlamalıyız, Göztepe’nin Süper Lig’den düştüğü çok travmatik bir sezondan sonra göreve geldik. Ruhsal olarak oyuncular, çalışanlar herkes psikolojik çöküş içindeydi. 22 yeni oyuncu getirdik. Hata tabii ki yapabiliriz. Hata yapmamak imkansız ama daha uzun vadeli olarak bize katkı sağlayacak yapıyı inşaa ediyoruz. Bu projenin içerisindeki herkes, Başkan Rasmus Ankersen, ben, Sport Republic’in her üyesi daha önce aynı yöntemlerle ciddi başarılar elde ettik. Hırvatistan’da Rijeka’da 7.5 yılda 70 milyon Euro kar ettik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yalnız biraz zamana ihtiyacımız var. Taraftardan beklentimiz biraz sabır. Bu zamana yaydığımızda başarılı olacak bir proje” dedi.

“TEKNİK EKİBE İNANIYORUM”

Teknik kadroda farklı bir yapılanmaya giderek Radomir Kokovic’i futbol metodolojisi direktörü, Ekrem Dağ’ı A takım başantrenörü, Şakir Özkayımoğlu’nu ise teknik sorumlu olarak belirleyen Göztepe’de Mance, “Ben futbolda antrenörlerime inanıyorum. Kimin oynayacağına antrenörler karar verir. Her antrenör her zaman kazanmak ister. Radomir Kokovic, Şakir Özkayımoğlu ve Ekrem Dağ takımla ilgili birlikte karar verip uyguluyorlar. Biz bir yapı yaratmaya çalışıyoruz. Bu yapıda her departmanın kendine has organizasyon şeması olacak” açıklamasını yaptı.

“GÖZTEPE’NİN HEDEFLERİ BİTMEZ” 

“Biz kulübü akademiden üst yapıya ve idari yapılanmaya her seviyede organize etmeye çalışıyoruz” diyen Ivan Mance, hedeflerle ilgili, “Takıma bu sezon bir baskı uygulamıyoruz ama biz Göztepe’yiz, hedefimiz bitmez. Benim kişisel hedeflerimi sorarsanız ben her zaman en yukarıyı hayal ederim. Bu yıl, sonraki sezonlar ve önümüzdeki 5 yıl için hedeflerimiz var. Gerçekçi olmamız gerekirse ligin en genç takımlarından biriyiz ama üst sıralar için şansımızı zorlayacağız. Önümüzde ocak ayındaki transfer dönemi de var. Takıma ihtiyaç doğrultusunda takviye yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

“HER HAFTA İYİYE GİDİYORUZ”

Ivan Mance, “Transfer döneminde iyi oyuncular aldık. Genç, iyi yerli oyuncuları bünyemize kattık. Oynamaya başladılar. Takım her geçen hafta iyiye gidiyor. Fiziksel olarak başladığımızdan çok daha iyi noktadayız. Scout departmanımız halen yapılanma halinde. Bu departmanda hata yapmak istemiyoruz. Sport Republic’in Premier Lig’deki kulübü Southampton ve Göztepe için ortak scout departmanı kuruyoruz. Göztepe çok büyük, Southampton’dan daha büyük bir kulüp. En iyi akademi, en iyi sistem, en iyi scout ekibini kurmak için buradayım. En büyük avantajımız Göztepe ve İzmir” dedi.

“TARAFTARLA GÜÇLÜYÜZ”

Göztepe taraftarlarının her zaman takımın arkasında durduklarını belirten Hırvat spor adamı, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da taraftarla birlikte güçlü olacaklarını söyledi. Ivan Mance, “Göztepe maçlarının her 90 dakikasında hep birlikte sevgi ve pozitif enerji ile takımın ve oyuncuların arkasında durabilirsek durdurulamaz bir güç haline gelebileceğimizi düşünüyorum. Biz Göztepe’yiz ve kulüp aile ve aile olduğu için her zaman kulübe destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mutlu Erçevik, Cumhurbaşkanlığı Turu’nu dünyanın en iyileri arasına sokma konusunda iddialı

Mutlu Erçevik, yarış direktörlüğünü yaptığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu dünyanın en iyi haftalık turlarından biri yapmak istediklerini söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]