İşte Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın MVP adayları!

23 Eylül – 15 Ekim arası 19. kez düzenlenecek olan FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’na sadece birkaç gün kaldı. Çok çekişmeli geçmesi beklenen şampiyonanın en değerli oyuncu adaylarına yakından göz atıyoruz.

1- EGONU (VAKIFBANK)

Gelecek sezon Vakıfbank formasını terletecek olan İtalyanlar’ın en büyük yıldızı, 2021 Avrupa Şampiyonası’nda ve 2022 Uluslar Ligi’nde en değerli oyuncu olarak seçildi. 23 yaşındaki Egonu, hücum söz konusu olduğunda durdurulamaz bir güç. Egonu için maç başına 20 sayılık olağanüstü performanslar sıradan hale geldi. İtalya, 20 yıl sonra ilk kez podyumun zirvesine çıkmak için mücadele edecek ve bu yolda Egonu’yu çok ihtiyaçları var.

2- BOSKOVIC (SIRBİSTAN)

2015’ten bu yana Eczacıbaşı formasını giyen Sırbistan’ın büyük yıldızı, bu turnuvada Egonu’nun en büyük rakibi olarak görülüyor. 25 yaşındaki Sırp yıldız, ülkesinin son 6 yıldaki büyük başarılarının mimarı oldu. 2018 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda altın madalyanın yanısıra MVP seçilmesi, 2016 Rio’da Gümüş ve 2020 Tokyo’da bronz madalyalarda Boskovic’in payı çok büyüktü. 2022 Uluslar Ligi’nde dinlenen Boskovic, bu turnuvaya dinlenmiş ve yüzde 100 olarak geliyor.

3- GABI (BREZİLYA)

2019’dan bu yana VakıfBank formasını terleten Brezilyalı smaçör, son birkaç yılda çok büyük roller üstlendi. Brezilya’nın en iyi oyuncusu ve dünyanın da tartışmasız en iyilerinden biri. Eksiksiz ve komple bir oyuncu olan Gabi, son 15 ayda birçok uluslararası ve kulüp maçında yıldızını parlattı. Tokoya Olimpiyatları’nda, 2021 ve 2022 Uluslar Ligi’nde gümüş madalyalar alırken ülkesi, Gabi de çok başarılıydı. Vakıfbank’ın kazandığı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunda da MVP ödülünü aldı.

4- EDA ERDEM DÜNDAR (TÜRKİYE)

2008’den bu yana Fenerbahçe formasını giyen 35 yaşındaki Türk yıldız, 10 yılı aşkın süredir milli takımımızın temel taşlarından biri. Son derece verimli ve tutarlı şekilde, dünyanın en iyi orta oyuncularından biri olduğunu kanıtladı. Türkiye’nin son yıllardaki önemli başarılarının tamamında en önemli oyunculardan biriydi. Emektar yıldızımız aynı zamanda takım kaptanı ve takım arkadaşlarını motive etmede kilit bir role sahip…

5- WOLOSZ (POLONYA)

Imoco Volley forması giyen yetenekli pasör, evinde düzenlenecek olan turnuvada Polonya’nın en önemli kozu olacak. 32 yaşındaki Wolosz, Imoco Volley Conegliano ile kulüp düzeyinde elde ettiği başarıları ülkesinde de tekrarlamaya çalışacak.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Voleybolda yeni hafta heyecanı başlıyor

Voleybolda Efeler ve Sultanlar Ligi'nde yeni hafta heyecanı 9 Aralık Cuma günü start alacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]