İlk yarı yorumları: Galatasaray 1-1 Beşiktaş

Yorumcular, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda oynanan ve ilk yarısı 1-1 sona eren Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki dev derbiyi yorumladı. İşte yorumlar…

RIDVAN DİLMEN

Galatasaray’ın gol dışında 2 net pozisyonu var. Şenol hocanın tavırlarına bakınca rahat olduğunu görebiliyoruz. Büyük takımların oynadığı mücadelelerde bundan daha fazla duran top bulamazsınız 45 dakikada. Beşiktaş 1 kere buldu, golü attı. Gedson Fernandes’i ilk yarıda çok beğendim. Icardi de maça çok iyi hazırlanmış, muazzam vurdu topa golde. 1 yıldır oynamayan Mert’in de iyi performans verdiğini gördük. Kurallar doğru uygulansa 5 tane sarı kart çıkardı şu maçta. Bazı hakemler böyle maçlarda risk almamak için kartlarına çok başvurmuyor. Mertens’in gördüğü sarı kartta da hakemin VAR’daki Alper Ulusoy tarafından uyarılmış olabileceğini düşünüyorum. Galatasaray’ın Kerem ve Mata’yı oyuna alıp Mertens ve Barış’ı çıkaracağını düşünüyorum ikinci yarının başında. Beşiktaş bir değişiklik yapmayacaktır. Öndeki oyuncular iyi oynuyorlar. Barış Alper kötü oynamadı ancak zaman zaman birebire kaldığı için topla gidebilen ve şut atabilen Kerem’in oyuna gireceğini düşünüyorum. Galatasaray beraberliğe razı olmayacaktır çünkü. Ayrıca Rashica da Galatasaray’ın banko oyuncusu olma yolunda hızla ilerliyor.

ELVIR BALIC

Oyun olarak baktığımız zaman ilk yarıdan pek tatmin olmadım. İki takımın orta sahaları da hareketsiz kaldı, biraz Gedson hareketli oldu. Beşiktaş’ta 6-7 oyuncunun oyuna katkısı olmadı. Rosier çok formsuzdu. Galatasaray’da Barış iyi başladı. Ben Beşiktaş’ın biraz daha önde baskı kurmasını bekledim. Takım olarak biraz daha öne çıksaydı, Galatasaray biraz daha zorlanabilirdi ama Beşiktaş geriye çekildi.

GÜNTEKİN ONAY

İki takım çıkarken orta sahada çok kolay top kayıpları başladı. Beşiktaş’a oranla Galatasaray, biraz daha iyi olan taraftı. Beşiktaş, son pasları oyuncularıyla buluşturamadı. Beşiktaş, daha uzun takım, golü de duran toptan buldu. Mert’in kritik kurtarışları vardı.

TUGAY KERİMOĞLU

Maç dengeli başladı. Kanatlar biraz boş kaldı. Galatasaray daha çok solu kullandı. İki güzel gol kullanıldı. Rashica yerine Kerem olabilir. Rashica hiç etkili olamadı. Baskı yapan taraf Galatasaray oldu. Beşiktaş da kapılan toplarla hızlı geldi ama final paslarını doğru kullanamadı.

FEYYAZ UÇAR

Beşiktaş, topu yere indirip daha çabuk oynasa etkili olabilirdi. Çok pas hatası yaptılar. Galatasaray oyuna daha çok hakim. İkinci yarı her şey olabilir. Salih basit oynaması gereken yerlerde daha zoru aradığı için doğru pasları veremedi. Biraz daha basit oynasa daha iyi işler yapacak.

TOLGA ZENGİN

Mert’in iyi kurtarışları var. Seviyesi çok yüksek bir maç. Konsantrasyonlar yüksek.

İLKER YAĞCIOĞLU

Çok fazla top kaybı var. Galatasaray, her iki toptan birini Beşiktaş’a vermiş. Beşiktaş ise aldığı topların yüzde 60’ını vermiş. Böyle olunca bir organizasyon olmadı.

ERMAN TOROĞLU

Galatasaray, çok geniş alanda oynuyor. İleride pres yapmak istiyorlar, 1-2 kişi ile gidiyorlar ama yalandan gidince Beşiktaş çok rahat geliyor. Çok rahat geliyor ama Galatasaray’ın orta sahadaki boşluklarından yeteri kadar faydalanamadılar. İki takım da son derece kontrolsüz oynuyor. Galatasaray’ın attığı gol, teknik olarak çok iyi bir gol. Çok zor bir gol. O topu, o pozisyonda vurmak zor bir iş. Beşiktaş’ta Cenk ve Weghorst birbirlerini bozuyorlar. Galatasaray defansı öyle gol yememesi gerekiyor. Kaç kişi var orada, vurduruyorsunuz topa. Kontrolsüz maç oluyor. Oynayama çalışıyorlar. İki takımda da iyi futbol yok. Beşiktaş koşuyor, giden teknik adam boş bırakmamış. Kontrolü bir maç değil. Mücadele oluyor, böyle giderse gol olur. Acayip işler yapıyorlar, sadece defansta değil, orta sahada da. 70’ten sonra maç şekillenecek, 70’ten sonra bu maçta her şey olabilir.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Hollanda, Polonya’ya 45 yıldır kaybetmiyor

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) D Grubu ilk maçında yarın Polonya ile karşılaşacak Hollanda, son 45 yılda rakibine kaybetmedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]