Hatayspor’da hedef ligin ilk yarısını “düşme potasından” uzakta tamamlamak

HATAY (AA) – Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Savaş, 19 hafta sonunda tamamlanacak ligin ilk yarısında 18. hafta maçları öncesi 16 puanla 16’ncı sırada olan takımının düşme potasından uzaklaşma hedefine ilişkin AA muhabirine açıklamada bulundu.

Savaş, sezona çok kötü başlangıç yaparak ilk 6 maçta sadece 1 puan alabildiklerini hatırlattı.

Bu süreçte teknik direktör Serkan Özbalta ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını anımsatan Savaş, “Daha sonra Volkan Demirel ile anlaştık. Onun da ilk 7 maçlık karnesine baktığımızda 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet almıştı. İnşallah Volkan hocamız ve öğrencileri, ilk 7 maçtaki seriyi tekrarlar ve devam ettirirler. Şu an en azından ligin ilk yarısını tehlikeli bölgenin üzerinde bitirmek, ikinci yarıda da ilk 10’a girip rahat rahat ligi tamamlamak istiyoruz. Umutlarımız, çalışmalarımız bu yönde. İnşallah başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Ligin alt sıralarında olmalarıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Savaş, şunları kaydetti:

“Sezona iyi başlayamadık. Muhtemelen hoca, kondisyon yüklemeden çok oyun sistemini kurmaya çalıştı. Tabii oyun oynarken de hem kondisyon hem de gücünüzün olması gerekir. Bu ikisi geri kalınca ne kadar oyun sistemi kurarsanız kurun bunlar olmayınca bir gol yediğinizde geri çıkartamıyorsunuz. Şu an kondisyonumuz iyi. İnşallah beklenen, özlenen Hatayspor’u tekrar izleteceğiz ancak kulüpleri ayakta tutmak, başarılı kılmak çok zor. Ekonomik şartlar zorlaşıyor, gelirler azalıyor. Hatay’da farklı branşlarda 13 Süper Lig takımı var. Hepsinin yükü de bizim üstümüzde. Bunu yaparken onur ve zevk duyuyoruz çünkü spor sadece spordan ibaret değildir. İçerisinde ekonomik ve sosyal hayat var, huzur var. Biz de insanlarımızın sporla birbirleriyle kaynaşmasını istiyoruz. Eskiye göre çok çok fazla mesafe katedildi. Şu anda herkes Hatay’ı biliyor. Otellerimiz, ulaşım araçlarımız bundan fayda sağlıyor.”

“Bir orta saha, bir de kanat oyuncusu alabiliriz”

Takımın transfer gündemiyle ilgili konuşan Savaş, kadroya stoper Burak Bekaroğlu’nu dahil ettiklerini hatırlatarak, bu oyuncunun her iki tarafta da oynayabildiğini aktardı.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Savaş, “Bir orta saha, bir de kanat oyuncusu alabiliriz. Bunun çalışmaları da devam ediyor. Bu iki transferi gerçekleştirirsek zaten yeterli, ligi istediğimiz yerde bitiririz. El Kaabi’yi dışarıdan bir takım istiyor. Bu konuda futbolcumuz henüz karar vermedi. Birkaç güne karar verebilir. Kendi sportif ve ekonomik şartlarına uygun bir takıma gidebiliyorsa gidebilir. Önümüzdeki yıl mukavelesi bitiyor. Gitmezse de bizim en başarılı sporcularımızdan biri. Başımızın üstünde yeri var. Ya anlaşma yapacağız önümüzdeki sezonlar için ya da gidecek gibi bir pozisyonu var.” şeklinde konuştu.

2022 FIFA Dünya Kupası’na gönderdikleri oyunculardan dolayı takımlarına 400 bin dolar civarında ödeme yapılacağının bilgisini veren Savaş, “Dünya Kupası’nda oyuncumuz Sam Adekugbe ve geçen sezon bizde forma giyen Fas Milli Takımı’ndan Munir vardı. Bu para son 2 yıl oynadığı kulüplere gönderiliyor. Munir geçen yıl bizde oynadığı için yarısını biz, yarısını da yeni kulübü alacak. Adekugbe’nin getirisi bizim kulübe kaldı.” ifadelerini kullandı.

Savaş, taraftardan daha fazla destek beklediklerini, maçlara daha fazla gelmelerini ve takımlarına sahip çıkmalarını istediklerini kaydetti.

Muhabir: Erdal Türkoğlu

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]