Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur: Sezon sonu şampiyon olacağımıza inanıyorum

ANTALYA (AA) – Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur, sezon sonunda şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.

Erden Timur, Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada kamp yaptıkları Antalya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray’ın şampiyonluk için yeterli bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Timur, takviye gerekmesi durumunda riske edemeyecekleri bir sezon yaşadıklarını belirtti.

Teknik direktör Okan Buruk’un da kadroyu şu an için yeterli gördüğünü ifade eden Timur, “Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyonluk, her takım için olduğu gibi bizim için de çok önemli. Bu sene şampiyon olacağız. Belki de 1 golle olacağız. Bu ihtimalleri düşünerek yüzde 1 dahi çok önemli. Her ayrıntıyı değerlendirmek gerekiyor. O yüzden kadroyu güçlendirme noktasında katkı verecek bir şey olursa, onun yapılması gerekiyor. Sakatlıklar, cezalılar… Bunlar yaşanacak. Önemli bir deplasmana gideceksiniz, oyuncu sakat. Risk alınacak bir zaman değil. Son zamanların en rekabetçi yılı. Takviye gerekiyorsa elbette yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Transfer için sadece bonservisi elinde oyunculara bakmadıklarının altını çizen sarı-kırmızılı idareci, Galatasaray ile anılan Moussa Dembele ile ilgili soruya, şu yanıtı verdi:

“Bosman Kuralı (bonservisi elinde) içinde olan birçok oyuncu var. Onlarla süreç içinde görüşülür ama bir imza parası olayı oluyor. Biz bunu 1 yılı kalan oyuncular diye 2’ye ayırdık. Odağımız sadece Bosman’a uygun oyuncular değil çünkü hem imza parası hem maaş rekabeti de oluyor. Toplam bütçelere bakmak lazım. Amaç ‘Bonservise verilmeyen paranın ne kadarını biz alırız.’ oluyor. O yüzden Dembele ya da başkası, çok şey yazılır. Kimseyle o denli bir görüşme yapmadık. Sezon ortasında yine çıkarlar çatışıyor. Kulüp de sezon ortasında bonservis almak istiyor. Hepsi için uzun süreçler söz konusu.”

Oyuncularına birçok teklifin olduğunu aktaran Erden Timur, yeni bir takım olduklarını hatırlatarak, “Takımımızdan 26 oyuncu gitti ve 13 oyuncu geldi. Baktığınızda bu oyuncuların 2-3 kişi dışında hepsi 11’de. Uyum zamanını insanlar başta anlamadı. Hoca, yönetim, herkes yeni. 13. sıradan bir takım bu seviyeye geliyor. Uyum geçtikten sonra ortada iyi bir futbol var. Ara girdi yine başlangıç sıkıntılıdır tabii. Bu biraz da hava meselesi. Havayı yakaladıktan sonra bambaşka oluyor. İlk 13 haftanın bizim açımızdan iyi geçtiğini, son haftaların ise beklentinin üstünde olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu Mauro Icardi’nin cumartesi günü geleceğini dile getiren Timur, oyuncuya ilişkin çıkan olumsuz haberler hakkında şu yorumda bulundu:

“Icardi ile ilgili ne olsa polemik oluyor. Bunun böyle olmasını da bekliyorduk ama aynı anda Sergio Oliveira da sakatlandı ve ülkesine gitti. Sakatlanan adama boş zamanında takım Antalya’dayken İstanbul’da tek başına dur denmez. Icardi gidince ‘Gitti’ oluyor, diğerleri gidince haber bile olmuyor. Normal bir şey bu. Tedavisine burada devam edilecek. Performans olarak iyi noktaya çıkmıştı. Kampa katılabilseydi daha da iyi olacaktı. Aldığımız oyuncuların yüzde 90’ı Galatasaray ile kamp görmedi. Dünya Kupası’na en çok oyuncuyu biz verdik. Şu an da yarım kamp gördüler diyebiliriz onlar için. Sakatlığının tekrarı olmazsa performansına devam edeceğini düşünüyorum.”

Muslera’nın ceza alma ihtimali

Erden Timur, kalecileri Fernando Muslera’nın Dünya Kupası’nda yaşadığı olayın lige sirayet etmeyeceğini ifade etti.

Tecrübeli kalecinin durumuna ilişkin araştırma yaptıklarını anlatan Timur, “Sahada olan bir şey. Orada başka oyuncular da var. Muslera’nın da kendisi söyledi, omuzuna dokunma gibi bir şey var. Onun buraya sirayet edecek bir durumu yok. Bildiğim kadarıyla tek Suarez olayı var. Futbolcuların uluslararası bir turnuvada yaptıkları şeyden ötürü lokal liglerde ceza alması için şiddet içeren büyük ve önemli bir olay olması lazım.” diye konuştu.

Takımdan ayrılmaları gündemde olan Haris Seferovic ve Patrick van Aanholt’a ilişkin bir girişimde bulunmadıklarını aktaran Timur, kimsenin menajeriyle görüşmediklerini belirtti.

“Ödemelerimizi doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz”

Erden Timur, futbolcularla alacaklarıyla ilgili hiçbir problem yaşamadıklarını dile getirdi.

Kulüplerin maddi açıdan zor durumda olduğunu anlatan Timur, “Toz pembe bir şey söylemeye gerek yok ama tüm gayretle ödemelerimizi doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz. Gecikmeler oluyor ama Türk futbolunun alışık olduğu gecikmelere göre çok daha az gecikmeler. Bu konuda oyuncularla hiçbir problem yaşamadık.” değerlendirmesinde bulundu.

Timur, geçtiğimiz günlerde yaptığı “Ligi bitirtmeyiz” açıklamasına ilişkin ise şunları kaydetti:

“Biz aslında ortaya veri koyduk. Olasılık. İspat olmazsa olasılık bir bilimdir. Olasılıklarla bir şeyler konuştuk. Bizim x gol beklentisi dediğimiz 2 tip beklenti var. Birincisi devam eden oyun içindeki, ikincisi de duran topla birlikte. Bu kadar beklenti varken penaltı çalınmıyor, bu bir istatistiktir dedik. Rakiplerimiz için de penaltı olan istatistiği almış. Penaltısız olanı karşılaştırman lazım. Doğru veri verdik. O verilerin sonucu olduğunu düşünüyorum. Her türlü şeyi araştırıp gideceğiz demiştik. Şunu da söyledim; federasyon başkanının da yönetim kurulunun da iyi niyetli olduğunu düşünüyoruz ve bunu yaptığımız basın toplantılarında da hep söyledik. Bunu politik söylemiyorum. Çok şey yapmaya çalışıyorlar ama verileri böyle vermemizin sebebi onlar da verilerle aşağı tarafa gidince, az manipülasyon olur. Yöneticinin dibe kadar inmesi lazım, az manipülasyon için.”

“Kendimiz için adalet istemedik”

Erden Timur, adaleti sadece kendileri için istemediklerini söyledi.

Timur, Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Selahattin Baki’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya ilişkin soruya, şu yanıtı verdi:

“Selahattin Baki Bey ile biz yabancı çalıştayında karşılaştık. İlk defa orada tanıştım. Güzel şeyler söyledi. Yabancı önerisinde farklı bir fikrimiz vardı, onu destekledi ve hep olumlu şeyler söyledi. Bizim toplumsal birliktelikle ilgili ne yapacağımızı herkes görecek. Ben Fenerbahçe’nin pozisyonu sorulduğunda toplum yüzde 60’a 40 iken, pozisyonu penaltı diye söyledim. Gerçekten adalet için yaptığımızı insanlar anlayacak. Çünkü başka bir gayemiz yok. Güven erozyonu yaşandığı için kimse neden yaptığımızı anlamıyor. Biz sadece kendi çıkarımız için, kendimiz için adalet istemedik. Galatasaray haksız şekilde puan kazandığı zaman biz çıkıp, ‘Rakibimize haksızlık yapıldı.’ da diyeceğiz. Tepki çekeceğimiz halde yapacağız. Bunları herkes görecek. O yüzden bunun 1,5-2 ay sonra hiçbir şey olmamışken gündeme getirilmesi de yanlış. Sürekli ayda bir, basın toplantısını anma toplantısı yapılacak herhalde.”

Sarı-kırmızılı idareci, bu sene transferde toplam yükümlülüğe bakılınca eskisine göre maddi açıdan çok iyi bir iş çıkardıklarını aktararak, “Geçmişte de başarılı transfer dönemleri yaşanmıştı. Son 13 senede üst düzey kariyere sahip olarak transfer edilen oyuncu sayısını göz önüne alarak kıyaslarsak, açık ara en az maliyetli dönem. Geçen seneye kıyasıyla daha az bonservis ücreti ödedik. Maaş da 200 bin avro daha az. Toplam yükümlülük, yani maaşın süreyle çarpımı, artı bonservis, artı menajerlik ücreti ve imza parası ile kulübün ne kadar yükümlülük altına sokulduğu önemli. O parayı bonservise, maaşa, menajerlik ücretine ödüyorsunuz. Hepsine bakılması lazım. Her türlü bakılınca toplam yükümlülükte geçen senenin yarısından az durumdayız. Temel sebebi kısa süreli sözleşme ve düşük bonservis.” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un transfer döneminde kendisine söylediği “Çok para harcadınız.” sözünün art niyetli olmadığını anlatan Timur, “Ali Bey’e, ‘Çok para harcamış gibi görünüyoruz ama öyle bir şey harcamadık.’ demiştim. Ali Bey ile o anı yaşayan kişi olduğum için bence bir takılma, şakalaşma gibiydi. Art niyetli değildi. Tabii ben hissettiğimi söylüyorum.” şeklinde görüş belirtti.

“(Hakem hakkında) Makul seviyede konuşulması gerekiyor”

Erden Timur, yöneticilerin hakemla ilgili çok fazla konuşmaması gerektiğini ifade etti.

Hakemle ilgili her konuşmaya ceza verilmesinin de doğru olmayacağını aktaran Timur, “Makul seviyede konuşulması gerekiyor. Şu konuda haklılar, her hafta konuşulması da doğru değil. O da Türk hakemliğini geliştirmiyor. Muhakkak mevcut hakemlerimiz içinde iyi performans verenler var ama toplam kaliteyi dönemsel olarak artırmak için VAR’da yabancı hakem olabilir.” ifadelerini kullandı.

Yusuf Demir’in yerli statüsünde oynayıp oynayamayacağı hakkında Timur, “Yusuf Demir konusu diye bir konumuz yok. Bu bizim konumuz değil. Türk futbolunun konusu. Başvururken de dedik, bir insan Türk ise Türk’tür. Bunun dünyada böyle uygulandığı hiçbir yer yok. Bunu kulüplerin sahiplenip yapması lazım. Yurt dışında yaşayan Türklerin bunu sahiplenmesi lazım. Galatasaray memleketin bir konusuyla ilgili görüş açıklayabilir ama sanki Galatasaray’ın konusu gibi görülüyor. Gelecek sene uygulanacak yabancı konusunda bunlar da konuşuldu. Yusuf Demir için statünün değişmeyeceğini söylemişlerdi. Gelecek sene için tüm yabancı kuralı değişebilir. İleride bu değişiklik olursa diye baktık, 21 yaş altı için aldık onu. İki oyuncu alacağız diye. Birini de sonraya bırakacağımızı söyledik. Önümüzdeki yıl yabancı statüsü nasıl olacak ona bakıp değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Dünya Kupası’ndan en önemli beklentilerinin oyuncularından sakatlık haberi almamak olduğunu ve bu açından memnuniyet duyduklarını vurgulayan Timur, teknik direktör Okan Buruk’un performansına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Okan Hoca’nın performansı ortada. Yepyeni takımı bir araya getirdi, sistem oturttu ve performans aldı. Bugün çok büyük hocaların bile kariyerine bakınca birinci hatta ikinci senesinde bir önceki hocaların başarısından düşük olmuş ama sabır gösterilmiş. Okan Hoca’ya o sabır da gösterilmedi. Biraz zaman lazım, yeni kurulan bir takımız. ‘Galatasaray geçen sene 13. olmuş ama fark etmez, bu sene şampiyon olacaksın.’ diye bakılıyor. Çünkü burası Galatasaray. Sezon başından son haftalara kadar istatistik olarak baktığımızda en çok ceza sahasında topla buluşan, pozisyona giren takımız. Hücum datalarının hepsinde Galatasaray iyiydi ama bitiricilik sorunu vardı. Okan Hoca oyun sitilini ortaya koydu ve neticelerini Başakşehir ve Beşiktaş maçlarında gördük. Hızlı bir şekilde takımı oyun düzenine soktuğunu düşünüyorum.”

“Taraftarların oyunculara sahip çıkması lazım”

Erden Timur, şampiyonluk yolunda sarı-kırmızılı taraftarlardan destek istedi.

Oyunculara verilecek desteğin önemine değinen Timur, şunları kaydetti:

“Burada şuna inanmak gerekiyor. Biz şampiyon olacağız, belki de bir golle olacağız. Geri düşsen de sonuna kadar destek vermek lazım. Öne geçsen de 3-4 puan, rehavete kapılmamak gerekiyor. Son ana kadar gösterilecek performansla olur bu. Camianın her noktada birleşmesi lazım. Ayrıştırıcı konular yaşadığınızda bile bunu birleştirmeye bakmak lazım. Oyunculara sahip çıkmak gerekiyor. Samimiyete bakmalarını, önem vermelerini rica ediyorum. En önemli mesajım oyunculara sahip çıkılması. Şuradan geçerken 100 kişi bizleri ıslıklasa ne hissederiz? 20 yaşında oyuncular bunlar. Ali Sami Yen’de bunlar hiç yoktu. Okan (Kocuk) ve Berkan (Kutlu) elinden geleni yapıyorlar. Aslan gibi çocuk bunlar. Kendi çocuğu orada oynuyormuş gibi düşünmesi lazım ya da gençse kendisi oynuyormuş gibi. Hepsi Galatasaray için ter döküyor. Berkan hastayken serum alıp sabah canavar gibi antrenman yapıyor. Antrenmana çıkmak için dahi çabalıyor. Okan yıllardır sabretmiş, elinden geleni yapıyor. Ufacık hata yapanı ıslıklarsak, tribünde sonsuz şekilde bağırmadan durmaman lazım. Taraftar olarak son düdüğe kadar takıma ve tüm futbolcularımıza destek olmamız gerekiyor. Futbolcular sahada, taraftar tribünde kenetlenerek, bir aile olarak elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım. Başarının yolu buradan geçiyor. Taraftardan en büyük isteğim, bu çocuklara sahip çıkılması.”

“Şampiyonluğun son hafta Fenerbahçe maçına kalmasını istemem”

Erden Timur, şampiyonluğun Fenerbahçe ile son hafta yapacakları derbide belli olmasını tercih etmeyeceğini aktardı.

Daha erken şampiyon olmak istediklerini ifade eden Timur, “Şampiyonluğun son hafta Fenerbahçe maçına kalmasını istemem. 3-4 hafta önce biz şampiyon olalım isterim. Bir hafta kala belki de 1 golle şampiyon olacağız. Her konuda o kadar hassas olmak gerekiyor. Kalmamasını dilerim. Kalırsa da güzel maç olur.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: Süha Gür

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Red Bull Cliff Diving 2024 Atina’da başladı

İSTANBUL (AA) - Red Bull Cliff Diving'de sezon açılışı Atina'da gerçekleşti.Şirketten yapılan açıklamaya göre, 26 Mayıs'ta gerçekleşen sezonun açılış mücadelesinde kadınlar kategorisinde Kanadalı genç sporcu Molly Carlson, erkekler kategorisin...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]