Galatasaray Nef Başantrenörü Pistiolis: Türkiye Fransa’yı yenseydi finale giderdi

Galatasaray Nef Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Andreas Pistiolis, sarı-kırmızılı takımın yeni sezon Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı her maçta galibiyet için mücadele eden bir takım oluşturacağının sözünü verdi.

Geçen sezon kötü giden ve Basketbol Süper Ligi’nde play-off’un dışında kalması muhtemel sarı-kırmızılı takımın başına geçtikten sonra önemli bir yükseliş yakalayan Yunan başantrenör, yeni sezonla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren Pistiolis, “Şu an kendimizi test etmeye devam ediyoruz. Hangi noktada olduğumuzu söylemek için henüz erken. Doğru adımlarla ilerliyoruz. Şu ana kadar oyuncularımın gösterdiği performanstan ve davranış biçiminden oldukça memnunum. Ancak biraz daha zamana ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Herhangi bir sonuç veya galibiyet için söz veremeyeceğini dile getiren Andreas Pistiolis, “Ancak taraftarımızın gurur duyacağı bir takım kurmak ana hedefimiz. Onlara takımlarının her maç savaşacağına dair bir söz verebilirim.” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon göreve geldikten sonra toparlanan takımı ile ligde 5 maça uzayan play-off yarı finalinde Anadolu Efes’e elendiklerini hatırlatan 44 yaşındaki başantrenör, “Her şeyin bana bağlanmasını kabul edemem. Oyuncularım çok büyük bir mücadele ve karakter ortaya koydu. Kulüp bu konuda birçok şey yaptı. Sonrasında sonuçlar geldi. Bu sezonki amacımız aynı. Olabildiğince tüm doğruları bir araya getirerek her maçı kazanmaya çalışacağız. Maçları kazandıkça gidebileceğimiz yeri söyleyeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Andreas Pistiolis, FIBA Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi’nde taraftarlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, “Taraftarımız bizim gizli ama aslında gizli olmayan silahımız. Onların yardımıyla oldukça önemli şeyler başaracağımızı düşünüyorum.” şeklinde görüş belirtti.

GALATASARAY-FENERBAHÇE VE PISTIOLIS-ITOUDIS REKABETİ

Pistiolis, Panathinaikos’ta Zeljko Obradovic’in yardımcısı olarak görev aldıkları, Banvit’te ve CSKA Moskova’da yardımcılığını yaptığı, yeni sezonda da Fenerbahçe Beko’yu çalıştıracak vatandaşı Dimitris Itoudis ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin büyüklüğünü anlatmak için bir koçun başka bir koça veya bir oyuncunun başka bir oyuncuya karşı verdiği mücadele olmasına gerek yok. İsmi bu derbinin büyüklüğünü yeterince anlatıyor. Biz de ne zaman onlarla oynayacak olsak taraftara bu maçın önemini gösterecek şekilde mücadele ettik. Yine bu karakteri gösterip en iyi şekilde mücadele edeceğiz.”

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA TÜRKİYE

Yunan başantrenör, A Milli Basketbol Takımı’nın 2022 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Fransa’ya elenmesini değerlendirdi.

Ay-yıldızlı takımdaki Galatasaraylı oyuncu Sadık Emir Kabaca’nın performansını yorumlayan Pistiolis, “Sadık, oldukça önemli genç bir oyuncu. Türkiye’nin önemli uzunlarını düşününce onun pozisyonunda rekabette çok fazla dakika almaması normal. Sadık çok genç ve önemli bir proje oyuncusu. İleride daha çok katkı verecektir. Onun da hedefi bu olmalı.” diye konuştu.

Pistiolis, A Milli Takım’ın Fransa’ya elendiği maçla ilgili ise, “Türkiye-Fransa maçı, bir pozisyonun, basketin sonucu ne kadar değiştirdiğini gördük. Türkiye, Fransa’yı eleseydi çok rahat finale gidebilirdi.” dedi.

2013-2014 sezonunda Dimitris Itoudis’in yardımcılığında yolu Türkiye’ye düşen Pistiolis, Banvit’te geçirdiği 1 sezon ile günümüzdeki Türk basketbolunu kıyaslayarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’ye ilk geldiğimle şimdi arasında finansal açıdan çok büyük bir fark var. O zaman Avrupa’ya göre daha büyük bir bütçe ayıran birçok takım vardı. Şu anda iki THY Avrupa Ligi takımını (Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko) kenara bıraktığımızda üçüncü takım ile dokuzuncu arasında sadece ufak detaylar var. Play-off’a kalıp kalmama ufak detaylara bağlı. Bu da bir ligin ne kadar rekabetçi olduğunu gösteriyor. Tabii ki geliştirilmesi gereken şeyler her zaman vardır. Bu noktalara odaklanmak gerek. Kulüp organizasyonu ve ligin organizasyonu son derece iyi seviyede. Bu da iyi maçları beraberinde getiriyor.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Fenerbahçe – Beşiktaş

ING Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşılaşıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]