Galatasaray derbide Beşiktaş’ı farklı geçti!

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında Galatasaray Çağdaş Faktoring, konuk ettiği Beşiktaş’ı 72-58 mağlup etti.

Taraftarı önünde müsabakaya iyi başlayan sarı-kırmızılı ekip, Nacickaite, Stevens, Pelin Derya Bilgiç ve Işıl Alben ile skor üretti. Mücadelenin 8. dakikasında farkı çift hanelere taşıyan (15-4) ev sahibi takım, ilk çeyreği 15-7 üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe 7-0’lık seriyle giren Galatasaray, 15. dakikanın başında 15 sayılık fark (22-7) buldu. Coates ve Işıl ile skor üretmeye devam eden sarı-kırmızılılar, 16. dakikada farkı 18 sayıya yükseltti: 27-9. Farkı çift hanelerde tutan Galatasaray Çağdaş Faktoring, devre arasına 33-18 önde girdi.

İkinci yarının başında Nacickaite elinden skor üreten ev sahibi ekip, 23. dakikada farkı 20 sayıya (42-22) çıkardı. Karşılıklı basketlerle devam eden mücadelenin 25. dakikasını sarı-kırmızılılar 21 sayı farkla 48-27 üstün geçti. Beşiktaş’ın Kübra İmren, İrem Naz ve Elif’in basketleriyle eritmeye çalıştığı farkı çift hanelerde tutan sarı-kırmızılılar üçüncü periyodu 54-43 üstün bitirdi.

Galatasaray, son çeyreğe ise Pelin Derya Bilgiç’in skorer oyunuyla girdi. Mücadele boyunca skor üstünlüğünü elinde bulunduran sarı-kırmızılı ekip, parkeden 72-58 üstün ayrıldı.

Sarı-kırmızılı ekipte 23 sayı, 9 ribauntla oynayarak maçın en skoreri olan Nacickaite, galibiyette başrolü aldı. Galatasaray’da Pelin Derya Bilgiç 17 sayı, Stevens 12 sayı ve 13 ribaunt, Coates ise 11 sayı ve 9 ribaunt ile galibiyete katkı verdi.

Siyah-beyazlılarda ise Elif Bayram 14, Reimer 12, Evans 11 ve Yağmur Kübra Taşar 10 sayıyla çift hanelere ulaşan oyuncular oldu.

Bu sonuçla Galatasaray ligde 3’te 3 yaparken, Beşiktaş ise galibiyetle tanışamadı.

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Özge Şentürk Bayraktar, Seda Esen, Furkan Keseratar

Galatasaray Çağdaş Faktoring: Işıl Alben 7, Pelin Derya Bilgiç 17, Nacickaite 23, Stevens 12, Coates 11, Meltem Yıldızhan, Merve Uygül, Miray Balotu 2, Arifecan Vardar, Berna Şahin, Simge Tokmak

Beşiktaş: Evans 11, İrem Naz Topuz 5, Elif Bayram 14, Reimer 12, Yağmur Kübra Taşar 10, Kübra İmren Sevindik 6, İnci Güçlü, Nur Nihan Dabakoğlu

1. Periyot: 15-7

Devre: 33-18

3. Periyot: 54-43

5 Faulle çıkan: 37.39 Coates (Galatasaray Çağdaş Faktoring)

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Fenerbahçe – Beşiktaş

ING Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşılaşıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]