Galatasaray Başkanı Özbek: Galatasaray çok zor bir dönemden geçiyor ama ben ve ekip arkadaşlarım ümitsiz değiliz

İSTANBUL (AA) – Nef Stadı’nda düzenlenen aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan Özbek, gayrimenkul projeleri hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Yönetim olarak şeffaf bir şekilde çalışmalarını yürüttüklerini aktaran Özbek, “Galatasaray çok zor bir dönemden geçiyor. Ama ben ve ekip arkadaşlarım ümitsiz değiliz. Çünkü tünelin sonundaki ışığı görüyoruz. O ışığa ulaşmak için durmadan çalışıyoruz.” dedi.

Kulübün Mecidiyeköy’deki rezidans projesine büyük önem verdiklerini anlatan Özbek, “Bu projeden gelecek gelirle Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasının oluşturduğu yükten kurtulmanın ilk adımını atacağız. Her fırsatta size bilgi vermeye ve Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın bize ne getirip, ne götürdüğünü anlatmaya çalışıyorum. Bu faiz sarmalından çıkamazsak kimse kusura bakmasın, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız bir gelecek olmaz. Mecidiyeköy’deki rezidans projesinden oluşturulacak fonun, Florya ve Kemerburgaz’daki projelerimize bir motor olacağını belirtmek istiyorum. Bu projelerin hızlandırmasını da sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Mecidiyeköy’de GS LEO Residences adını verdikleri proje ile ilgili bilgi veren Özbek, şöyle konuştu:

“Tüm Galatasaraylıların bu projeye destek vermesinin çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Projemize beklentinin çok üstünde destek ve talep var. Onun için bugün projenin sadece yüzde 70’ini satışa sunuyoruz. Kalanı da daha sonra daha iyi fiyatla satmak üzere muhafaza edeceğiz. Aslan gibi başladık, aynı şekilde sonunu getireceğiz. Bu projede olduğu gibi Galatasaray’ın ismi hangi projede varsa başarı da oradadır. Bu da Galatasaray’ın büyüklüğü, Galatasaray’ın Türkiye için önemli bir kurum olduğunun göstergesidir. Mecidiyeköy’deki rezidans projesinden milyarın üzerinde bir fon oluşturmayı bekliyoruz. Bu fonla Florya, Kemerburgaz ve Galatasaray Adası’ndaki projemiz hayat bulacaktır. Mecidiyeköy’deki LEO Residences 186 adet 1+1 ve 2+1’den oluşan bir rezidans projesi. Altında 5 tane dükkan var. Bunların satışı için harekete geçmiş bulunuyoruz. Nevita şirketiyle iş birliğimiz var. Özellikle yabancılara satış şu anda çok önemli. Onları organize eden bir şirket olduğundan dolayı Nevita ile iş birliğimiz var.”

“Kemerburgaz’daki inşaat tüm hızıyla devam ediyor”

Özbek, Florya’da bulunan Metin Oktay Tesisleri’ni Kemerburgaz’a taşımak istediklerini vurgulayarak, “Kemerburgaz’daki inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Çok kısa bir süre sonra orada temel atma töreninde buluşacağız. Futbolumuzun beşiği olan Florya, 45-50 sene evvel ağabeylerimiz tarafından yapılmış. Yapıldığı zaman Türkiye’nin en önemli tesisiydi. 45 seneden beri bir çivi çakılmadı. Galatasaray Kulübünün, özellikle futbol takımının ve altyapısının Kemerburgaz’a müthiş bir ihtiyacı var. Temel atma törenine hepinizi davet ediyorum. Tarihini de sizlere bildireceğim.” ifadelerini kullandı.

Florya projesi ve Galatasaray Adası’ndaki çalışmalar hakkında da bilgi veren Özbek, “Florya’daki proje, Emlak Konut’a ait 40 dönüm arsanın satın alınmasıyla hayata geçecek proje. Sonuna geldik. İnşallah kısa bir süre sonra bu müjdeyi vermek istiyorum. Adayı bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezon kısmen hizmete açtık. Diğer kısmını sezonun bitmesiyle yapacağımızı söyledik. O çalışmalarımız da devam ediyor. Yakında oradaki faaliyetleri de gözlemeyeceksiniz. Önümüzdeki yaz sezonunda adanın tümü hizmet verecek şekle gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Spor salonu, Galatasaray’ın olmazsa olmaz projelerinden biri”

Dursun Özbek, Galatasaray Kulübünün spor salonuna olan ihtiyacına değinerek, şunları kaydetti:

“Spor salonu projesi, Galatasaray’ın olmazsa olmazı projelerinden biri. Göçebe gibi, erkek basketbolu bir gün bir yerde oynuyoruz, kadın basketbolu başka bir yerde oynuyoruz. Judomuz bambaşka bir yerde. Korkunç bir dağılmışlık var. Yüzme başka bir yerde, sutopu başka bir yerde. Bunun giderilmesi lazım. Galatasaray Kulübü yönetimi ve üyeleri bu sorunu çözmek zorundadır. Biz yönetim kurulu olarak bunların hepsinin başlamasını sağlayacağız. Bu projeler kısa vadeli projeler değil. Biz temelini atacağız, bizden sonraki yönetimler de bu projeleri devam ettirecekler. Galatasaray’ı miras olarak bırakmak istiyorsak öyle bir Galatasaray’ı miras olarak bırakmamız gerekiyor. Ben ve arkadaşlarım hiçbir zaman bulduğumuzla, azla yetinmiyoruz. Daha iyisini yapmak boynumuzun borcu.”

Seçildikleri günden bu yana Galatasaray’ı mali açından güçlü, sürdürülebilir bir sportif başarıya sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek istediklerini aktaran Özbek, “Bunu sadece yönetim kurulu başaramaz. Yönetim kurulu elinden gelen her şeyi yapsa da destek vermezseniz bu işin içinden çıkamayız. Galatasaray’ı daha yükseklere taşımak için çalışıyoruz. Hedefimiz aynı. Camiada bu söylediklerimden farklı düşünen bir kimsenin olacağını sanmıyorum. O zaman amacımız aynıysa beraber hareket etmemizin dışında ne düşünülebilir. Tüm üyelerimize, Galatasaraylılara sesleniyorum; artık kutuplaşmayı, kısır çekişmeleri, küskünlükleri değil, Galatasarayımızın geleceğini ve kulübümüzü daha yukarıya taşımak için ne katkılar vereceğimizi konuşmalıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılında Galatasarayımızın her zaman olduğu gibi bu konuda da spor camiasına örnek olacağına yürekten inanıyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray adını taşıyan eğitim kurumların, vakıf ve derneklerin sorun ve eksikliklerini gidermeye çalışacaklarını vurgulayan Özbek, “Galatasaray’ı daha iyi günlere ulaştırmak için kalbi Galatasaray ile atan herkese ihtiyacımız var. Sadece bugünü değil, geleceği düşünerek, tartışarak Galatasaray’ımız için ortak doğruyu birlikte bulmalıyız. Birlikte olursak, Galatasaray sevgimizin önünde kimse duramaz.” ifadelerini kullandı.

9 aylık dönem zararı 671 milyon lira

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sarıkaya da toplantıda, kulübün 9 aylık dönemdeki mali raporları hakkında sunum yaptı.

Sarıkaya, kulüp ve bağlı ortaklarının 30 Eylül 2022 itibarıyla düzenlenmiş ve bağımsız denetimden geçmiş konsolide raporlarına göre, 9 aylık dönem zararlarının 671 milyon lira olduğunu aktardı.

Muhabir: Ercan Çakar

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş: Tiyatroya son verdik diyebilirim

Fenerbahçe'nin takım kaptanlarından Mert Hakan Yandaş, Trendyol Süper Lig'deki derbide Galatasaray'ı yenerek "tiyatroya son verdiklerini" belirtti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]